خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠

Wednesday, April 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۵:۰۱ شناسه خبر : ۷۳۷۷۰۵
شبستان گزارش می دهد:
حاضریم با کمبودها بسازیم اما تسلیم سردمداران کفر نمی شویم/عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد
امروز اقشار مختلف مردم در تهران برای مقابله با زیاده خواهی های آمریکا در مقابل لانه جاسوسی (سفارت آمریکا در زمان شاه) دور هم جمع شدند تا در یک کلمه بگویند که برخلاف تمام تحریم ها و تهدیدها حاضر نیستند دست از آرمان های انقلاب بردارند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، مراسم بزرگداشت 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز با حضور اقشار گوناگون مردم برگزار شد. امروز اقشار مختلف مردم در تهران همه با هم دست در دست یکدیگر برای مقابله با زیاده خواهی های آمریکا در مقابل لانه جاسوسی (سفارت آمریکا در زمان شاه) دور هم جمع شدند تا در یک کلمه بگویند که برخلاف تمام تحریم ها و تهدیدها حاضر نیستند دست از آرمان های انقلاب بردارند.

 

در حاشیه برگزاری مراسم ۱۳ آبان،‌ «جاسپی زاده» یکی طلاب حوزه علمیه امام رضا (ع) به خبرنگار ما در مورد تحریم های آمریکا می گوید: «تحریم حربه قدیمی دشمن است و فقط برای ما نیست. در تاریخ کربلا نیز ابن زیاد سعی کرد تا دور امام حسین (ع) را خالی کند. دشمن تهدید، تطمیع و تحریم می کند و می گوید اگر زیر بار من بروید تمامی مشکلات شما را حل می کند در حالی که تاریخ نشان داده است دشمن هیچگاه به وعده های خود عمل نمی کند. در زمان مسلمانان آنجلس نیز دیده شد که دشمن پس از تسلط بر مسلمانان چندین هزار نفر از مسلمانان ایتالیایی را کشت. امروز ملت ایران نیز فهمیده اند راه مقاومت تنها راه مقابله با تهدیدات آمریکاست و می دانند که آمریکا به ما رحم نمی کند و به همین جهت بر ایستادگی خود مقاومت می کنند. امروز فهم و بصیرت ملت ایران بالا رفته است به همین جهت در برابر توطئه های آمریکا ایستادگی می کند.»

«اکبر بهرامی»، جانباز 70 درصد و بازنشسته بنیاد شهید است که با ویلچر در مقابل لانه جاسوسی حضور یافته است. او می گوید: «تحریم ها برای امروز نیست، آمریکا 40 سال است که این حربه را برای ما به کار می برد اما ما خودمان باید هوشیار باشیم تا توطئه های دشمن محقق نشود.»

 

امروز از اقشار کارگر نیز در این حماسه پرشور حضور داشتند. «عبدی»، کارگر بازنشسته معتقد است: «تحریم های آمریکا هیچگاه اثر نداشته است و امروز آمریکا وجهه علمی و سیاسی خود را از دست داده است و ملت ایران همواره پیرو رهبر انقلاب هستند و خواهند بود.»

 

«مریم کاظمی»، زن خانه داری است که به همراه دوقلوهای 4 و نیم ساله خود در راهپیمایی 13 آبان حضور دارد و معتقد است که تحریم های آمریکا اثری در حضور مردم در این راهپیمایی ندارد و می گوید: «آمده ام تا دشمنی با آمریکا را به نسل های بعدی هم منتقل کنم. ما هر چقدر تحریم شویم بیشتر رشد می کنیم و بیشتر خوشحالیم زیرا عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.»

 

«مبینا طاهری» از دانش آموزان مدرسه موفقیان تهران است و در مورد حضور خود در این راهپیمایی می گوید: «ما آمده ایم بگوییم می توانیم با این راهپیمایی مشت محکمی بر دهان آمریکا بزنیم و پشتیبان رهبر و نظام انقلاب اسلامی باشیم، هرچه رهبری بگویند ما اطاعت می کنیم.»

 

«سیدفاطمه میریحیی»، همکلاسی مبینا طاهری است که به همراه دوستان خود در این مراسم حضور یافته است. این دانش آموز دبیرستانی گفت: برای سرکوب کردن توطئه های دشمنان به اینجا آمدم تا به آمریکا بگویم فکر کردن در مورد ضعف ایران خطاست و ما تا آخر ایستاده ایم و تا آخرین قطره خون خود ایستادگی می کنیم و از این تحریم ها نمی ترسیم و پشت سر رهبری حرکت می کنیم.

«آرزو یخ کشی» یکی از دانش آموزان شرکت کننده در مراسم ۱۳ آبان معتقد است:‌ «آمریکا هر چقدر تحریم ها را بیشتر کند مقاومت ملت ایران بالاتر می رود ما تا آخرین قطره خون خود حامی ولایت و رهبری هستیم و برای دفاع از کشورمان هر کاری که لازم باشد، انجام می دهیم.»

