خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٧ شعبان ١٤٤٠

Tuesday, April 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۹/۱۴ - ۰۹:۵۰ شناسه خبر : ۷۴۵۳۸۹
رئیس شورای اسلامی شهر تهران:
سرمایه گذاری بخش خصوصی جذب بازسازی بافت فرسوده شود
هاشمی با بیان اینکه تعامل دولت و مدیریت شهری در بازآفرینی شهری خوب بوده است، خاطرنشان کرد: مهم این است که سرمایه گذاری بخش خصوصی به بازسازی بافت فرسوده جذب شود.

«محسن هاشمی» در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره برنامه های مدیریت شهری برای بازآفرینی شهری گفت: برنامه های مفصلی برای بازآفرینی شهری در شهرداری تهران داریم و خوشبختانه شهردار تهران نیز در این خصوص تخصص ویژه دارند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: با حضور آقای حناچی، موضوع بازآفرینی بافت های فرسوده سرعت بیشتری می گیرد چون یکی از تخصص های ویژه ایشان همین است.

 

وی خاطرنشان کرد: بازآفرینی شهری یک طرح دولتی است که وزیر مسکن و شهرسازی به صورت مشترک دنبال می کردند که آن بخش را باید از دولت پیگیری کنید اما در حوزه مدیریت شهری ما داریم کارهایمان را دنبال می کنیم و کاملا در مسیر هستیم.

 

امتیازات شهرداری برای بازآفرینی بافت فرسوده

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مدیریت شهری با روش های موجود یکسری امتیازاتی در اختیار افرادی که برای بازآفرینی بافت فرسوده اقدام کرده اند، قرار می دهند.

 

هاشمی با اشاره به تسهیلاتی که در اختیار شهروندان برای بازآفرینی بافت فرسوده قرار می گیرد، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات، معاف از پرداخت عوارض و اعطای تراکم اضافه از جمله شاخص هایی بوده است که در شهرداری در اختیار شهروندان قرار می گیرد که این تسهیلات و خدمات از گذشته وجود داشته، هست و هنوز همین شیوه ادامه دارد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در دولت می خواستند با یک کاتالیزوری این موضوع را فعال تر کنند که بنده در حال حاضر از آن خبر جدیدی ندارم که در چه مرحله ای قرار دارد.

 

تعامل خوب دولت و مدیریت شهری در بازآفرینی شهری

هاشمی در ادامه گفت: با توجه به تغییر وزیر، باید منتظر باشید که وزیر جدید مسکن و شهرسازی فعالیت خود را بیشتر کند.

 

وی با بیان اینکه تعامل دولت و مدیریت شهری در بازآفرینی شهری خوب بوده است، خاطرنشان کرد: مهم این است که سرمایه گذاری بخش خصوصی به بازسازی بافت فرسوده جذب شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: باید کانال هایی درست کنیم که بازآفرینی بافت فرسوده سودزا شود و سرمایه جذب کنیم.

 

هاشمی خاطرنشان کرد: متاسفانه بخش خصوصی چون در حوزه بازآفرینی بافت فرسوده، نمی توانند درآمدهای کلانی کسب کنند و تورم نیز بالاست بنابراین در این بخش سرمایه گذاری نمی کنند.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

عبور از هفت خوان رستم برای ازدواج/تبعات طولانی شدن دوران عقد

نیک نام با بیان اینکه جوانان برای ازدواج باید ازهفت خوان رستم عبور کنند گفت: طولانی بودن دوره عقد از دلایل مهم طلاق در جامعه است.

اخبار برگزیده شبستان