خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

الأحد ١٧ رجب ١٤٤٠

Sunday, March 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۹/۲۵ - ۱۴:۲۶ شناسه خبر : ۷۴۸۲۸۴
رییس شورای اسلامی شهر تهران:
بدهی شهرداری مانعی بر سر راه انتشار اوراق مشارکت
هاشمی گفت: مانع اصلی ما برای استفاده از اوراق مشارکت بدهی های شهرداری به سیستم بانکی است که باید از طریق مذاکره با بانک ها حل کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «محسن هاشمی» در پایان صد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات امروز شورای شهر تهران گفت: شهرداری برای دریافت اعتبار از بانک به اندازه کافی وثیقه دارد و می تواند در این خصوص اقدام کند اما میزان بدهی ها به سیستم بانکی باعث ایجاد مشکل در گرفتن اعتبارات شده است.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه طبق آیین نامه های بانکی ارگان بدهکار به بانک نمی تواند از سایر بانک ها نیز وام بگیرد، خاطرنشان کرد: مانع اصلی ما برای استفاده از اوراق مشارکت بدهی های شهرداری به سیستم بانکی است که باید از طریق مذاکره با بانک ها حل کنیم.

 

وی با اشاره به تغییرات مدیریت شهری گفت: تعدد شهردار تهران باعث شد تا نتوانیم به درستی با بانک ها مذاکره کنیم و این اطمینان را به بانک ها بدهیم که بدهی ها به سیستم بانکی پرداخت خواهد شد بنابراین برای شهرداری اوراق مشارکت منتشر کنند.

 

هاشمی در خصوص تصویب یک فوریت انتشار سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در جلسه امروز شورا گفت: متن لایحه بررسی و تصویب نشده است و فقط امروز یک فوریت آن را تصویب کردیم بنابراین باید در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و تصویب شود و محل هزینه کرد آن نیز در همان کمیسیون مشخص شود.

 

وی در خصوص بدهی دولت به شهرداری هم گفت: پس از انجام حسابرسی بدهی دولت به شهرداری از طریق تهاتر پرداخت خواهد شد.

 

هاشمی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد دستور جلسه امروز بررسی شده و به نتایجی رسیدیم، گفت: تصویب یک فوریت انتشار سه هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت، الزام شهرداری به بررسی نحوه استفاده از جوانان در پست های مدیریتی شهرداری و سیاست های تدوین بودجه 98 از جمله مواردی بود که در جلسه امروز شورا بررسی شد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران درباره کاهش و ادغام پست های مدیریتی در شهرداری نیز گفت: موضوع مطرح شده آخرین دستور جلسه امروز شورا بود که به دلیل کمبود وقت نتوانستیم روی آن بحثی داشته باشیم و به جلسه آینده موکول شد.

 

رییس شورای شهر تهران در خصوص ایجاد کمیسیون نظارت بر انتصابات شهرداری گفت: این موضوع شایعه است و صحت ندارد.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اختلالات خواب در ۲۰ تا ۴۰ درصد حوادث ترافیکی نقش دارند

متخصص طب کارگفت: خواب آلودگی افراد آنها ر امستعد حوادث ترافیکی می کند و اختلالات خواب در افراد مسن باعث بروز ۲۰ تا ۴۰ درصد حوادث ترافیکی می شود.

اخبار برگزیده شبستان