خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

الأحد ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠

Sunday, February 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۷/۸/۳۰ - ۱۰:۳۶ شناسه خبر : ۷۴۱۷۶۴
رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آمورش و پرورش:
صدور مجور برگزاری آزمون ربطی به مافیای کنکور ندارد
عمادی گفت: صدور مجوز ربطی به مافیای کنکور ندارد. برگزاری آزمون در درون مدرسه برای تشخیص میزان پیشرفت تحصیلی است.

«عبدالرسول عمادی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی ورود موسسات کنکور با مجوز مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری آزمون در مدارس مطابق تشخیص شورای مدرسه رخ می دهد.

 

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آمورش و پرورش افزود: اگر شورای مدرسه نیاز ببیند که باید برای سنجش پیشرفت تحصیلی آزمونی  برگزار شود، از دانش آموزان آزمون گرفته می شود.

 

وی ادامه داد: آزمون را باید معلم برگزار کند و ارزشیابی هم از درس توسط دبیر و آموزگار انجام می گیرد.

 

عمادی با بیان اینکه برگزاری آزمون در مدارس از اختیارات شورای مدرسه است گفت: اگر شورای مدرسه تشخیض داد آزمون هماهنگ برای کلاس درسی برگزار شود این اتفاق رخ می دهد که  نشانه هایی از جلوه های مدرسه محوری است.

سرپرست آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر این مسئله کاملا آزاد باشد، ممکن است آزمون های با کیفیت پایین و غیر استاندارد برگزار شود.

 

وی ادامه داد: موسساتی که از طریق سازمان مدارس غیردولتی تایید صلاحیت شده اند و شورای مدرسه خواهان برگزاری آزمون توسط آن موسسات است، اگر شورای مدرسه برگزاری  آمون توسط آن موسسه را تصویب کند، برای اینکه این مسئله رها نباشد باید از بالاترین مرجع مجوز کسب شود.

 

سرپرست آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: موسسات باید درخواست را به اداره کل دهند، اداره کل هم به مرکز سنجش و آموزش وزارت خانه ارسال می کند تا آنان بررسی کنند که این موسسه صلاحیت برگزاری آزمون را دارد یا خیر.

 

وی تصریح کرد: گرفتن مجوز از مرکز سنجش حساسیت وزارت آموزش و پرورش را بر روی اجرای آزمون ها نشان می دهد و آموزش وپرورش نمی خواهد اختیارات را از مدارس بگیرد.

 

عمادی گفت: آزمون ها نباید در دوره ابتدایی برگزار شود و در این دوره ممنوع است، اگر در دوره متوسطه برگزار شود باید  مجوز ها از بالاترین مرکز یعنی مرکز سنجش دریافت شود.

 

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آوش و پرورش تاکید کرد: صدور مجوز  ربطی به مافیای کنکور ندارد. آزمون در درون مدرسه برای تشخیص میزان پیشرفت تحصیلی است.

 

عمادی گفت: شاید در مواردی نادر شورای مدرسه درخواست آزمون استاندارد با موسسه خاصی کند، موسسات معتبرهم داریم که به تایید مدارس غیردولتی رسیده است. این موضوع نباید با مافیای کنکور اشتباه گرفته شود.  

 

رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آوش و پرورش گفت: ما با مشارکت بخش خصوصی که در روند سالم با مدارس ما همکاری دارند و از مرکز سنجش مجوز دریافت کرده اند، مشکلی نداریم.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد:

عروسی متفاوت با ساقدوش های خاص

مراسم عروسی آنها متفاوت تر از هر مراسم ازدواجی است. ساقدوش هایشان هم خاص است. میهمانان زیادی هم به این عروسی دعوت شده اند. هدیه آنان دعای خیر است که بدرقه زندگی زوج ها می کنند.

اخبار برگزیده شبستان