 

«احمدی»، یکی از معلمان بازنشسته منطقه لویزان است که در مورد تحریم های آمریکا می گوید: «هر چقدر تحریم ها ادامه یابد وابستگی ما نسبت به کشورهای بیگانه کمتر می شود. این تحریم ها از ابتدای انقلاب نیز بوده است و بر همین اساس امروز ما روی پای خود ایستاده ایم. اگر سردمداران کفر کاری می توانستند انجام دادند، اگر کاری از پیش نبردند توانایی آن را نداشتند، آنها از هیچ دسیسه و توطئه ای کوتاه نیامدند، از جنگ و فساد تا ترور دست به هر کاری زدند اما ما تسلیم آنها نمی شویم و حاضریم با کمبود بسازیم اما تسلیم سردمداران کفر نشویم.»

 

«محبی»، یکی از تاجران بازار است که روز 13 آبان را روز رسوایی سیاسی آمریکا می داند و معتقد است: «تحریم های استکبار جهانی خاصیت خود را از دست داده است. امروز آمریکا می خواهد کشور را به شورش بکشاند اما باید بداند که ملت ایران مقاوم هستند و حضور آنها در این روز نشاندهنده آرامش آنهاست و اینکه می گویند این تحریم ها اثری بر آنها نداشته است.»

 

«حسینی»، طلبه دیگری است که از حوزه علمیه امام القائم تهران در این مراسم حضور یافته است و در مورد این تحریم ها می گوید: «اگر بخواهیم تحریم های آمریکا را تحلیل کنیم باید به همان جمله امام در 40 سال گذشته رجوع کنیم که فرمودند این تحریم ها نه تنها موجب عقب ماندگی ما نشد بلکه موجبات پیشرفت ما را فراهم کرد و جریانات جدید تهدیدات نو نیز اثری در عزم و اراده مردم ندارد. ملت ایران نشان دادند که در بسیاری مسایل سخت تر از این از موانع عبور کردند و تاکنون به پیشرفت خود ادامه دادند. دستاوردهایی همچون تجهیزات نظامی و موشکی، محصولات نانو و پیشرفت های هسته ای دیگر همگی شاهد بر این موضوع هستند که تهدیدات آمریکا به جایی نرسیده است اما مسئولان و دیپلماسی کشور باید بسیار مقتدرانه عمل کند و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند اگر قدمی عقب نشینی کنیم دشمن پیشروی می کند، پس به هیچ وجه نباید از این امر غافل شویم. مسئولان باید بسیار محکم در برابر این تهدیدات و تحریم ها بایستند و بدانند که مردم پشت سر آنها هستند و یقین بدانند که حتما راه انقلاب به نتیجه خواهد رسید. مسئولان به داشته های خود عنایت کنند و بر خدا توکل کنند، امیدواریم همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند این موانع را پشت سر بگذاریم.»

 

«علی نژاد»، بازنشسته نیروهای مسلح است. وی به عنوان یکی از حاضران در مراسم ۱۳ آبان تحریم را یک نعمت الهی می داند و می گوید: «تحریم،‌ رحمت خداوند را شامل حال ما کرده است تا روی پای خود بایستیم تا بتوانیم مانند کره و ژاپن به خود اتکا کنیم.»


«اصغری»، مادر خانه داری است که در کنار جدول خیابان نشسته است و شاهد حضور لحظه به لحظه مردم است. او معتقد است تحریم ها اثرگذار نبوده است والا آمریکا از هیچ کاری کوتاهی نمی کرد.

 

او می گوید: به فرموده رهبر انقلاب آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و تا وقتی ما امام حسین را داریم هیچ چیزی کم نداریم و هیچ غمی نداریم. ما با شعار لبیک یا حسین در برابر آمریکا مقاومت می کنیم.

 

یادآور می شود: مراسم ۱۳ آبان در ساعت 9 و 30 دقیقه صبح با تلاوت قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و پس از آن بیانیه دانش آموزی قرائت شد. بعد از قرائت این بیانیه مداحان اهل بیت به مراسم سوگواری پرداختند و پس از تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده سپاه به ایراد سخن پرداخت و پس از پایان این سخنرانی نماینده تشکل دانشجویی کشور بیانیه خود را قرائت کرد./

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس سیاست خارجی:

آمریکا در سیاست های نفتی علیه ایران تغییر ایجاد می کند

هانی زاده با اشاره به دلایل مختلف که مانع از به صفر رسیدن فروش نفت ایران می شود، گفت: آمریکا در آینده ای نزدیک در سیاست های نفتی خود علیه ایران تغییر ایجاد خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان