خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۹/۲۷ - ۰۹:۵۳ شناسه خبر : ۷۴۸۷۷۲

ابهام بر سر  قیمت‌ها در صنوف مختلف/ نرخ‌های پیشنهادی تفاوت فاحشی با سال قبل دارد
هفتمین کارگروه تنظیم بازار استان کرمان با بررسی مقایسه نرخ سال ۹۶، نرخ امسال و نرخ پیشنهادی اتحادیه مربوطه گذشت و نکته قابل توجه اینکه در بسیاری از موارد نرخ های پیشنهادی تفاوت فاحش و قابل ملاحظه با نرخ های سال ۹۶ دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، امروز (۲۷ آذر) هفتمین نشست کارگروه تنظیم بازار در دفتر معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری برگزار و درباره میزان کل صادرات استان در سال گذشته که ۴ و ۸ دهم درصد صادرات استان بوده و همچنین قیمت اتحادیه صنف آرایشگران مردانه، نرخنامه صنف آپاراتی و بالانس چرخ مصوب کمیسیون نظارت، قیمت اتحادیه صنف پوشاک (رسته خشکشویی) مصالح ساختمانی و... بحث و قرار شد این قیمت ها برای سه ماه باقی مانده سال جاری باشد.


محوریت بحث جلسه در بررسی مقایسه نرخ سال ۹۶، نرخ امسال و نرخ پیشنهادی اتحادیه مربوطه گذشت و نکته قابل توجه اینکه در بسیاری از موارد نرخ های پیشنهادی تفاوت فاحش و قابل ملاحظه با نرخ های سال ۹۶ دارد و این در حالی است که در پاره ای از موارد، اساسا'' مبنا و دلیل افزایش قیمت مشخص نیست.حمید ملانوری، سرپرست معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گفت: به هیچوجه قصد افزایش قیمت ها بیش از ۱۵ درصد را در سال ۹۷ نداریم پس اگر افزایش نرخ ها بین ۱۵ تا ۲۷ درصد تصویب شود باید تا پایان ۹۸  اجرایی باشد و الا تا پایان سال جاری باشد.


ملانوری از یوسف جعفری،  رئیس اتاق اصناف استان پرسید الان قیمت خشکشویی کت و شلوار چقدر است؟ او پاسخ داد با اینکه خودم کت و شلوار به خشکشویی می دهم اما باور کنید نمی دانم چقدر است!‌ من همیشه اصرار دارم نرخ خشکشویی واقعی تر شود زیرا یک کت و شلوار ۲‌، ۳ میلیونی یک بار که خشکشویی برود از ریخت و قیافه می افتد.وی ادامه داد: نرخ سال ۹۶ در رسته خشکشویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ بوده برای امسال گفتیم ۱۵ درصد افزایش قیمت باشد اما آقایان(اتحادیه مربوطه) می گویند ۲۱ درصد که ما نمی توانیم برای امسال این را بپذیریم.ضمن اینکه آیا الان اصلا'' نرخ عرف رعایت می شود یا خیر؛ پیشنهاد من این است قیمت خشکشویی ها را تا پایان سال با ۱۵ درصد افزایش ببندیم و بعد برای سال آینده تصمیم بگیریم.


جعفری اما معتقد است کسبه از افزایش قیمت، سود نمی برند زیرا هفته می گذرد در حالیکه آنها هیچ دشتی نکرده اند!


 ملانوری اظهار داشت: ما ستاد نرخ گذاری یا افزایش نرخ نیستیم بلکه قیمت ها را تنظیم می کنیم که مردم قدرت خرید داشته باشند؛ ما در این اوضاع و احوال کشور هیچکس را نمی توانیم راضی نگه داریم.


وی با اشاره به اینکه تولید دام به دلیل نرخ ارز، کاهش پیدا کرده و قبلا'' جلوی قاچاق دام را می گرفتیم که کسی وارد نکند اما الان جلوی آن را می گیریم که کسی صادر نکند.

 

 

 

 

پایان پیام/80

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

باید ۹۰۰ هزار تن ظرفیت کنسانتره جدید در کشور ایجاد کنیم

سعد محمدی گفت: در مجتمع مس سرچشمه و در کرمان به ترتیب ۳۰۰ هزار تن و ۴۲۰ هزار تن ظرفیت کنسانتره داریم و در کشور باید ۹۰۰ هزار تن ظرفیت ذوب جدید ایجاد کنیم.

اخبار برگزیده شبستان