خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠

Wednesday, April 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۶:۰۱ شناسه خبر : ۷۳۸۱۹۵
بسته اخبار بین الملل پانزدهم آبان
حال بد «ریاض»/فرار رو به جلوی «ترامپ»/صدای بلند مسلمانان در کنگره ۲۰۱۸
از شعار« نیل - فرات» تا «معامله قرن»، حال بد «ریاض» با کارنامه سیاه حقوق بشری، فرار رو به جلوی «ترامپ»، صدای بلند مسلمانان در کنگره ۲۰۱۸، ریاض مسئول پیدا کردن جسد «خاشقجی» از جمله گزیده اخبار بین الملل شبستان در سه شنبه پانزدهم آبان ماه است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، از شعار« نیل - فرات» تا «معامله قرن»، حال بد «ریاض» با کارنامه سیاه حقوق بشری، فرار رو به جلوی «ترامپ»، صدای بلند مسلمانان در کنگره ۲۰۱۸، ریاض مسئول پیدا کردن جسد «خاشقجی» از جمله گزیده اخبار بین الملل شبستان در سه شنبه پانزدهم آبان ماه است که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

از فلسطین تا یمن

یگ گروه از جوانان فلسطینی برای راه اندازی کمپین همبستگی با ملت یمن را با هشتگ # از – فلسطین- تا- یمن (# من- فلسطین- هنا- الیمن) آماده می شوند و این مسئله به علت شباهت در رنج ملت یمن و فلسطین است.

کاربران پایگاه های اجتماعی فلسطینی تصمیم گرفتند تا با این هشتگ، مخالفت خود را نسبت به کشتار ائتلاف عربی به رهبری عربستان یمن که هزاران بی گناه را به خاک و خون کشیدند، اعلام و این کشتار را محکوم کنند.

یکی از کاربران فیس بوک در این باره گفت: ملت مظلوم یمن شایسته واکنش زیبا و دریافت پاداش هستند، چرا که این ملت در جریان جنگ فلسطینی ها با رژیم صهیونیستی از آغاز مبارزه کردند و مقاومت فلسطین را با پول امداد رساندند و تظاهرات هایی در حمایت از فلسطینی ها به راه انداختند.

همچنین، یکی از فعالان دیگر در فیس بوک تصویر بدن لاغر و نحیف یک کودک یمنی را منتشر کرد که این تصویر رنج یمنی ها را که در نتیجه محاصره به آنها تحمیل شده است، نشان می دهد.

 

فرار رو به جلوی «ترامپ» در روز انتخابات/ شکست جمهوری خواهان حتمی است

رای دهندگان آمریکایی،امروز (سه شنبه 15 آبان) برای شرکت در انتخابات میان دوره ای کنگره در سال 2018 میلادی که در واقع یک همه پرسی درباره عملکرد دو سال اول ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» محسوب می شود به پای صندوق های رای می روند.

همه 435 کرسی مجلس نمایندگان 35 کرسی مجلس سنا و 39 فرماندار قرار است در این فرآیند انتخاب شوند.

در حال حاضر حزب جمهوری خواه ترامپ،اکثریت مجلس سنا و مجلس نمایندگان را بر عهده دارد اما ناتوانی در نگه داشتن هر یک از آنها می تواند منجر به بن بست سیاسی برای جاه طلبانه ترین سیاست های رئیس جمهوری آمریکا بشود.

بر اساس نتایج آخرین نظرسنجی ها، دموکرات ها شانس خوبی برای در دست گرفتن کنترل کنگره دارند و آنطور که پیش بینی می شود، جمهوری خواهان کنترل سنا را به دست می گیرند. این نظرسنجی ها نشان می دهد که دموکرات ها برای پیروزی در انتخابات برای به دست گرفتن کنترل کنگره،۷ درصد از جمهوری خواهان پیشی گرفته اند.

 

حال بد «ریاض» با کارنامه سیاه حقوق بشری / جهان در مقابل عربستان

هیئت ریاض در ژنو با محکومیت های شدید به خاطر قتل «جمال خاشقجی»،روزنامه نگار منتقد سعودی مواجه شد. هیئت های شرکت کننده در نشست شورای امنیت در ژنو،عربستان سعودی را نه تنها به خاطر قتل خاشقجی بلکه به خاطر سابقه سیاه حقوق بشری مورد بازجویی قرار دادند.

کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل همچنین نقشائتلاف سعودی-اماراتی در جنگ یمن را در نشست «مرور دوره ای جهانی» مورد انتقاد قرار دادند.

«سماح حدید»، رئیس بخش خاورمیانه سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای گفت: کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل باید به سکوت خود در دفاع از عربستان پایان دهند و به وظیفه خود برای بررسی دقیق ظلم در عربستان برای جلوگیری از نقض بیشتر حقوق بشر در داخل این کشور و در یمن پایان دهند.

در این بیانیه آمده است که سرکوب طولانی مدت منتقدان در عربستان که با قتل ماه گذشته جمال خاشقجی در استانبول بیش از پیش آشکار شد به عمد از سوی کشورهای عضو سازمان ملل نادیده گرفته شده است.

آنچه در اینجا حائز اهمیت است این است که عربستان تاکنون به این اندازه به طور آشکارا مورد هجمه جامعه بین الملل به خاطر نقض حقوق بشر قرار نگرفته بود.

 

از شعار« نیل - فرات» تا «معامله قرن»

تحرکات رژیم صهیونیستی این روزها در منطقه خاورمیانه افزایش یافته است، چرا که می خواهد در کشورهای عربی اسلامی نفوذ کند و عادی سازی روابط با کشورهای منطقه علنی شود، روابطی که سالهاست در خفا انجام می گیرد.

برهمین اساس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر صهیونیستی پس از سفر به عمان، قصد سفر به بحرین را دارد تا منامه فرش قرمز برای سران این رژیم بیندازد و این ترتیب می خواهند درهای بسته کشورهای عربی اسلامی را که روزی نگران واکنش ها نسبت به ارتباط با صهیونیستها بودند، بازکنند.

اگرچه رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با اعزام هیئت های ورزشی و مذهبی و تجاری به برخی از کشورهای عربی تلاش کرده بود تا یخ این روابط را آب کند، اما عمان با روشن کردن چراغ اول باعث شده تا روابط این رژیم با کشورهای منطقه شکل و رنگ دیگری بگیرد، به طوری که چندی پیش یک هیئت از رژیم صهیونیستی به ریاست« یسرائیل کاتس» وزیر حمل و نقل این رژیم برای شرکت در همایش بین المللی حمل و نقل وارد عمان شد و طرح خط راه آهن بین این رژیم و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس یا دریای مدیترانه با کشورهای عربی خلیج فارس که از اردن و رژیم صهیونیستی می گذرد، ارایه کند. 

رژیم صهیونیستی می خواهد به تدریج و آرام آرام حضور خود در منطقه را تقویت کند و این اقدام با هدف حضور و احاطه بر کشورهای عربی، کنترل بندرهای جنوبی دریای سرخ برای امنیت ملی اش، تضمین برتری نظامی و راهبردی رژیم صهیونیستی و کنترل نقاط مهم راهبردی در منطقه و منزوی کردن فلسطینی ها انجام می گیرد.

 

هشدار عراق نسبت به برنامه آمریکا برای انتقال عناصر داعش

«احمد الشریفی» کارشناس امنیتی عراق به المعلومة نسبت به اقدام آمریکا در انتقال عناصر گروهک تروریستی داعش به مرز عراق با سوریه هشدار داد و گفت: آمریکا با بالگرد این عناصر را به مناطقی در پست نیروهای امنیتی عراق منتقل می کند.

الشریفی افزود: نابودی عناصر داعش قبل از راه حل نظامی، به یک راه حل سیاسی نیاز دارد، زیرا داعش ارتش نظامی نیست که بتوان آن را شناخت و محاصره کرد.

وی ادامه داد:اختلاف بین سیاستمداران در وزارتخانه های امنیتی وجود دارد، به طوری که آمریکا تلاش می کنند که این پرونده امنیتی را به نفع خود برگرداند.

این کارشناس امنیتی گفت: نیروهای امنیتی در نوار مرزی زمینی مستقرند و راههای نفوذ تروریستها را می بندند تا از بروز هرگونه حمله جلوگیری شود؛ اما هواپیماهای آمریکا داعشی ها را به جبهه داخلی پشت نیروهای امنیتی منتقل می کند و نیروهای آمریکا این برنامه را دنبال می کنند.

 

صدای بلند مسلمانان در کنگره ۲۰۱۸/دروغ پراکنی «ترامپ» به چالش کشیده می شود

با وجود لفاظی های ملی گرایانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه مسلمانان ،این گروه اقلیت در سال 2018 میلادی قدرت بیشتری در کنگره پیدا خواهند کرد.

امروز (سه شنبه 15 آبان)،روز انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در سال 2018 میلادی،رای دهندگان در سراسر کشور این فرصت را دارند تا ریاست جمهوری ترامپ و قدرت حزب جمهوری خواه را پذیرفته یا رد کنند.

اما امسال آمریکا شاهد حضور گسترده مسلمانان در پای صندوق های رای برای ایفای نقش بیشتر آنها در پست های دولتی خواهد بود.

ورود مسلمانان به این سیستم در حالی است که دونالد ترامپ بدون اینکه ذره ای به دستورات کتاب مقدس عمل کند، در هر موقعیتی به طور زبانی به این کتاب متوسل می شود.

یکی از گزارشگران در یک کنفرانس مطبوعاتی این سوال را مطرح می کند که در کجای کتاب مقدس گفته شده است که جدا کردن کودکان از مادرانشان اخلاقی است؟

مشاور مطبوعاتی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی روز 15 ژوئن گفت که اجرای این قانون کاملا مطابق با کتاب مقدس است و این در حالی بود که کودکان مهاجران آمریکای مرکزی در بازداشتگاه فدرال آمریکا نشسته بودند و برای پدران و مادران خود گریه می کردند.

 

قانون نژادپرستانه «اعدام اسیران» در انتظار تصویب «کنست»

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: کنست(پارلمان) هفته آینده به لایحه قانون «جواز اعدام اسیران فلسطینی» رای خواهد کرد؛ فلسطینی ها که به قتل یا مشارکت در قتل اسرائیلی ها محکوم شدند مشمول این قانون قرار می گیرند.

لیبرمن افزود: این لایحه قانونی پس از بیش از سه سال مبارزه سرسختانه قرار شده است تا روز چهارشنبه آینده به کنست ارایه شود.

وی ادامه داد: این لایحه برای موافقت کامل به کنست عرضه می شود و ما هرگز تسلیم نمی شویم و تا پایان این ماموریت ادامه می دهیم.

این درحالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با پیشنهاد حزب «اسرائیل خانه ماست»(اسرائیل بیتنا) به رهبری لیبرمن مبنی اعدام اسیران فلسطینی موافقت کرده است.

نتانیاهو با این موافقت چراغ سبز را برای تصویب این قانون نژادپرستانه داده است. نتانیاهو حمایت خود از پیش نویس این قانون را پس از نشست با رهبران احزاب صهیونیستی که به درخواست «نفتالی بنت» رهبر حزب «خانه یهودی» برگزار شد، اعلام کرد.

 

ریاض مسئول پیدا کردن جسد «خاشقجی» است/قتل به دستور مقامات سعودی انجام شده است

وزیر امور خارجه ترکیه به گزارشگران در «توکیو» گفت: تیم 15 نفره سعودی که قبل از قتل «جمال خاشقجی»، روزنامه نگار منتقد سعودی به ترکیه آمدند به طور قطع دستور مقامات بالا را اجرایی کرده اند.

وی بار دیگر بر موضع آنکارا مبنی بر اینکه این دستورات از سوی «ملک سلمان» پادشاه عربستان صادر نشده است، تاکید کرد.

«مولود چاووش اوغلو» افزود: این وظیفه عربستان است تا به ترکیه در مورد ایتکه چه اتفاقی برای جسد «خاشقجی» افتاده است، توضیح دهد.

وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر یادآور شد که تیم 15 نفره سعودی به خواست خود به ترکیه نیامدند بلکه بر اساس دستور عمل کردند چرا که بدون دستور و اجازه مقامات،این 15 نفر نمی توانند از عربستان بیایند تا یکی از شهروندان خود را بکشند و بروند.

چاووش اوغلو افزود: رئیس جمهوری تریکه پس از قتل خاشقجی دو بار با ملک سلمان صحبت کرده و مطمئن است که پادشاه دستور قتل کسی را صادر نکرده است./

 

 

 

 

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

واشنگتن پست گزارش داد:

تصفیه حساب سیاسی عربستان با استفاده از «اسلام»

یک روزنامه آمریکا با اشاره به تندروی عربستان نسبت به منتقدانش، نوشت: سعودی ها از اسلام برای تصفیه حساب های سیاسی استفاده می کند و این مسئله به نقش این کشور اسلامی را تضعیف می کند.

اخبار برگزیده شبستان