خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

السبت ١٦ ربيع الثاني ١٤٤١

Saturday, December 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۸/۱۳ - ۱۱:۵۵ شناسه خبر : ۷۳۷۶۱۶
سردار جعفری:
تاریخ ۴۰ ساله انقلاب مملو از شکست های پی در پی آمریکا در برابر جبهه اسلامی است
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب نصرت ها و پیروزی های زیادی رخ داده است، گفت: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب مملو از شکست های پی در پی آمریکا در برابر جبهه اسلامی است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، «سردار محمدعلی جعفری»، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم 13 آبان با درود و سلام به ارواح شهدای طیبه از شهدای 13 آبان تا شهدای مدافع حرم گفت: خدا را سپاسگزاریم که توفیق درک عظمت اسلام و حاکمیت اسلامی تحت امر ولایت فقیه را به ما عطا فرمود و امروز شاهد آن هستیم که روزهای فراوانی به عنوان یوم الله در انقلاب اسلامی وجود دارد.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در تاریخ 40 ساله انقلاب نصرت ها و پیروزی های زیادی رخ داده است، گفت: این نصرت ها و پیروزی ها را می توان با اندک تامل و ژرف نگری درک کرد و شاهد دست پرقدرت الهی در طول 40 سال انقلاب باشیم، پیروزی هایی که با توکل بر خدا و رهبری بنیانگذار انقلاب اسلامی رقم خورد. این روزها، روزهای سرنوشت سازی بودند؛ 22 بهمن، 12 فروردین و روزهایی از این دست مانند 13 آبان روزهایی بود که همگی به نفع ایران رقم خورد و این تاریخ نشاندهنده اهمیت و بیانگر چالش عمیق ایران با آمریکای جهانخوار است.

 

«سردار جعفری» با اشاره به حادثه 13 آبان سال 43 افزود: در این روز رژیم شاهنشاهی برای مخفی نگه داشتن و خاموش کردن ندای حق طلبی امام (ره) شاه ملعون به دستور مستشاران آمریکایی مستقر در لانه جاسوسی دستور تبعید امام به ترکیه را صادر کرد و 15 سال بعد در 13 آبان 58 جهان شاهد خفت و خواری آمریکا و جبران حرکت سرکوب گرایانه آمریکا در برابر امام (ره) را شاهد بود.

 

 فرمانده سپاه ادامه داد: حادثه دیگر در سال 57 شهادت دانش آموزان و اتحاد آنها با دانشجویان بود که با دستور شلیک رژیم شاهنشاهی تعدادی از دانش آموزان به خون غلتیدند و خون پاکشان انقلاب را تطهیر کرد.

 

«سردار جعفری» با اشاره به اینکه 13 آبان 57 فضای استقرار دولت موقت و ارتباط های پنهانی و پشت صحنه برخی مسئولانی بود که تفکرات آنها به انحراف کشیده شده بود، گفت: جوانان مسلمان و پیرو خط امام تحمل این گونه حرکت خطرناک و منحرف کننده انقلاب را نداشتند، به همین جهت با حرکتی خودجوش و مردمی تصمیم گرفتند تا راهپیمایی ای را از چند دانشگاه محدود در تهران به سمت لانه جاسوسی انجام دهند. این حرکت با طبقه بندی و برنامه ریزی انجام شد.

 

وی ادامه داد: دانشجویان و دانش آموزان با نزدیک شدن به سفارت آمریکا و لانه جاسوسی و ایجاد فضای خودجوش مردمی این حرکت از دل جمعیت آغاز شد و دانشجویان با عزم راسخ و با نام خدای بزرگ به لانه جاسوسی حمله کردند و ظرف چند ساعت تمامی دیپلمات های آمریکایی به اسارت درآمدند و نیروهای مسلح دستگیر شدند.

 

«سرلشکر جعفری» با اشاره به حمایت و پشتیبانی قاطع امام از این حرکت دانشجویان یادآور شد: امام (ره) در ساعات اولیه این حرکت از این حرکت دانشجویان حمایت کردند و مردم ما با تایید امام (ره) به انقلاب دوم خود هدایت شدند تا جایی که امام (ره) فرمودند تسخیر لانه جاسوسی پیروزی بزرگ تر از پیروزی دوم است.

