خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قزوین - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۴ - ۱۳:۱۷ شناسه خبر : ۷۵۰۷۷۲
رئیس اتحادیه نانوایان قزوین:
افزایش ۱۰ درصدی قیمت نان در قزوین تأثیری در کیفیت آن ندارد
بهرامی گفت: تصمیم افزایش ۱۰ درصدی قیمت نان در نانوایی های دولتی توسط مدیران استان اخذ شده است، البته ما در این خصوص اعتراض کردیم و اعتقاد داریم قیمت نان باید ۴۰ درصد افزایش یابد.

«مصیب بهرامی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قزوین در خصوص علل افزایش قیمت نان در روزهای اخیر گفت: چهار سال است که قیمت نان ثابت است و با توجه به تورم در کشور و افزایش قیمت حامل های انرژی، آب، برق، گاز، بیمه و حقوق کارگران باید قیمت نان 40 درصد افزایش پیدا می کرد که شاهد 10 درصدی افزایش قیمت هستیم.

 

رئیس اتحادیه نانوایان قزوین ادامه داد: بعد از چهار سال قیمت نان 10 درصد افزایش یافته است که از این امر هم نانوایان به شدت ناراضی هستند به طوری که هر روز شاهد تجمع آنها هستیم و متأسفانه مسئولان هم توجهی ندارند و فکر می کنند با ارزان نگاه داشتن نان مشکلات حل می شود.

 

وی عنوان کرد: تصمیم افزایش 10 درصدی قیمت نان در نانوایی های دولتی توسط مدیران استان در کارگروه آرد و نان اخذ شده است البته ما در این خصوص اعتراض کردیم و اعتقاد داریم قیمت نان باید 40 درصد افزایش یابد.

 

بهرامی با بیان اینکه افزایش 10 درصدی قیمت نان تأثیری در کیفیت آن ندارد، تصریح کرد: این میزان افزایش قیمت، تأثیری در افزایش کیفیت نان نخواهد داشت چراکه این 10 درصد گوشه ای از هزینه ها را جبران نمی کند، زمانی افزایش قیمت می تواند در کیفیت نان اثرگذار باشد که قیمت تمام شده نان را در نظر بگیریم، ولی وقتی نانوا درآمد ندارد، مجبور است وزن چانه نان را کاهش می دهد.

 

وی اعلام کرد: بنده تعهد می کنم اگر دولت آرد را تک نرخی کند و قیمت نان را آنالیز کرده و قیمت آن را واقعی کند، کیفیت نان 100 درصد از وضعیت فعلی بهتر می شود؛ در شرایط فعلی نانوایان با کاهش وزن نان، خود را اداره می کنند که این کاهش وزن چانه نان موجب می شود نان کیفیت بالایی نداشته باشد.

 

رئیس اتحادیه نانوایان قزوین تأکید کرد: قیمت نان باید واقعی شود و مسئولان باید به جای اینکه یارانه را به آرد اختصاص دهند، این یارانه را با صدور کارت نان به مردم دهند تا کیفیت افزایش پیدا کند و در چنین حالتی بین نانوایی ها هم رقابت ایجاد می شود و شاهد افزایش کیفیت نان خواهیم بود.   

 

وی با اشاره به افزایش قیمت نان در واحدهای نانوایی آزادپز اظهار کرد: در خصوص نانوایی های آزادپز هم پیشنهاد افزایش قیمت را داده ایم و با توجه به اینکه آرد این نانوایی ها گران شده است، پیشنهاد شده قیمت نان 30 درصد در این واحدها افزایش یابد که این امر در افزایش کیفیت نان اثر می گذارد.

 

بهرامی در پایان در خصوص قیمت نان در قزوین با توجه به افزایش 10 درصدی قیمت یادآور شد: در حال حاضر قیمت نان دولتی سنگگ با وزن 470 گرم 750 تومان، لواش تنوری با 185 گرم وزن 220 تومان، لواش گردان با 175 گرم وزن 200 تومان و تافتون با 200 گرم وزن 250 تومان است.

 

گفتنی است 650 واحد نانوایی در شهرستان قزوین و بخش مرکزی قزوین فعالیت دارند که از این تعداد 470 واحد دولتی و 180 مورد آزادپز هستند.

 

پایان پیام/293

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون استاندار قزوین خبر داد؛

تعداد زائران اربعین حسینی از مرز ۴۳ هزار نفر گذشت

حبیبی گفت: بر اساس آخرین آمار ثبت نام، تعداد زائران اربعین حسینی از استان قزوین از مرز ۴۳ هزار نفر گذشت.

اخبار برگزیده شبستان