خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۸/۲۴ - ۱۴:۱۵ شناسه خبر : ۷۳۹۶۸۰
فراهانی در گفت و گو با خبرگزاری شبستان:
کسری بودجه ۳۰ درصدی شهرداری تهران
رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران با اشاره به کسری ۳۰ درصدی بودجه شهرداری تهران گفت: تحقق بخش غیرنقد بودجه مهم ترین چالش در کسری بودجه ۹۷ شهرداری است.

«مجید فراهانی» درباره تحقق بودجه ۹۷ شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: طبق پیش بینی های شهرداری تهران، بودجه مصوب امسال با حدود 30 درصد کسری روبه رو خواهد بود.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران افزود: با تمهیداتی که شهردار در وقت باقی مانده می اندیشد، امکان این باشد که میزان کسری بودجه کاهش یابد و بتوانیم بودجه را محقق کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه میزان بودجه سال 97 شهرداری تهران 17هزار و 500 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: مهم ترین مشکلی که در بودجه داریم، بخش غیرنقد بودجه است.

 

فراهانی تاکید کرد: با مصوبه شورای پنجم و تصویب دستورالعمل بودجه غیرنقد، اگر بتوانیم این بخش را تحرک خوبی بدهیم و سیاست های شهرداری تهران را برای تحرک در ساخت و ساز را داشته باشیم که امیدواریم این کسری بودجه کاهش یابد.

 

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران درباره برنامه تحقق درآمدهای پایدار شهری، گفت: لایحه درآمدهای پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها دولت در مجلس در حال بررسی است.

 

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نقش جدی در تهیه و تدوین لایحه درآمدهای پایدار داشته است، خاطرنشان کرد: البته این لایحه  نواقصی دارد که به شکل جدی داریم پیگیری می کنیم تا اصلاحیه لازم انجام شود.

 

فراهانی تاکید کرد: با تصویب لایحه درآمدهای پایدار بخشی از مشکلات قانونی مرتبط با فعال کردن درآمدهای پایدار شهری حل می شود.

 

اخذ عوارض و تضمین گرفتن عوارض از شهروندان مهم ترین چالش مدیریت شهری

رییس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران افزود: مساله و معضل اصلی بحث اجرای لایحه درآمدهای پایدار است که  چالش هایی را دارد که باید با قوت شهردار برای اجرای آن تعهد داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه مهم ترین مساله این است که درآمدهای پایدار شهری مثل همه دنیا مبتنی بر اخذ عوارض و تضمین گرفتن عوارض از شهروندان است، گفت: این تضمین گرفتن عوارض با توجه به اینکه در حال حاضر ما مشکلاتی برای جمع آوری عوارض نوسازی و بحث عوارض مربوط به پسماند از شهروندان داریم و با چالش هایی روبه رو هستیم که امیدواریم حل شود.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران :

ذخیره‌سازی ۴۵۰۰ هزار تن پرتقال به منظور تامین بازار شب عید

صادقی گفت: امسال حدود چهار هزارو ۵۰۰ تن پرتغال و سه هزارو ۵۰۰ تن سیب ذخیره سازی شده است که در موعد مقرر توزیع خواهد شد.

اخبار برگزیده شبستان