خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢٢ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۶ - ۰۹:۰۱ شناسه خبر : ۷۵۰۷۵۸
پاسداشت بصیرت//(۳)
سه عنصر در شکل گیری فتنه دخیل است/۹ دی کشور را بیمه کرد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بازخوانی فتنه ۸۸، عوامل مؤثر در شکل گیری فتنه، بسترسازی برای آن و حرکت اصیل مقابله کننده با این جریان باطل را تبیین کرد و گفت: نباید اجازه داد دشمن با یارگیری، نظام را دچار مشکل کند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان به مناسبت فرا رسیدن ۹ دی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان  با بیان اینکه در طول تاریخ همیشه دو جریان در برابر هم صف آرایی می کنند، جریانی که می خواهد از حق و دیانت دفاع کند و جریان مقابل؛ گفت: هر چه وسایل جمعی و دسترسی به اطلاعات و اخبار مردم بیشتر شود این دو جریان از این وسایل بهتر می توانند استفاده کنند.

 

 

وی افزود: طبیعی است جریانی که در مقابل حق قرار می گیرد پیچیده تر عمل می کند زیرا قرار نیست تقوا را رعایت کند، قرار نیست به کسی رحم کند و برای ملتی حقوق قائل باشد لذا تلاش می کند از همه ظرفیتی که در اختیار دارد استفاده کند و به خیال خود جریان حق را زمین گیر و در جایی این جریان، پدافند کند.

 

فتنه ۸۸ بروز یکی از تلاش های جبهه باطل در به چالش کشاندن نظام جمهوری اسلامی

 

امام جمعه کرمان ادامه داد: انقلاب اسلامی در قرن چهاردهم وقتی به رهبری امام به پیروزی می رسد، تلاش جریان باطل از خارج کشور  بر این است نظام اسلامی را دچار چالش کند لذا در مقاطع مختلفی این دخالت خارج از کشور را به وضوح می بینیم؛ بروز یکی از این تلاش های جبهه باطل برای به چالش کشاندن نظام در سال ۸۸ اتفاق می افتد که در یک تدارک عظیمی که علیه نظام دیدند تلاش می کنند تا نظام اسلامی را دچار مشکل جدی کنند و فتنه ۸۸ را طراحی کردند.

 

سه عنصر دخیل در فتنه

وی سه عنصر اصلی « هوی و هوس، انحراف و التقاط و جهالت ها» را در شکل گیری فتنه مؤثر خواند و اظهار داشت: در فتنه ۸۸، هم آن جریان خارجی که علیه نظام اسلامی، سالها در کمین نشسته و بروز و ظهورش خیلی جدی بود و هم درتنیده شدن جهالت ها و انحراف ها و التقاط و هوی و هوس ها را می بینیم.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: این اتفاقات اگر بخواهد هم افزایی داشته باشد یعنی جریان بی رحم و تاریک خارج کشور با این سه جریان داخل هم افزایی کند نیاز به بستر دارد؛ متأسفانه در انتخابات ۸۸ گروهی آگاهانه و ناآگاهانه از ابتدا، بستر را انتخاب کردند تا فتنه رقم بخورد.

 

بسترسازی برای فتنه ۸۸

وی گفت: اولین کار آنها ایجاد تشکیک در مراکز حقوقی نظام  بود؛ قبل از ورود به انتخابات گفتند آیا سالم برگزار می شود؟ سلامت انتخابات باید تضمین داشته باشد و تضمینی ندارد و...با دمیدن در این شعارها، روحیه تشکیک را در بین توده های مردم زیاد کردند و بستر برای گام بعدی فراهم شد؛ گام بعدی این بود شعارهای انتخابی و حرف های هنجار شکنی که با اهداف نطام اسلامی سازگاری ندارد و سیاه نمایی دوران انقلاب است؛ سر دادند.

 

امام جمعه کرمان بیان داشت: گام سوم انتخابات وارد مرحله عملیاتی می شود و در این مرحله دو جریان «سیاه نمایی دستاوردها» و «ترویج روحیه تشکیک» و از طرف دیگر یک عده جوری مطالبه گر هستند که می گویند یا ما باید پیروز شویم و یا اگر نتیجه چیز دیگیر بود، دلخواه مردم نیست و تنها پیروزی برای گروهی است که قبل از اخذ رأی مردم پیروزی خود را رسماً اعلام کند.

 

 

وی تصریح کرد: برای همین قبل از انتخابات رسماً نتیجه انتخابات اعلام و در رسانه ها گفته شد و طبیعی بود وقتی نتیجه چیز دیگری می شد این سه گام و آن سه عنصر باعث نزدیکی بیشتر به هم می شد و بعد از انتخابات فضا تقریباً برای آشوب ها و خیابان گردی و حمله به مراکز خصوصی و مردم و به اماکن مقدس آغاز شود. 

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه جریان فتنه وارد دوران جدیدی شد؛ خاطرنشان کرد: عقبه ای که در جریان فتنه از خارج هدایت و حمایت فعال شد مثل اتاق جنگی که رسماً تشکیل دادند تا هر چه زودتر نظام جمهوری اسلامی را به خیال خود با شکست مواجه کنند و بعضی ها با کمال تأسف علیرغم داشتن سابقه در خدمت و سمت های بالا در کشور در فتنه خواسته یا ناخواسته آتش فتنه را برافروختند.‌

 

 

وی ادامه داد: اما در مقابل این فتنه، یک حرکت طیب و طاهر و با بصیرت و ولایت محور و  اسلام خواه به احترام مقدسات اسلامی و اهل بیت، آرام آرام فضای کشور را رصد کرد تا در روزی که نیاز است خود را وارد میدان و آتش فتنه را به طور کلی خاموش کند و این حرکتِ با ماهیت بصیرتی هر روز قوی تر می شود و منتطر دستور از جانب فرماندهی این حرکت یعنی ولایت فقیه است؛ خطبه های ارزشمند رهبری نظام، حجت را بر همه تمام کرد.

 

حرکت اصیل ۹ دی همان حرکتی است که انقلاب را به پیروزی رساند

 

امام جمعه کرمان تأکید کرد: این حرکت اصیل همان بود که انقلاب را به پیروزی رساند و همان حرکتی که وقتی رژیم طاغوت حکومت نظامی اعلام کرد آن را خنثی و انقلاب را در ۵۷ پیروز کرد؛ همان حرکتی که همه توده های مردم در آن سهیم بودند و همه اقشار حضور داشتند.

 

 

وی تصریح کرد: این حرکت وقتی حجت بر او تمام شد در ۹ دی خودجوش به میدان آمد و دست جاهلان و منحرفان و هوی پرستان و دست کسانی که در خارج از کشور این حرکت را هدایت می کردند در انتخاباتی که طبیعی است همه که پیروز نمی شوند رقبا می آیند و جزو لوازم دموکراسی است که یک نفر پیروز می شود و آن دیگری پیروز نمی شود؛ اما آن باعث شده بود این فتنه بزرگ طراحی شود، بصیرت مردم و ولایت پذیری و اسلام خواهی مردم، دقیقاً همان حرکتی که انقلاب را رقم زد ۹ دی را رقم زد و آبی را بر آتش فتنه ریخت و جریان فتنه را تمام و خارجی ها را مأیوس کرد و داخلی ها آگاه شدند و خود را کنار کشیدند و آنها که به خاطر انحراف و به خاطر هوی پرستی وارد آن جریان شده بودند دست شان رو شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: اینگونه شد که ۹ دی در تاریخ جمهوری اسلامی به عنوان روزی که مرم فهیم و شهید پرور بصیرت خود را به تصویر کشیدند، نام گرفت و کشوری اسلامی را در مقابل همه توطئه های دشمن بیمه کرد و انقلاب حرکت عدالت محور و بر مدار و محور تقوای خود تحت زعامت رهبری را در مسیر خود اجازه نداد مشکلات و موانعی اتفاق بیفتد.

 

دو عامل جریان ۹ دی را رقم زد

 

وی با بیان اینکه دو عامل جریان ۹ دی را رقم زد و آن زعامت و رهبری حضرت آیت الله خامنه ای و دوم حضور با بصیرت و شجاعانه مردم در ۹ دی بود؛ ابراز امیدواری کرد: باز هم مواظب باشیم و با بصیرت حرکت کنیم تا خدای نکرده دشمن طمع نکند و اجازه ندهیم فتنه ای چون ۸۸ یا در راستای آن و یا انحرافاتی که بعضاً در کشور شاهد بودیم، اتفاق بیفتد.

 

 

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با متذکر شدن این نکته که نباید اجازه بدهیم با یارگیری، نظام را دچار مشکلات جدی بکنند؛ افزود: ما از فتنه ها و انحرافات دچار آسیب جدی می شویم؛ امید است به برکت اسلام و تحت عنایات ولی عصر و با رهبری ولایت فقیه این انقلابی که نتیجه خون هزاران هزار شهید است بتوانیم به بهترین وجه ممکن دست صاحب اصلی آن برسانیم.

 

چرایی تجلیل هر ساله از ۹ دی

وی درباره چرایی تجلیل هر ساله از ۹ دی اظهار داشت: زیرا دشمنی ها و جریان انحراف تمام شدنی نیست و همیشه دشمنی ها پیچیده است؛ کوچکترین اعتراض صنفی در کشور را تبدیل به جریان نارضایتی علیه نظام می کنند لذا چون چنین دشمنانی داریم و در داخل هم ساده اندیش و تحت تأثیر دارد؛ ضرورت دارد فتنه ها و ابعاد آن را باز کنیم.

 

 

امام جمعه کرمان تصریح کرد: علت دیگر این است انحرافات در یک کشور به وسیله کسانی که احتمالش کم است، ممکن است رقم بخورد لذا باید بصیرت افراد بالا برود و ۹ دی وقتی تجلیل می شود می تواند این رسالت را خوب ایفا کند زیرا فتنه ها و انحرافات تمام نشده و نمی شود.

 

 

 

پایان پیام/80

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه کرمان:

تکریم ۱۳ آبان به جهت متفاوت و ممتاز بودن آن است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ۱۳ آبان را به جهت حجم و اتفاق رقم خورده دارای شانیتی دانست و تصریح کرد: تکریم یک حادثه به معنای تفاوت و ممتاز بودن آن نسبت به دیگر حوادث است.

اخبار برگزیده شبستان