خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠

Monday, June 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : آذربایجان غربی - زمان :   ۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۱۲:۵۳ شناسه خبر : ۷۴۱۱۲۸
روحانی در جمع مردم خوی:
ما نفت مان را خواهیم فروخت/ اجازه نمی دهیم فشار های حاصل از تحریم زندگی مردم را مشکل کند
رئیس جمهوری در جمع مردم خوی گفت: ملت ایران بدانند ما در هیچ شرایطی نخواهیم گذاشت مردم در کالاهای اساسی دچار مشکل عمده شوند و در رابطه با نفت و فروش آن نیز مشکلی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه، حجت الاسلام حسن روحانی روز دوشنبه در جمع مردم آذربایجان غربی در ورزشگاه شهید چمران شهر خوی خطاب به مردم،  گفت: دشمنان می خواستند 13 آبان ایران را آشفته ببینند، می خواستند آن را روز غم و اندوه مردم ایران مشاهده کنند اما مردم ایران با مقاومت و ایستادگی خود  آن روز را روز قدرت و ایستادگی دانستند.

 

وی با بیان اینکه، مردم ما پاسخ شیطنت های آمریکا را امسال در 22 بهمن خواهند داد، گفت: آمریکا خیال می کرد با ایجاد مشکلات برای مردم آنها را از اهداف خود باز می دارد ولی مردم نشان دادند که در برابر هیچ قدرتی به جز خدا سر فرود نمی آوردند.

 

 

رییس جمهور خطاب به دشمنان و استکبار جهانی، ادامه داد: اگر فکر می کنید با تحریم نفت می توانید رابطه ما را با کشورهای همسایه قطع کنید و در زندگی به مردم فشار آورید بدانید که موفق نخواهید شد، چراکه ما نفت مان را  خواهیم فروخت و با همسایه ها رابطه نزدیک تر برقرار خواهیم کرد و شما هیچ کاری نخواهید توانست انجام دهید.

 

 

*نخواهیم گذاشت فشار های آمریکا و صهیونیست ها زندگی مردم را با مشکلات بزرگ مواجه کند

 

رییس جمهور ادامه داد: همه ما قبول داریم در میدان جنگ هم سختی وجود دارد هم شهید و هم مشکلات، ولی ما در برابر آنها که این فشار را بر ما تحمیل می کنند کوتاه نخواهیم آمد و راه و مسیر انقلابی خود را ادامه خواهیم داد.

 

روحانی ادامه داد: به مردم می گویم ما در هیچ شرایطی نخواهیم گذاشت مردم در کالاهای اساسی دچار مشکل عمده شوند، کالا هایی که باید در داخل تولید شود به کمک مردم تولید خواهیم کرد و آنچه لازم است از خارج وارد کنیم اینکار عملی خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: کالا های اساسی با همان قیمتی که امسال موجود بود با همان قیمت وارد خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه شرایط زندگی مردم نسبت به ماه های گذشته سخت تر شده است و قیمت اجناس صعودی است، گفت: همه تلاش دولت این است که تورم را مهار کنیم و اشتغال را در مسیر ارتقا قرار دهیم اما مسیر پیشرفت هم در برخی امور برای ما سخت تر شده است.

 

رییس جمهور خاطرنشان کرد: صادرات می تواند تولید ما را در صنعت و کشاورزی به حرکت درآورد ودر صنایع دستی در جذب گردشگر در سرار کشور و در صادرات موارد غذایی و مواد پتروشیمی و معدنی و صنعتی می توانیم صادرات خود را افزایش دهیم.

 

 روحانی با بیان اینکه، ما همواره در فکر کنترل قیمت خواهیم بود تا ثبات را به جامعه برگردانیم، گفت: آمریکایی ها به این فکر بودند که با فشار چند ماهه می توانند مردم ایران را تسلیم کنند و فکر می کردند در ماه اردیبهشت با اعلام تحریم ها همه شهرهای ایران را به هم می ریزند ولی موفق نشدند.

وی با بیان اینکه اطلاعات غلطی به کاخ سفید داده می شود مبنی بر اینکه در هیچ شهر ایران امنیت نیست افزود: این اخبار کذب توسط افراد اجیر شده توسط صهیونیست ها و منافقان مخابره شده است و نشان از ترس و ضعف آنان است که دستاویز دروغ شده اند.

 

* در این فشار ظالمانه  همه کشور ها در حال اعتراض به این حرکت آمریکا هستند

 

روحانی با بیان اینکه، حتی اروپایی که در امنیت و اقتصاد وابسته به آمریکا است امروز منتقد رفتار سیاسی آنان شده، گفت: این افتخار برای اقتدار ایران اسلامی هست که آمریکا در جهان تنها و منزوی مانده  و ما در دونوبت در دادگاه بین المللی آمریکا را محکوم کردیم و این یک افتخار بزرگ برای حقوق دانان و دیپلمات های ملت ایران است.

 

وی تصریح کرد: من به عنوان خادم شما که به شما قول دادم که برای خدمت به شما کمر همت را ببندم، امروز هم با تمام وجود پای قول هایم هستم و با هدایت رهبر و هیئت دولت و با پشتیبانی شما مردم بینی آمریکا را به خاک خواهیم مالید.

 

رییس جمهور ادامه داد: به مردم آذربایجان غربی که  در سال 92 قول دادم که دریاچه ارومیه را احیا خواهم کرد همچنان پای این قولم ایستاده ام.

 

وی ضمن قدردانی از لطف و تحمل و پشتیبانی مردم از دولت، گفت: من می دانم در حد برنامه تنظیمی دولت یازدهم ما پیشرفت نکرده ایم و همه می دانید اگر تلاش این دو دولت نبود امروز در دریاچه ارومیه یک قطره آب نبود و این نمکزار خطرناک کشاورزی و باغات شما را تهدید می کرد که با یک گرد و غبار نمکی فاجعه می شد.

 

روحانی افزود: درست است امروز هنوز به احیای دریاچه نرسیده ایم ولی به تثبیت آن رسیده ایم و می دانیم اینکار بسیار مشکل است و بسیار پرهزینه و سد های بسیاری را باید آزاد سازی کنیم ولی می دانیم که خشک شدن این دریاچه برای ایران و این منطقه مشکلات بزرگی ایجاد خواهد کرد ولی با تمام توان ما این مسیر احیای دریاچه خاموش ارومیه را ادامه خواهیم داد.

 

وی گفت: قول بعدی من به شما در دولت دوازدهم مسیر ریل قطار بود که سال ها این پروژه معطل بود ولی80 کیلومتر در این دولت ساخته شده است و60 درصد این طرح در این دولت به ثمر رسیده است.

 

روحانی با بیان اینکه باید این استان مهم مرزی به قلب کشور و جهان متصل شود، تصریح کرد: امروز جاده قطور به مرز رازی کلنگ زنی می شود.

 

روحانی با بیان اینکه می دانیم کاری که ما انجام می دهیم با توقعات شما مردم بسیار فاصله داد، خاطرنشان کرد: امروز 20 پروژه افتتاح شده و برای بقیه نیز کارمان را ادامه می دهیم ولی هزینه و اعتبار هزینه شده بیشتر از مقدار تصویب شده بود و تا امروز 2هزار 150 هزار میلیارد تومان هزینه کرده ایم اما همچنان ادامه خواهیم داد تا به تمام قولهایمان عمل کنیم.

 

وی گفت: در این سفر بیش از 600 تخت بیمارستانی در این استان افتتاح می شود و امروز یک بیمارستان 220 تخت خوابی در خوی افتتاح خواهد شد.

 

روحانی اضافه کرد: در آغاز دولت یازدهم 3 هزار 782 تخت بیمارستانی بود و امروز این تعداد به 4 هزار 139 تخت بیمارستانی است این به آن معنا است که دولت در این زمنیه قدم مهمی برداشته شده است.

 

وی با اشاره به تخصیص امکانات پزشکی در مناطق محروم، گفت: در مناطق دور افتاده پزشک نداشتیم ولی امروز 118 پزشک در حال خدمت هستند و در دولت یازدهم ما در زمینه آبیاری مدرن 60 هزار هکتار را به آبیاری مدرن مجهز کرده ایم که در صرفه جویی آب مهم است و684 روستا به خط گاز متصل شده است.

 

روحانی تصریح کرد: محصول کشاورزی 3 میلیون تن بود که امسال 4 میلیون 600 هزار تن رسیده است واین به معنای پیشرفت کشاورزی است که باید دست آنان را ببوسیم که سه سال است  ما را در برابر گندم خودکفا کرده اند.

 

وی اضافه کرد: ما بی تردید به فکر جوانان هستیم و خواهیم بودیم ما به فکر دختران و پسران تحصیل کرده خود هستیم و نوید فرداهای بهتر را می دهیم.

 

وی از احداث مجتمع بزرگ فرهنگی در کنار شمس تبریزی در خوی خبر داد و گفت: 45 طرح و پروژه در این سفر تصویب خواهد شد که با اعتباری باغ بر 2 هزار و 248 میلیارد تومان خواهد بود.

 

پایان پیام/322

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

فتاح:

دشمن جنگ را بر سر سفره های ملت کشانده است/ پیروزی بسیار نزدیک است

رئیس کمیته امداد کشور در یادواره شهدای عملیات دارلک در ارومیه گفت: دشمن جنگ را بر سر سفره های ملت کشانده است و به پشتوانه رهنمود‌ه‌های داهیانه مقام معظم رهبری، پیروزی اسلام در برابر مستکبران جهانی حتمی و نزدیک است.

اخبار برگزیده شبستان