 

فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر آمریکا در کشور باقی می ماند بدون تردید انقلاب عمر 40 ساله را نمی کرد و در دهه اول کار انقلاب تمام بود. آمریکایی ها به طور مستقیم کشور را هدایت می کردند و برخی از مسئولان از سر سادگی و به دلیل انحراف در تفکرات خود رابطه با آمریکا را مطلوب می دیدند و می خواستند آمریکا در جایگاه قدرت بماند که البته این حرکت خطرناک با اشغال لانه جاسوسی و دستگیری مستشاران آمریکایی به اتمام رسید و آمریکا نتوانست با حضور دیپلمات های خود در ایران توسعه و ادامه حیات دهد.

 

وی تصریح کرد: پس از آن بود که شاهد پیروزی هایی در کشور بودیم هرچند آمریکا توطئه های خود را از راه های دیگر اجرا می کند اما تفاوت زیادی با حضور مستقیم خود و دیپلمات های آمریکایی در کشور وجود دارد.

 

«سرلشکر جعفری» در مورد اهمیت روز 13 آبان گفت: 13 آبان روز فرو ریختن هیمنه استکبار جهانی در ایران و سراسر دنیاست. 13 آبان نماد مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی و در راس آن آمریکاست، این روز روزی است که هیمنه پوشالی آمریکا با اشغال لانه جاسوسی شکسته شد و کشور اسلامی از لوث وجود آمریکایی ها پاک شد. این پیروزی به سرعت اثرات خود را در انقلاب گذاشت.

 

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: اگر در 13 آبان بساط لانه جاسوسی برچیده نمی شد انقلاب به 40 سالگی نمی رسید و آمریکا با هدایت عناصر داخلی و خارجی و تکنوکرات ها در دهه اول انقلاب را با شکست مواجه می کرد. این امر قابل توجه کسانی است که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند. امروز به گفته رهبر انقلاب شاهد افول آمریکا هستیم که این موضوع به اذعان تمامی کارشناسان و صاحب نظران دنیاست. اگر 13 آبان حرکت دانشجویان و دانش آموزان انجام نمی شد شاهد چنین حرکتی در دنیا و مبارزه آزادی خواهان جهان نبودیم.

 

وی تصریح کرد: برخی از مسئولان به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و از این حرکت می ترسیدند و خواستار آزادی گروگان ها بودند که البته اظهارنظرهای خود را ارایه نمی کردند و این موضوع را در دل نگه می داشتند اما بعدها مواضع آنها در صحبت هایشان بروز و ظهور یافت. در آن زمان نیز رهبر انقلاب حامی این نوع حرکت دانش آموزان و دانشجویان بودند و با حضور در لانه جاسوسی از این حرکت حمایت کردند و از آن زمان بود که ارتباط عاشقانه میان نیروهای جوان و رهبر انقلاب شکل گرفت و پس از آن با حضور در صحنه های دفاع مقدس این ارتباط میان رهبر انقلاب و جوانان عمیق تر شد.

 

فرمانده سپاه پاسداران اظهار کرد: اقدام انقلابی دانشجویان در روز 13 آبان حرکت خودجوش جوانان انقلاب اسلامی بود و مصداق حرکت های خودجوش بعدی است که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند. دانشجویان و نیروهای جوان انقلاب که رهبری به آنها دل بسته اند آینده سازان انقلاب هستند و آینده انقلاب منوط به حرکت نیروهای جوان است و باید شاهد این سطح از اقدامات و برنامه ریزی ها برای اصلاح و کارآمدی نظام و حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی باشیم.

 

«سرلشکر جعفری» افزود: تاریخ 40 ساله انقلاب گویای شکست های پی در پی آمریکا در ایران و منطقه است و به یاری خدا، ایستادگی مردم ایران در مقابله با جنگ اقتصادی و عملیات گسترده رسانه ای آمریکا نیز به شکست می انجامد، همانگونه که شاهد بروز و ظهور شکست آمریکا در ابعاد مختلف تحریم و افول آمریکا هستیم. امروز با توجه به تاثیر فضای مجازی و عملیات گسترده رسانه ای دشمنان باور شکست تحریم های آمریکا و قدرت پوشالی آن برای همه سخت است اما اگر به اظهارات مسئولان و کارشناسان غربی با دقت گوش دهیم باور می کنیم که امروز شکست آمریکا آسان است و این شکست آغاز شده است.

 

وی با اشاره به اظهارات کارشناسان غربی در رسانه های آمریکایی اظهار کرد: یکی از این اندیشمندان در مورد قدرت دفاعی ایران می گوید اعراب پاسخی به موشک های ایران ندارند و ایران در عراق سه بر صفر آمریکا را شکست داد. وزیر سابق آمریکا نیز معتقد است تهدید ایران حماقت محض است زیرا اینجا منطقه ایران است و رسیدن به ثبات در سوریه بدون همکاری ایران ممکن نیست.

