خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ٢٢ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - مجلس زمان :   ۱۳۹۷/۱۰/۲ - ۱۳:۳۹ شناسه خبر : ۷۵۰۲۲۷
گزیده مهمترین اخبار مجلس در دوم دی ماه
مشوق قانونی مجلس برای ترویج فرهنگ خوداظهاری مالیاتی/لزوم پیگیری موضوع استعفای نمایندگان اصفهان
بررسی آسیب‌های اجتماعی با حضور فرمانده کل سپاه استان تهرانف مشوق قانونی مجلس برای ترویج فرهنگ خوداظهاری مالیات، لزوم پیگیری هیئت رییسه برای موضوع استعفای نمایندگان اصفهان از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه دوم دی ماه) مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان،  بررسی آسیب‌های اجتماعی با حضور فرمانده کل سپاه استان تهرانف مشوق قانونی مجلس برای ترویج فرهنگ خوداظهاری مالیات، لزوم پیگیری هیئت رییسه برای موضوع استعفای نمایندگان اصفهان  از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه دوم دی ماه) مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

جلسه علنی امروز به ریاست علی لاریجانی آغاز شد. امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی  دستور کار جلسه امروز مجلس را به این شرح قرائت کرد:

لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش).

بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه‌ زنان، جوانان و خانواده‌.

لایحه تشکیل سازمان دریایی نیروهای مسلح.

گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص و بررسی عملکرد بنگاه‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری.

طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی و تامین نیازهای کشور.

گزارش کمیسیون کشاورزی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان امور عشایر ایران.

طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو.

تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در خصوص چگونگی اجرای قانون اصلاح قانون استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی.

انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیات نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت.

 

در ادامه جلسه امروز «سیدفاطمه ذوالقدر» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به جلسه صبح امروز نمایندگان تهران گفت: در این جلسه سردار یزدی، فرمانده کل سپاه استان تهران حضور داشتند و گزارشی از فعالیت های این نهاد به نمایندگان ارایه کردند.

 

 

این نماینده تهران اظهار کرد: سردار یزدی در این جلسه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات سپاه استان تهران در حوزه آسیب های اجتماعی به نمایندگان ارایه کرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز و در ماده ۱۸ لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) مصوب کردند، به منظور تشویق مصرف کنندگان نهائی (اشخاص حقیقی) که خریدهای خود را از فروشندگان مجهز به پایانه فروشگاهی و از طریق شبکه پرداخت بانکی انجام می دهند، سازمان موظف است از هر ده صورتحساب الکترونیکی صادر شده توسط پایانه های فروشگاهی یک صورتحساب را به صورت قرعه کشی برخط انتخاب نموده، دو برابر مبلغی را که خریدار براساس آن صورتحساب به عنوان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت نموده است را به حساب بانکی وی مسترد نماید. جوایز مزبور از محل وصولی جاری سازمان، طبق دستورالعملی که ظرف مدت شش ماه از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد، پرداخت می شود.

تبصره ۱- سازمان مکلف است ترتیبی اتخاذ کند که مصرف کنندگان نهائی که از فروشندگان مجهز به پایانه فروشگاهی و از طریق شبکه پرداخت بانکی خرید می کنند، در صورت تمایل بتوانند صورتحساب های خرید خود و جوایز تعلق گرفته را مشاهده کنند.

تبصره ۳- سازمان موظف است ترتیبی اتخاذ کند که مصرف کنندگان نهائی بتوانند از اصالت صورتحساب های صادر شده توسط فروشندگان اطمینان حاصل نمایند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه و در ماده ۲۰ لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) مصوب کردند، سازمان مکلف است در چارچوب دستورالعملی که ظرف مدت شش ماه از لازم الاجراء شدن این قانون تهیه و به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد، آن دسته از اشخاص مشمولی که تمامی تکالیف مقرر در این قانون را رعایت کرده و از نرم افزارهای حسابداری مورد تأیید کارگروه راهبری سامانه مؤدیان استفاده می کنند، از ارائه دفاتر یا اسناد و مدارک موضوع قوانین مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده مستثنی نماید.

 

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز و در ماده ۲۲  لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) مصوب کردند،تخلفات زیر حسب مورد، موجب تعلق جریمه به شرح زیر خواهد شد:

الف - عدم صدور صورتحساب الکترونیکی، معادل ده درصد (۱۰٪) مجموع مبلغ فروش انجام شده بدون صدور صورتحساب الکترونیکی یا بیست میلیون  ریال، هر یک که بیشتر باشد.

ب- عدم عضویت در سامانه مؤدیان، عدم استفاده از پایانه فروشگاهی، عدم استفاده از حافظه مالیاتی، استفاده از حافظه مالیاتی متعلق به سایر مؤدیان، یا واگذاری حافظه مالیاتی خود به دیگران، معادل ده درصد (۱۰٪) مجموع مبلغ فروش انجام شده از آن طرق، یا بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، هر یک که بیشتر باشد و محرومیت از اعمال معافیت های مالیاتی، نرخ صفر و مشوقهای موضوع قانون مالیاتهای مستقیم در همان سال مالی.

پ- عدم اعلام شماره حساب یا حسابهای بانکی واحد اقتصادی که گردش مالی واحد از طریق آن با آنها انجام می شود به سازمان، معادل ده درصد (۱۰٪) مجموع مبلغ فروش انجام شده از طریق آن حساب یا بیست میلیون (۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال، هر یک که بیشتر باشد و محرومیت از اعمال معافیت های مالیاتی، نرخ صفر و مشوقهای موضوع قانون مالیاتهای مستقیم در همان سال مالی.

 

بنابراین گزارش، «عبدالحمید خدری» در جلسه علنی امروز یکشنبه 2 دی در تذکری و با استناد به مواد 90 و 91 آیین نامه داخلی مجلس گفت: طبق این مواد هیئت رییسه باید به سوگند خود در باب استعفای نمایندگان پایبند باشند.

 

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چندی پیش نمایندگان استان اصفهان استعفایشان را به هیئت رییسه مجلس ارایه کردند و ما انتظار داشتیم هیئت رییسه طبق آیین نامه این استعفا را به جریان بیندازد.

 

وی با بیان اینکه برای حل بحران آب در استان اصفهان راهکاری وجود دارد، گفت: طرح ایجاد کارخانه ذوب آهن و پالایشگاه باید در استان بوشهر اجرا می شد اما آن را به اصفهان بردند که این استان نیز منابع آبی اش محدود است.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر خوزستان، بندرعباس و بوشهر باید جور اصفهان را بکشند و قطعا اصفهان با این وضعیتش برای راه اندازی پالایشگاه ها و ذوب آهن مشکل دارد.

 

در جلسه علنی امروز نمایندگان حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده قم و علیرضا رحیمی نماینده تهران را به عنوان ناظران مجلس در هیئت نظارت در مسافرت های خارجی کارکنان دولت انتخاب کردند.

 

«علی مطهری» زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه، 2 دی ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت 12 و 19 دقیقه به صدا درآورد.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس (سه شنبه، 4دی ماه) رأس ساعت 8 با دستور هفتگی قوه مقننه برگزار خواهد شد./

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد

اصرار ترامپ بر مذاکره با ایران/از ایجاد شایعه تا ارسال میانجی

رئیس جمهوری آمریکا همچنان بر برگزاری مذاکره با ایران اصرار دارد تا بتواند به جهانیان نشان دهد که تهران را با فشار به پای میز گفت و گو کشانده است.

اخبار برگزیده شبستان