خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

الخميس ٤ ربيع الثاني ١٤٤٠

Thursday, December 13, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - اروپا و آمریکا زمان :   ۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۱۱:۴۶ شناسه خبر : ۷۴۵۴۴۳

پادزهر نفرت در یک سالگی ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا
کنگره جدید آمریکا می تواند ممنوعیت ورود مسلمانان بر اساس دستور اجرایی «ترامپ» را لغو کرده و به این دوره از نفرت ها و تبعیض های دولتی علیه مسلمانان پایان دهد.

خبرگزاری شبستان،گروه بین الملل:یک سال از زمانی که دادگاه عالی آمریکا مجوز اجرای کامل دستور اجرایی «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا برای ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور را صادر کرد،می گذرد که در نتیجه آن جرایم ناشی از تنفر علیه پیروان اسلام افزایش پیدا کرده است.

روز چهارم دسامبر 2017 میلادی،دولت آمریکا طرح ممنوعیت ورود میلیون ها مسلمان به این کشور را آغاز کرد،بدون توجه به اینکه این افراد دارای خانواده،شغل،موقعیت های آکادمیک یا دیگر ارتباط هایی از این دست در آمریکا هستند یا نه!

این روز به عنوان روز شکست ارزش های مذهبی و برابری نژادی که در قانون اساسی آمریکا به آن اشاره شده است در کتاب های تاریخی ثبت می شود،اما آیا این برای میلیون ها مسلمان که زندگی شان تحت تاثیر این قانون غیرانسانی قرار گرفت،کافی است؟

تاثیر این ممنوعیت به شکل های مختلف بروز و ظهور پیدا کرده و از افرادی که در پنج کشور اسلامی هدف این طرح قرار گرفته اند به قلب ها،خانه ها و همسایگان در سراسر آمریکا رسیده است.

توقف مهاجرت ها به طور عمده بر مسلمانان،اعراب،جوامع خاورمیانه ای و آسیای جنوبی تاثیر گذاشته است.

لفاظی های نفرت انگیز از سوی بالاترن سطوح دولتی در این زمینه کاملا مشهود است.جرایم ناشی به ویژه با انگیزه های مذهبی کماکان در حال افزایش است.مسلمانان با سطح بالایی از آزار و خشونت مواجه هستند،اگرچه تعداد خشونت های گزارش شده از سوی «دفتر فدرال تحقیقات» به طور کامل منعکس کننده حقایق نیست که علت آن افزایش ترس این جوامع از درگیر شدن با پلیس است.

این جوامع نگران آن هستند که پلیس گزارش آنها را به بدون هیچ دلیلی به اداره مهاجرت یا «اف بی آی» ارائه دهد،حتی اگر آنها شهروندان آمریکایی باشند.بنابراین این احساس برای این افراد به وجود می آید که هیچ مکان امنی برای آنها وجود ندارد.

اما همانطور که سرنوشت جوامع دیگر در طول تاریخ نشان می دهد،پادزهر نفرت همواره فعالیت متعهدانه بوده است.

دولت های آمریکایی در بسیاری از دوره ها در جهت مخالف ارزش ها و قوانین این کشور گام برداشته است.امتناع از قائل شدن حق شهروندی برای سیاه پوست ها،جداسازی نژادپرستانه تحت مفهوم جدایی اما برابری! و در نهایت ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا همگی از مصداق های پشت کردن به ارزش هایی هستند که قانون اساسی آمریکا به آنها تاکید داشته است.

دولت ترامپ از همان ابتدا با سیاست های تبعیض آمیز خود،شروع به بدنام کردن مسلمانان کرد و این کار را با ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا آغاز کرد.

اما سال جدید با کنگره جدید که پس از شکست ترامپ و جمهوری خواهان روی کار آمده است،می تواند شرایط را برای مسلمانان سهل تر کند.

نمایندگان کنگره جدید که تعدادی از مسلمانان را نیز شامل می شوند تنها کسانی هستند که می توانند این ممنوعیت را لغو کرده و به دوره نفرت ها و تبعیض های دولتی علیه مسلمانان پایان دهند.

پایان پیام/7

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نیویورک تایمز:

«تراژدی یمن» ساخت آمریکا با اجرای سعودی + تصویر

روزنامه «نیویورک تایمز» در مقاله ای با اشاره به تراژدی انسانی در یمن نوشته است که این کابوس امروز یمنی حاصل فروش انبوه تسلیحات آمریکایی به ائتلاف عربی به رهبری عربستان است.

اخبار برگزیده شبستان