 

«سرلشکر جعفری» در مورد ابلاغیه پنتاگون به واحدهای نظامی آمریکا در منطقه گفت: پنتاگون ابلاغیه ای صادر کرده که در آن ترویج و نشر هرگونه اخبار در مورد توانمندی های ایران در میان سربازان آمریکا جلوگیری شود تا تاثیری بر روحیه سربازان نداشته باشد. تمامی این وقایع اظهارات مقامات آمریکایی و شکست های پی در پی آمریکا در توطئه ها و تهدیدات اش است. امروز شاهد شکست مفتضحانه آمریکا در جهان هستیم، شکست در طبس، شکست در عراق، شکست در جنگ هشت ساله ایران، شکست در خاورمیانه همگی از جمله شکست های آمریکا هستند.

 

فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: پس از شکست در جنگ هشت ساله شاهد شکست در برنامه های آمریکا در خاورمیانه جدید هستیم و در پی آن شاهد شکست توسعه اسراییل در سیاست از نیل تا فراتیم که بلافاصله پس از فتح خرمشهر این حرکت اسراییل در جنوب لبنان آغاز شد، دشمنان از ایران عقب نشینی کردند و در سوی دیگر خاورمیانه توطئه های خود را آغاز کردند. امروز شاهدیم که سیاست از نیل تا فرات اسراییل یا با شکست مواجه شد و امروز جای خود را به انبوه موشک های فلسطین داده است و خواب را از چشمان اسراییلی ها ربوده است.

 

وی با اشاره به تلاش های جبهه مقاومت در پیروزی های منطقه و شکست داعش یادآور شد: امروز شکست داعش را تمام کارشناسان نظامی و کارشناسان غربی اعلام می کنند. داعش در برابر جبهه مقاومت اسلامی شکست خورد. اگر مقاومت مردمی در جبهه اسلامی و همچنین درس ها و تجارب ملت ایران در میان مردم عراق نبود مشخص نبود چه بر سر شیعیان و ملت عراق می آمد. شکست داعش شکست بزرگ آمریکا بود که آمریکا از تمامی این شکست ها فرار می کند.

 

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به ابعاد دیگر شکست آمریکا در یمن اظهار کرد: آمریکا برای جبران تمام شکست های خود برای ایجاد ناامنی در ایران برنامه ریزی کرده است اما این برنامه ها نیز با شکست مواجه شدند و امروز به وضوح به تمامی آنها اقرار می کند. شکست برنامه های توسعه آمریکا در سال قبل در نظام اقتصادی و یا تابستان امسال که اصلا شکل نگرفت از دیگر نمونه های شکست آمریکاست؛ این شکست ها نقاط ضعف آمریکا هستند.

 

«سرلشکر جعفری» با بیان اینکه آمریکا انواع نبردهای سیاسی علیه ملت ایران را به کار می برد، یادآور شد: امروز تنها آمریکا به جنگ روانی علیه ایران متمرکز شده است و بررسی روندهای شکست های سیاسی آمریکا در ایران بیانگر آن است که برنامه های آمریکا در تحریم علیه ملت ایران به یاری خداوند و هوشیاری مسئولان و مردم با شکست مواجه شده است.

 

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در میان دانش آموزان و دانشجویان مبنی بر افول تدریجی آمریکا گفت: این موضوع واقعیتی پنهان است که با دقت و تحلیل حرکات آمریکا در این روزها می توان به واقعیت آن پی برد. امروز ما به این باور رسیده ایم که آمریکا شکست خورده است. شکست های 40 ساله آمریکا در طول انقلاب اسلامی بیانگر این واقعیت است که مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه تنها راه غلبه مسلمانان بر استکبار جهانی است. ملت ایران با عزمی راسخ نهضت پرشور انقلاب را ادامه خواهند داد.

 

وی خطاب به ترامپ گفت: ترامپ هرگز ایران را تهدید نکند زیرا ناله های نظامیان آمریکایی در طبس شنیدنی است، ناله های دوستان انگلیسی آمریکا در خلیج فارس شنیدنی است. امروز آمریکا بهتر می داند چه تعداد از کهنه سربازان او از ترس خود دست به خودکشی زدند. ما را تهدید نظامی نکنید، ما را از تهدید نظامی نمی ترسیم./

 

 

 

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس مجلس در جمع خبرنگاران تاکید کرد

نقش فعال ایران و ترکیه در ایجاد امنیت پایدار در منطقه

رئیس مجلس بر فعال بودن ایران و ترکیه برای ایجاد امنیت پایدار در منطقه تأکید کرد.

اخبار برگزیده شبستان