خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸

الخميس ١٧ صفر ١٤٤١

Thursday, October 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۹/۳ - ۱۶:۴۰ شناسه خبر : ۷۴۲۶۰۶

اعلام آمادگی همکاری مدیریت شهری با فرهیختگان و نویسندگان مناطق
رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در بازدید از مراکز فرهنگی منطقه ۱۸ در جمع فرهیختگان و نویسندگان ضمن بحث و بررسی در خصوص نیازهای فرهنگی منطقه، پیشنهاد همکاری شهرداری با فرهیختگان منطقه ۱۸ جهت افزایش تولید دانش را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در هفته کتاب و کتابخوانی طی بازدید از مراکز فرهنگی منطقه 18 با حضور در جمع فرهیختگان و نویسندگان ضمن بحث و بررسی در خصوص نیازهای فرهتگی منطقه، پیشنهاد همکاری شهرداری با فرهیختگان منطقه 18 جهت افزایش تولید دانش را ارائه کرد.

 

«مجید فراهانی» در ابتدای این نشست صمیمی گفت: منطقه 18 جز مناطق محروم شهر تهران است اما این محرومیت به معنای محرومیت از اندیشه و فکر و ادبیات و خلاقیت نیست چرا که طی بازدیدی که داشتم کتاب های خوبی در حوزه های مختلف از سوی اهالی منطقه نوشته شده است.

 

فراهانی افزود: اگر می خواهیم توسعه پیدا کنیم باید بر اساس شاخص های توسعه که کتاب و کتابخوانی همزاد آن می باشد حرکت کنیم.

 

عضو شورای شهر تهران بیان کرد:  بیشترین آمار تولید کتاب و اندیشه و بالاترین رتبه ها در فضای آموزشی از آن کشورهای توسعه یافته است. اگر هدف ما رسیدن به شهر و کشور توسعه یافته و حل مشکلات است یکی از مهم ترین میانبرها گسترش فرهنگ کتابخوانی و دیگر تولید کتاب می باشد.

 

فراهانی اضافه کرد: بنابراین برگزاری نشست فرهیختگان و نویسندگان می تواند سبب تجمیع تولیدات اندیشه ای در سطح منطقه باشد و یکی از مهم ترین کارهایی که می توان در مدیریت شهری انجام بدهیم ترویج این گونه فعالیت ها است.

 

وی اذعان کرد: محدودیت های بودجه ای شاید اجازه ساخت راه و تونل و... را ندهد اما می توانیم در فضاهای نرم افزاری روش های مختلف فرهنگی، که امروزه مسابقه شهرداران در دنیا استفاده از چنین ظرفیت های نرم افزاری است، بهره ببریم و رضایت مردم را از طریق فعال کردن پتانسیل هایی که در سطح دنیا استفاده می شود و معروف به روش های نرم افزاری است بدست بیاوریم.

 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی عنوان کرد: حقیقتا درخواست من این است که درس آموخته ها و دانش را با دیگران مبادله کنید. تشکیل چنین جمع هایی انتقال تجربیات را تسهیل می کند. امروزه در سطح شهرداری تهران نه تنها مراکز مختلف چاپ کتاب وجود دارد بلکه مرکز مطالعات شهرداری تهران فعال است.

 

فراهانی ادامه داد: از همین جا اعلام آمادگی می کنیم که حاضر هستیم کتاب های خوب عزیزانی در منطقه در صورت ارتباط با ماموریت های شهری و شهرداری به اسم شهرداری تهران به چاپ برسانیم.

 

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به دغدغه های شهرداری تهران بیان کرد: کار مثبت جز با مشارکت انجام نمی شود. این جمع می تواند اتاق فکری برای شهردار منطقه باشد و برای توسعه و مشکلات منطقه 18 راه حل ارائه بدهید. فضای شهرداری و مدیریت شهری آن قدر کار اجرایی برجسته دارد که همیشه نیازمند اتاق فکر هستند.

 

وی گفت: ما در سطح شورای شهر تهران آمادگی داریم که اگر خلا قانونی وجود دارد که باعث بن بست و جلوگیری کننده از فعالیت های اجرایی است  در قالب لوایح آن خلا را جبران کنیم. از سوی دیگر اگر جایی کم کاری وجود دارد می توانیم از طریق نظارت آن خلا را برطرف نمائیم و به شدت نیازمند نظرات شما عزیزان هستیم.  امیدوارم تولیدات شما در زمینه تولید کتاب و اندیشه سرآمد مناطق تهران شود.

 

فراهانی در پایان با ارائه پیشنهاداتی بیان کرد: پیشنهاد می کنم از ظرفیت فرهیختگان منطقه در شهرداری استفاده شود. ترویج فرهنگ مطالعه از جمله اتفاقات خوبی است که در منطقه 18 افتاده است و امیدوارم ظرفیت هایی ایجاد شود. پیشنهاد می کنم کتاب های خوبی که از سوی فرهیختگان نوشته می شود طی آئینی، رو نمایی شود و مورد نقد و بررسی بقرار گیرد از این رو نیاز است تا شهرداری به این امر کمک کند.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

برای سلامتی انسانها باید با تلاش ۱۰۰درصدی کار کرد

المنظری گفت: امروز انسانهای زیادی در رنج بیماری هستند و باید برای سلامتی انسانها باید با تلاش ۱۰۰درصدی کار کرد.

اخبار برگزیده شبستان