خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - اروپا و آمریکا زمان :   ۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۰۷:۵۵ شناسه خبر : ۷۴۴۷۲۸
شبستان از توطئه مساجد لیبرال گزاش می دهد
عملیات پیچیده اروپا برای ظهور «پروتستان اسلامی»
اروپا با الگوبرداری از «اسلام آمریکایی» و تزریق رویکرد ‌«مارتین لوتر» در بستر گروهک های تکفیری که خودشان ایجاد کرده بودند ؛ می خواهد «پروتستان اسلامی» را برای پیشبرد اهداف استعماری غرب عملیاتی کند.

خبرگزاری شبستان،گروه بین الملل:جذب مسلمانان به جامعه اروپایی آنطور که اروپایی ها انتظار دارند،اتفاق نمی افتد. اروپایی ها هر چه می کنند،مسلمانان کماکان اعتقادات خود را دنبال می کنند.پوشش مسلمانان،آگاهی آنها از حلال و حرام و انجام مناسک اسلامی،اروپایی ها را به شدت ناامید کرده است.

به همان نسبت که مسلمانان هویت خود را که برای مدت های طولانی پنهان بوده در مکان های عمومی آشکار می کنند و بیشتر و بیشتر به چشم می آیند،اسلام هراسی هم هر روز گسترده تر می شود تا آنجا که حالا اسلام هراسی هم در کنار نژادپرستی و بیگانه هراسی در میان اروپایی ها به شدت در حال افزایش است.

این شرایط به ویژه برای مسلمانان آفریقایی تبار در فرانسه و مسلمانان ترک تبار که در آلمان زندگی می کنند به آسانی قابل لمس است.

اروپایی ها برای حل دوراهی که پررنگ شدن حضور اسلام برای آنها به وجود آورده و ارتباط میان اسلام و اروپا این بحث را پیش کشیده اند که آیا اسلام یک عامل خارجی یا اروپایی است؟! آنها ظاهرا اصل اسلام را زیر سوال نمی برند اما در عمل اعتقادات بنیادین مسلمانان را زیر سوال می برند.اروپایی ها استاندادهای خاصی را برای اروپایی بودن تعریف کرده و تلاش می کنند تا این استانداردها را به مسلمانان هم تحمیل کنند.

وزیر آلمانی و رئیس دموکرات های مسیحی مسئله «اسلام آلمانی» را پیش می کشد و در فرانسه هم پیشنهاد «اسلام فرانسوی» مطرح می شود.آنها برچسب اروپایی به اسلام می زنند و در نهایت اسلام را به حاشیه می رانند.آنها تنها دو انتخاب برای مسلمانان باقی می گذارند:یا همگونی کامل با جامعه اروپایی از ترس منزوی شدن را بپذیرند یا اروپا را ترک کنند.

آلمان و فرانسه اخیرا به جای استفاده از سیاست های مناسب جذب مسلمانان،شروع به دستکاری ماهیت و جوهره اسلام کرده اند.آنها شروع به تعریف دوباره اسلام کرده اند.

دولت های آلمان و فرانسه به دنبال طراحی دوباره اسلام مطابق با انتظارات سیاسی خود هستند که می توان آن را یک تلاش مهندسی شده دانست.آنها انتظار دارند،همان اتفاقی که برای مسیحیت افتاد برای اسلام هم اتفاق بیفتد.

حدود ۶ ماه پیش در جهت راهبرد جدید اروپایی ها ، اولین «مسجد لیبرال» افتتاح شد.بنا به گفته مدیران این به اصطلاح مسجد ،زنان مجبور نیستند که حجاب داشته باشند و می توانند به عنوان موذن یا پیش نماز باشند. گفته شده که «مسلمانان اعم از سکولار، شیعه و سنی و زنان بدون پوشش اسلامی می توانند در مسجد ابن رشد حضور پیدا کنند.» علمای قاهره و ترکیه علیه این مسجد فتوا داده‌اند.

 

در خبرگزاری شبستان بخوانید: تفاوت اسلام آمریکایی و اسلام محمدی در نگاه رهبری

 

حقیقت این است که اروپایی ها ضمن الگوبرداری ازاسلام امریکایی تلاش می کنند با تزریق رویکردهای «مارتین لوتر» یک پروتستان اسلامی شکل دهند. اتفاق حائز اهمیت این است که باتوجه به فرقه های انحرافی متعددی که ظرف چند سال اخیر درخاورمیانه به ویژه ایران اسلامی رواج پیدا کرده است ، اسلام پروتستانی هم به زودی علیه کشورهای منطقه وارد عمل خواهد شد. بنیانگذار مذهب پروتستان به این نتیجه رسیده بود که مسیحیان می‌بایست فقط به مسیح اعتقاد داشته باشند و نه به کلیسای کاتولیک.

اگرچه اقدام لوتر دارای جنبه های مثبتی از جمله جلوگیری از سوء استفاده کلیساها از عقاید مذهبی مردم بود اما در نهایت موجب تغییر ماهیت مسیحیت شد،همان کاری که امروز اروپایی ها می خواهند در مورد اسلام انجام دهند.

گاهی کنفرانس های اسلامی که در آلمان برگزار می شود تلاشی برای دستکاری ماهیت اسلام است.از آن جمله می توان به کنفرانس اسلامی اخیر اشاره کرد که در آن از گوشت خوک برای پذیرایی از مهمانان استفاده کردند.

سازمان دهندگان کنفرانس اسلامی برلین در برلین به عنوان یک میان وعده سوسیس سرخ کرده از گوشت خوک به شرکت کنندگان پیشنهاد دادند که که برخی این کار را بی احترامی به مسلمانان دانستند.

مقامات دولتی هم در فرانسه و هم در آلمان به دنبال یک «مارتین لوتر» برای «اسلام» هستند.آنها تلاش می کنند طرح هایی را ارائه دهند که در دستورات اسلام که در تقابل با برخی از دستور العمل های مدرن اروپایی است،اختلال ایجاد کنند و در یک کلام می خواهند اسلام را تضعیف کنند.

اگرچه «لوتر» با کمک سیاستمداران آلمانی با کلیسا مخالفت کرد اما یک جامعه شناسی در پشت آن وجود داشت،در حالی که چنین جامعه شناسی در پشت تلاش اروپایی ها برای تغییر هویت اسلام وجود ندارد.آلمان و فرانسه صرفامی خواهند به ترس های خودشان که همه گیر شدن اسلام است،غلبه کنند.

اگرچه این وظیفه مسلمانان است که به حاکمیت کشورهایی که در آنها زندگی می کنند احترام بگذارند اما باید این حق را داشته باشند که به اعتقادات خود بدون اینکه در معرض هیچ گونه دستکاری قرار بگیرد،عمل کنند.

همزیستی مسالمت آمیز اسلام و اروپا در سطحی مشخص،امری منطقی است اما برخی می خواهند این روابط را با تغییر ماهیت اسلام وارد سطح دیگری کنند و به همین دلیل است که می گویند «ما مخالف اسلام نیستیم بلکه مخالف تفسیر شما از اسلام هستیم!»

آنها می خواهند با اجرای این طرح یک اسلام خنثی و بی تفاوت نسبت به نگاه استعماری غرب ایجاد کنند که نیازمند هوشمندی های ویژه است.

پایان پیام/7

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

هشدار پوتین به ترامپ :

اگر موشکی در اروپا مستقر شود،واشنگتن را هدف قرار می دهیم

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که اگر واشنگتن اقدام به استقرار موشک ها در اروپا کند،مسکو هم آمریکا را هدف قرار خواهد داد.

اخبار برگزیده شبستان