خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

السبت ٢٧ جمادى الثانية ١٤٤١

Saturday, February 22, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۵:۴۸ شناسه خبر : ۷۳۷۶۹۹
علیرضا زاکانی در یاسوج:
تحریم های آمریکا توخالی و از پیش شکست خورده است
دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفان کشور با بیان اینکه تحریم های آمریکا توخالی و از پیش شکست خورده است، گفت: آنچه که امروز دنبال می کنند، تبلیغاتی بیش نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صبح امروز (۱۳ آبان) همزمان با سراسر کشور با حضور مسئولین محلی و شمار زیادی از مردم همیشه در صحنه کهگیلویه و بویراحمد، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در شهرهای مختلف استان آغاز شد.

 

علیرضا زاکانی، دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفان کشور در جمع راهپیمایان 13 آبان در یاسوج، گفت: ۱۳ آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی، سالروز تبعید امام  (رضوان الله تعالی علیه) و سالروز شهادت دانش آموزان است.

 

وی با بیان اینکه امروز، روز جلوه گری حمایت از مظلومان جهان و مبارزه با شیطان بزرگ «آمریکا» است، اظهار داشت:  امام فرمودند: «ما آمریکا را له می کنیم».

 

زاکانی با اشاره به اینکه داستان ما و آمریکا، داستان بسیار شنیدنی است، اضافه کرد: قبل از انقلاب اسلامی ما ملتی محروم بودیم، آمریکا خود را قیم ما می دانست و انواع جنایت ها را انجام داد.

 

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از جنایت های آمریکا در ۱۶ آذر سال ۳۲ دانست و ادامه داد: ما ملتی محروم، مظلوم و بدون از دسترسی به حقمان بودیم و دیگران سرنوشت ما را تعیین می کردند، امام آمد و با شکستن استبداد داخلی، استقلال، آزادی، عدالت و پیشرفت مادی و معنوی را به ما وعده داد و با شکستن حصارها، افق جدیدی را ایجاد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: جنایتکارانی که از رژیم پهلوی حمایت می کردند در همه چیز با هم اختلاف داشتند، اما در مخالفت با انقلاب اسلامی توافق داشتند.

 

زاکانی ضمن تاکید بر این نکته که آمریکا تا آخرین لحظه ایستاد و توطئه کرد، اما ملت ایران بعد از انقلاب با کرامت با آمریکا برخورد کرد، ابراز داشت: آمریکایی ها در مقابل، انواع توطئه ها را در سفارت ایجاد و به دنبال سرنگون کردن انقلاب اسلامی بود، باز هم ملت ایران با صبر و حوصله با آمریکا برخورد کرد.

 

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفان کشور عنوان کرد: تجزیه طلبی هایی که در کشور انجام شد، هزینه های سنگینی را برای انقلاب اسلامی ایجاد کرد.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در مقابل یک کشور توطئه گر قرار داشت و ما با کرامت با آمریکایی ها برخورد کردیم، تصریح کرد: آنها انواع توطئه ها را ایجاد کردند تا جایی که توطئه آنها در سال ۵۸ به دست دانشجویان گره گشایی و لانه جاسوسی آنها فتح شد.

 

زاکانی خاطرنشان کرد: امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) نیز با حمایت از دانشجویان، انقلابی بزرگ تر از انقلاب اسلامی را خلق کرد و قدرت هیمنه آمریکا شکست خورد.

 

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه، گفت: بعد از انقلاب با آنها با کرامت برخورد کردیم، آنها جاسوسی، جنایت و شرایط را سخت کردند تا به دست دانشجویان این انقلاب دوم خلق شد.

 

وی یادآور شد: داستان ادامه داشت، پیرو امام بودیم، پیام صلح برای همه جهان داشتیم، اما آمریکا تاب دیدن این ملت و جریان انقلابی را نداشت و توطئه هایش را ادامه داد.

 

زاکانی ابراز داشت: در مقابل انقلاب اسلامی ایران، حرکت دانشجویان، حمایت مردم و امام هیمنه آنها را شکست و این بزرگ ترین ضربه به آمریکا بود.

 

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفان کشور خاطرنشان کرد: آمریکا در هشت دوره تقابلی قرار گرفت و در این هشت دوره، شکست خورد، ۱۰ سال تحریم های سخت بود، آمریکا نمی توانست حریف این کشور شود.

