خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

الثلاثاء ٦ شعبان ١٤٤١

Tuesday, March 31, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمانشاه - زمان :   ۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۰:۴۹ شناسه خبر : ۷۴۰۹۷۲

کتاب و کتابخوانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود
معاون سیاسی استاندار کرمانشاه، سرانه مطالعه را از شاخص های توسعه یافتگی دانست و گفت: فرهنگ مطالعه، باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه،  در آئین گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار که (یکشنبه، 27 آبان) با همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، گفت: انسان دانا و با مطالعه می تواند برای جامعه خود سرنوشت ساز باشد چرا که با شناخت درست از خود و محیط اطرافش می تواند تصمیم سازی و تصمیم گیری کند.

 

وی افزود: اگر بخواهیم انسان های تصمیم ساز و تصمیم گیر خوبی را در مسیر توسعه داشته باشیم این مهم از مسیر مطالعه محقق می شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، اظهار کرد: فرهنگ مطالعه، کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک ضرورت در جامعه امروزی ما به معرفت عمومی تبدیل شود.

 

الهی تبار، سرانه مطالعه و توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از شاخصه های توسعه یافتگی برشمرد و ابراز کرد: یکی از شاخص هایی که در بررسی کشورهای توسعه یافته نسبت به کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته، به خوبی می درخشد و خود را نشان می دهد؛ زمان مطالعه و توجه به کتابخوانی است.

 

وی عنوان کرد: هر کشوری که توانست به مسیر درست ارتقاء فرهنگی، شاخص های معرفتی و توسعه دست یابد ارتباط معنا داری با توجه مردم به مطالعه دارد.

 

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه، بیان کرد: اگر مردم دانا باشند، توسعه پایدار و ماندگار خواهد بود و در مسیر درست حرکت می کنند اما اگر مردم دانا نباشند حتی اگر پیشرفته ترین فنون و تکنولوژی را برای آن ها مستقر کرد؛ چون تبدیل به مطالبه و معرفت نشده است، توسعه ماندگار نمی شود.

 

وی با ابراز نگرانی از اینکه کشور ما در حوزه مطالعه وضعیت خوبی ندارد، تصریح کرد: استان کرمانشاه هم متأثر از این وضعیت، در حوزه کتاب و کتابخوانی شرایط خوبی ندارد.

 

الهی تبار، تأکید کرد: اگر بخواهیم یک جامعه توسعه یافته و توانمند شویم؛ راه برون رفت آن از دانایی و ارتقاء سطح علمی مردم می گذرد که در این مسیر نباید از نقش خانواده، مدرسه، محیط های آموزشی، کتابداران و کتابخانه ها، دولت و رسانه های گروهی و کتابفروشی ها و ناشران غافل شد.

 

وی در ادامه از تدوین برنامه 5 ساله انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برای توسعه زیرساخت های کتابخانه ای، تجهیز کتابخانه های عمومی و اجرای سیاست های مشارکتی مردم در حوزه کتاب و کتاب خوانی خبر داد.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار، خطاب به فرمانداران گفت: باید انجمن های کتابخانه های عمومی در شهرستان ها فعال شوند و با همکاری شهرداری ها و شوراهای اسلامی، زمینه مشارکت خیرین و سایر دستگاه ها فراهم شود تا شاهد فعالیت های گسترده ای در این حوزه باشیم.

 

 

 

 

 

پایان پیام/81

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه:

پایش مستمر رعایت ضوابط قانونی در امر تبلیغات انتخابات

صادقی، پایش مستمر رعایت ضوابط قانونی در امر تبلیغات انتخابات و رصد منابع مالی فعالیت های تبلیغات انتخاباتی داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های مختلف انتخابیه استان کرمانشاه خبر داد.

اخبار برگزیده شبستان