خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

الخميس ٣ رجب ١٤٤١

Thursday, February 27, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دفاعی و امنیتی زمان :   ۱۳۹۷/۸/۶ - ۱۶:۰۸ شناسه خبر : ۷۳۶۵۳۶
رییس سازمان پدافند غیرعامل در نشست خبری:
برای مقابله با تهدیدات باید منسجم و هم افزا حرکت کنیم/ عضویت سازمان پدافند در ۵ شورای عالی
سردار جلالی با بیان اینکه باید درک واحد از تهدیدات داشته باشیم، گفت: برای مقابله با تهدیدات باید منسجم و هم افزا حرکت کنیم.به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، «سردار غلامرضا جلالی»،  در نشست خبری که به مناسبت 8 آبان سالروز تشکیل این سازمان برگزار شد، گفت: سازمان پدافند غیرعامل یک سازمان حاکمیتی و غیر سیاسی است که البته نگاه حاکمیتی و مصونیت بخشی را در انجام ماموریت‌های خود در الویت قرار داده است.


رییس سازمان پدافند غیرعامل افزود: تهدید را سیاسی نباید تلقی کنید و باید درک واحدی از تهدیدات داشته باشیم، همچنین تهدیدات را نباید فرصت تلقی کرد بلکه باید تهدید را علمی و دقیق بشناسیم. در حرکت برای مقابله با تهدیدات باید منسجم و هم افزا حرکت کنیم، هر چند سلایق سیاسی مان متفاوت باشد.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل در بخش دیگری از این نشست با اصحاب رسانه از عضویت سازمان پدافند غیرعامل در پنج شورای عالی کشور خبر داد و گفت: با موافقت مجلس عضویت ما در شورای عالی ترافیک، شهرسازی، تحقیقات و فناوری،‌ گردشگری و ایمنی زیستی و فضای مجازی انجام می شود که البته درباره حضور ما در شورای عالی فضای مجازی نیز شورای نگهبان و رهبر انقلاب باید تصمیم گیری می کردند که موافقت خود را اعلام کردند.

 

وی در مورد برنامه های این سازمان در هفته پدافند غیرعامل گفت: با همکاری وزارت نیرو، نفت و قرارگاه خاتم النبیاء اولین مرکز ملی دیسپیچینگ گاز را افتتاح می کنیم. این مرکز قبلا با همکاری شرکت ملی گاز در نجف آباد طراحی شد و مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفت که بهره برداری قطعی آن در هفته پدافند با حضور مسئولان انجام می شود.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به افتتاح پنجمین نمایشگاه محصولات پایه پدافند بومی در هفته پدافند گفت: در این نمایشگاه بیش از 60 محصول پدافند سایبری بومی ارایه می شود که این محصولات توسط آزمایشگاه مرجع امنیت شان تایید شده است و این امر گام مهمی در توسعه کشور است. این نمایشگاه با مشارکت شرکت های دانش بنیان، معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان پدافند غیرعامل برپا می شود.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر یک سوم سامانه های مورد نیاز کشور تولید داخلی هستند بر همین اساس در هفته پدافند غیرعامل رزمایش کنترل سیگنال رسانی صدا و سیما با قطع سیگنال های ماهواره ای را اجرا می کنیم.

 

«سردار جلالی» اظهار داشت: در واقع با قطع سیگنال های ماهواره ای زیرساخت های کشور و سامانه های موجود در کشور ماموریت سیگنال رسانی ماهواره ای را بر عهده می گیرند تا در صورت تهدیدات احتمالی و قطع سیگنال ها بتوانند در شرایط بحران به خوبی عمل کنند. این رزمایش با مشارکت سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخابرات و صدا و سیما انجام می شود.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه امروز باید بدانیم به دلیل رشد فناورانه و تکنولوژی، افزایش قدرت تولید سلاح و بالارفتن توان نظامی، ‌تهدید حمله نظامی علیه کشور به پایین ترین سطح خود رسیده است، گفت: دیده بانی، تشخیص و هشدار درباره تهدیدات جز ماموریت های سازمان پدافند غیرعامل است. همچنین کاهش آسیب پذیری و مصون سازی زیرساخت های کشور در برابر تهدیدات از دیگر ماموریت های اساسی این سازمان تلقی می شود.

 

وی با بیان اینکه در ایام سالگرد تاسیس این سازمان برنامه های آن را اعلام کردیم، گفت: ما در ایام سالگرد شکل گیری سازمان پدافند غیرعامل به بیان اهداف و ماموریت ها و گزارش هایی از عملکردمان می پردازیم و آنها را رصد و پایش می کنیم تا به تشخیص برسیم که چه تهدیدی علیه امنیت کشور وجود دارد. در این تشخیص برخی دستگاه ها با ما همراه هستند و برخی دیگر ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز تهدید حمله نظامی علیه کشورمان به آخرین تهدید بدل شده است و دیگر جدی نیست، گفت: باید بدانیم دلیل رشد فناورانه و تکنولوژی قدرت تولید سلاح و افزایش قدرت نظامی مان، تهدید حمله نظامی علیه کشور به پایین ترین سطح خود رسیده است.

 

«سردار جلالی» با بیان اینکه تهدیدات علیه کشورمان طیف گسترده ای از تهدیدات غیرنظامی هستند، افزود: تجمیع همه فشارها برای تحمیل اراده یکی از استراتژی های دشمن علیه ما برای رسیدن به اهداف خودش است. امروز تهدیدات تکنولوژیکی علیه ما به کار گرفته می شود که نمونه های زیادی دارد و درصدد نفی حاکمیت سیاسی عمل می کنند.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه تهدیدات می تواند ترکیب و مخلوطی از مجموع تهدیدات باشند، افزود: البته بخشی از تهدیدات عملیات روانی است که از طریق رسانه ها انجام می شود. بخش دیگری از این تهدیدات ناامیدسازی و اقداماتی از این دست است که به حوزه امنیت شناختی مرتبط هستند به طور مثال بخشی از این مردم به این نتیجه می رسند که ریال شان را به دلار تبدیل کنند. 

 

«جلالی» با بیان اینکه برخی تهدیدات در حوزه مردم محور رخ می دهد، یادآور شد: با توجه به اینکه حوزه اصلی تهدیدات مردم محور هستند بر شبکه های اجتماعی و رسانه ها اتکا می کنند و بر همین اساس بر آمار ارایه شده نشان داده می شود که 70 درصد تهدیدات در حوزه شناختی قرار دارند که زیربنای اقتصادی کشور را هدف قرار دادند.

 

وی با اشاره به افزایش توان نظامی و تسلیحاتی کشور گفت: ما توانسته ایم از جمع کارکرد دفاعی بازدارندگی قابل توجهی را برای کشور ایجاد کنیم که البته باید در توسعه و عمق بخشی قدرت دفاعی محافظت لازم را داشته باشیم تا مبادا روزنه های نفوذی برای تهدیدات باقی بماند.

 

رییس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به مراسم پیاده روی اربعین و مفهوم این پیاده روی یادآور شد: مفهوم عاشورا و اربعین موضوع مقاومت در برابر ظلم است که می تواند موضوع سازمان پدافند غیرعامل و مقاومت در برابر تهدیدات تعریف شود. امام حسین (ع) مقاومت در برابر ظلم و قیام در برابر ظلم را به ما آموختند. در این پیاده روی شاهد حضور ملیت های گوناگون از کشورهایی همچون پاکستان، هند، ایران، یمن و حتی اروپا هستیم که گرد پیام عاشورا دور هم جمع شدند و شاهد یک راهپیمایی آرمانی برای سیدالشهدا هستیم. امسال سالروز تشکیل سازمان پدافند غیرعامل با صدور فرمان رهبر انقلاب با اربعین حسینی مزین شده است که می تواند مفاهیم اربعین را در این سازمان طنین انداز کند.

 

«جلالی» با اشاره به اینکه اربعین نماد قدرت شیعه، اسلام ناب و مقاومت در برابر تهدیدات است، گفت: پیام عاشورا و اربعین همواره ظلم ناپذیری بوده است.

 

وی با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی افزود: راهپیمایی اربعین به عنوان قدرت نرم مسلمانان و با مشارکت ملت‌های مختلف برپا می‌شود. امام حسین علیه السلام در برابر ظلم قیام کرد و انقلاب اسلامی نیز با پیروی از قیام امام حسین علیه السلام شکل گرفت و در دفاع مقدس هم رسیدن به کربلا و ایستادگی در برابر دشمن، هدف ما شد و ما با استفاده از پیام عاشورا و استفاده از تجارب دفاع مقدس توانستیم داعش را منهدم کنیم.

 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل دیدبانی کشور در حوزه تهدیدات غیرنظامی را یکی از وظایف پدافند غیرعامل کشور دانست و گفت: توسعه توان دفاعی و نظامی کشور مبتنی بر توان داخلی موجب شده تا بگوئیم که احتمال جنگ نظامی وجود ندارد. شهرهای موشکی مستحکم و نمایش بخش اندکی از آن موجب شده تا دشمنان ما دچار اشتباه استراتژیک همانند رژیم بعث عراق نشوند.

 

وی با بیان اینکه تهدیدات امروز در ابعاد غیرنظامی است، تصریح کرد: امروز دشمنان از حوزه‌هایی مانند اقتصاد به عنوان میدان جنگی علیه ایران استفاده می‌کند و وزارت اقتصاد آمریکا به وزارت جنگ علیه ایران تبدیل شده است، حوزه اقتصادی امروز مهم ترین هدف دشمن در حوزه تهدیدات اقتصادی محسوب می شود که نیازمند توجه و برنامه ریزی های منسجم در این حوزه است.

 

«جلالی» اظهار کرد: در آستانه شانزدهمین سالگرد تاسیس این سازمان قرار است با همکاری و استفاده از توان دستگاه های کشوری و لشکری از هشتم تا 14 آبان ماه برنامه ها و فعالیت های مد نظر خود را در سه سطح ملی، استانی و دستگاهی با شعار «پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی» برگزار کنیم.

 

وی در مورد عناوین روزهای هفته پدافند غیرعامل گفت: روز سه شنبه 8 آبان به عنوان روز «مصون سازی کشور با تفکر بسیجی و روحیه جهادی در سایه حماسه حسینی»، روز چهارشنبه 9 آبان به عنوان روز «حفظ سرمایه های ملی در برابر تهدیدات با خودباوری و اقتدار علمی»، روز پنجشنبه 10 آبان به عنوان روز «افزایش بازدارندگی و تقویت پایداری ملی با حماسه حسینی» نامگذاری شده است.


رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور توضیح داد: روز جمعه 11 آبان نیز با عنوان «حفظ سرمایه های کشور با مشارکت مردمی»، روز شنبه 12 آبان با عنوان «جامعه سالم، آماده در برابر تهدیدات نوین»، روز یکشنبه 13 آبان با عنوان «استحکام بخشی و صیانت از زیرساخت های کشور» و روز دوشنبه 14 آبان نیز با عنوان «پدافند غیرعامل، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی» نامگذاری شده است.

 

«جلالی» در مورد پیشنهاد مجلس برای واگذاری اینترنت بین المللی به سازمان پدافند غیرعامل نیز تصریح کرد: باید مرزبانی سایبری داشته باشیم، همانطور که در مرزها ورود و خروج توسط عوامل مختلف نظارت می‌شود.

 

وی در مورد برنامه های پدافندی این سازمان برای مقابله با تحریم های جدید آمریکا در 13 آبان خاطر نشان کرد: آمریکایی ها از اول سال گفتند ما یک تابستان داغ داریم، الان در آبان ماه هستیم و راهبرد آنها در تابستان شکست خورد.


ریس سازمان پدافند غیرعامل عامل یادآور شد: اطلاعات غلط از طرف منافقین باعث رویکرد غلط شده و استراتژی آمریکا هم مبتنی بر جنگ روانی است؛ به طوری که امروز بسیاری از کشورها اعلام آمادگی کردند که سویفت بدون دلار ایجاد شود تا قدرت تاب آوری دلار پایین بیاید./

 

 

 

 

 

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در دیدار رئیس فرهنگستان علوم پزشکی مطرح شد؛

تشکر صمیمانه رهبر انقلاب از زحمات پزشکان و پرستاران در مبارزه با کرونا

رهبر معظم انقلاب اسلامی از وزیر بهداشت و همکاران، پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی و مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مواجهه و مبارزه با بیماری کرونا صمیمانه تشکر کردند.

اخبار برگزیده شبستان