 

وی با اشاره به اینکه جنگ نرم آنها داشته ها و توان مندی های ملت ایران را هدف گرفت، اظهار داشت: تهاجم فرهنگی آنها از سال ۶۷ آغاز شده و ما تلفات دادیم، اما آمریکایی ها به مقصود خود نرسیدند و مردم امروز جمع می شوند و ندای «مرگ بر آمریکا» می دهند.

 

زاکانی با اشاره به اینکه در دهه ۷۰ اختلاف بین مسئولان را هدف قرار داد ولی باز هم موفق نشد، گفت: در دهه ۸۰ در مقابل هم قرار دادن مردم را در کشور دنبال کرد و موفق نشد و بعد از آن، تحریم مالی و پولی را هدف داد، اما باز هم نتوانست موفقیت آنچنانی کسب کند.

 

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا در مرحله بعد نفوذ را آغاز کرد و موفق نشد، در مرحله بعد جنگ امنیتی تمام عیار را تحمیل کرد و امروز در هشتمین مرحله کاری خود، تحریم ها را در دستور قرار داده، اما آمریکا در این مرحله نیز شکست خواهد خورد.

 

وی در ادامه، با اشاره به اینکه نشانه های شکست آمریکا مشخص شده، یادآور شد: تا ملت ایران با هم باشند، سه قوه در کنار هم در خدمت ملت و تبعیت از رهبر باشند و تا زمانی که وحدت ملی داریم، آمریکا شکست خورده است.

 

زاکانی با اشاره به اینکه امروز آمریکا می خواست تحریم نفتی ایجاد کند و به کشورهای هشت گانه اجاره خرید ندهد، اذعان کرد: مگر ما به چند کشور نفت می فروشیم؟! این تحریم ها تو خالی و از پیش شکست خورده است.

 

این فعال سیاسی در ادامه، اضافه کرد: ایستادگی ملت ایران شرایط را برای سایر ملت ها آشکار کرده، آنها مسیر مصالحه را پیش گرفتند، مسیر تحریم ها شکست خورده بود، آنچه که امروز دنبال می کنند تبلیغاتی بیش نیست.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه ملت ایران یک راه سومی را برای جهان گشوده، ابراز داشت: جنگ ۳۳ روزه در لبنان و کشاندن ذلت بار اسرائیل به قبول صلح شرایط را تغییر داد، حزب الله سختی کشید اما ایستادگی کرد و پیروز شد.

 

زاکانی ادامه داد: اسرائیل بعد از آن به غزه حمله کرد، اما نتوانست حتی بخش کوچکی از سرزمین قهرمانان را فتح کند، ایران با افتخار از لبنان و فلسطین حمایت و آمریکا با ذلت از اسرائل حمایت کرد و شکست خورد‌.

 

دبیر مجمع عالی سازمان بسیج مستضعفان کشور خاطرنشان کرد: آمریکا با همه داشته های خود حرکتی را آغاز و سال ۲۰۰۱ میلادی نوشت می خواهد اساس شرقی برود و مسلمانان را در کنار هم قرار دهد و باز به دست مردم توانمند ظرف پنج سال شکست خورد.

 

وی تصریح کرد: در طول این ۴۰ سال هر کجا بر ارزش های خود ایستاده، از مقام معظم رهبری تبعیت و هر کجا حمایت مردم را داشتیم، پیروز شدیم، مشکلات موجود به دلیل دوری از این اصول بود.

 

زاکانی با اشاره به اینکه آمریکا اکنون بی اعتبارترین کشور در اذهان دولت ها و حتی برخی دوستان خود است، اضافه کرد: امروز آمریکا نمی تواند حداقل اراده خود را به ما تحمیل کند، ما گفتیم انتقاممان را از اسرائیل می گیریم و انتقام گرفتیم و آمریکا جرات نکرد در مقابل ما قرار بگیرد.

 

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در منطقه جایی را ندارد، اگر الاحوازیه جنایت می کند پاسخش را می دهیم و آمریکا جرات ایستادگی ندارد، زیرا آمریکا امروز، آمریکای گذشته نیست.

 

وی با بیان اینکه آینده از آن ماست و نسبت به ۴۰ سال قبل و سطح جهانی افق ها را طی کردیم، گفت: در سطح منطقه ای حرف نخست را می زنیم، بدون ایران هیچ تضمینی گرفته نمی شود.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان