خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٣ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۵۴ شناسه خبر : ۷۳۵۲۵۵

«نعمت عاشورا (شناخت آموزه ها و الگو های عاشورا ) اثر «حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»
«نعمت عاشورا (شناخت آموزه ها و الگو های عاشورا ) اثر«حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان ، عاشورا، چکیده‏ ى معارف شیعه است. مقام معظم رهبری می فرمایند: یکی از بزرگترین نعمت ها، نعمت خاطره و یاد حسین بن علی علیه السلام یعنی نعمت مجالس عزا، نعمت محرم و نعمت عاشورا برای جامعه شیعی ماست.امام بزرگوار ما رحمة الله محرم را به عنوان ماهی که در آن خون بر شمشیر پیروز می شود، مطرح نمود و به برکت محرم ، با همین تحلیل و منطق، خون را برشمشیر پیروز کرد. این یک نمونه از جلوه های نعمت ماه محرم و مجالس ذکر و یاد امام حسین علیه السلام است که شما دیدید. لذا مردم باید از این نعمت استفاده کنند.

کتاب نعمت عاشورا گزیده کتاب معارف عاشورا است و رهاوردی است در سه فصل برخاسته از سه نگاه به عاشورا .

فصل اول فلسفه عاشورا

فصل دوم آموزه های عاشورا

فصل سوم الگوهای عاشورا

دریافت هریک از این سه نگاه رهیافتی نو به درک بهتر عاشورا و تمسک به هر یک از این اصول ، فرصتی را برای درنگی ژرف تر در شناخت عاشورا فراهم خواهد آورد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:«پس از گذشت ساعتی از جنگ امام حسین علیه السلام در واپسین پیکار، هم چنان امیدوار به هدایت و بازگشت لشکریان سرکش و دنیاپرست کوفه ، در برابر آنان ایستاد و با صدایی رسا فرمود : " ای مردم سخنم را بشنوید و در جنگ با من شتاب مکنید تا شما را پندی دهم که پند دادن شما حقی بر گردن من است . اگر آن را پذیرفتید نیک ورز خواهید شد و اگر نپذیرفتید و انصاف ندادید پس مهلتم نیز ندهید و هرچه خواستید بکنید که یار من آن خدایی است که این کتاب را نازل کرده و دوست دار شایستگان است. "امام شروع به پند دادن لشکریان سرکش کوفه کرد و حتی برخی از آنان را به اسم صدا زد و فرمود : ای شبث بن ربعی! ای حجار بن ابجر! ای قیس بن اشعث! و ای یزید بن حارث! مگر شما به من نامه ننوشتید که میوه ها رسیده و باغستان ها سرسبز شده و چاه ها پرآب گردیده است و تو نزد سپاه آماده خویش می آیی ، بیا ؟

آنان با بی شرمی پاسخ دادند : نه ما ننوشتیم ! " امام آه سردی کشید و فرمود:"سبحان الله چرا به خدا سوگند نوشتید ؟" آنگاه فرمود :« ای مردم ! اگر مرا نمی خواهید، بگذارید از پیش شما به سرزمین خویش بازگردم."

لشکر پاسخ هر سخن امام را با سنگدلی و عدم توجه به جایگاه وارسته او می داد....»

«نعمت عاشورا (شناخت آموزه ها و الگو های عاشورا ) اثر«حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده  است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«قم رو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟»

کتاب «قم رو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟» عنوان اثری از«راضیه مهدی زاده» را انتشارات «هیلا»روانه بازار نشر کرده است.

اخبار برگزیده شبستان