خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷

السبت ١٢ جمادى الأولى ١٤٤٠

Saturday, January 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۱:۵۴ شناسه خبر : ۷۳۵۲۵۵

«نعمت عاشورا (شناخت آموزه ها و الگو های عاشورا ) اثر «حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»
«نعمت عاشورا (شناخت آموزه ها و الگو های عاشورا ) اثر«حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان ، عاشورا، چکیده‏ ى معارف شیعه است. مقام معظم رهبری می فرمایند: یکی از بزرگترین نعمت ها، نعمت خاطره و یاد حسین بن علی علیه السلام یعنی نعمت مجالس عزا، نعمت محرم و نعمت عاشورا برای جامعه شیعی ماست.امام بزرگوار ما رحمة الله محرم را به عنوان ماهی که در آن خون بر شمشیر پیروز می شود، مطرح نمود و به برکت محرم ، با همین تحلیل و منطق، خون را برشمشیر پیروز کرد. این یک نمونه از جلوه های نعمت ماه محرم و مجالس ذکر و یاد امام حسین علیه السلام است که شما دیدید. لذا مردم باید از این نعمت استفاده کنند.

کتاب نعمت عاشورا گزیده کتاب معارف عاشورا است و رهاوردی است در سه فصل برخاسته از سه نگاه به عاشورا .

فصل اول فلسفه عاشورا

فصل دوم آموزه های عاشورا

فصل سوم الگوهای عاشورا

دریافت هریک از این سه نگاه رهیافتی نو به درک بهتر عاشورا و تمسک به هر یک از این اصول ، فرصتی را برای درنگی ژرف تر در شناخت عاشورا فراهم خواهد آورد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:«پس از گذشت ساعتی از جنگ امام حسین علیه السلام در واپسین پیکار، هم چنان امیدوار به هدایت و بازگشت لشکریان سرکش و دنیاپرست کوفه ، در برابر آنان ایستاد و با صدایی رسا فرمود : " ای مردم سخنم را بشنوید و در جنگ با من شتاب مکنید تا شما را پندی دهم که پند دادن شما حقی بر گردن من است . اگر آن را پذیرفتید نیک ورز خواهید شد و اگر نپذیرفتید و انصاف ندادید پس مهلتم نیز ندهید و هرچه خواستید بکنید که یار من آن خدایی است که این کتاب را نازل کرده و دوست دار شایستگان است. "امام شروع به پند دادن لشکریان سرکش کوفه کرد و حتی برخی از آنان را به اسم صدا زد و فرمود : ای شبث بن ربعی! ای حجار بن ابجر! ای قیس بن اشعث! و ای یزید بن حارث! مگر شما به من نامه ننوشتید که میوه ها رسیده و باغستان ها سرسبز شده و چاه ها پرآب گردیده است و تو نزد سپاه آماده خویش می آیی ، بیا ؟

آنان با بی شرمی پاسخ دادند : نه ما ننوشتیم ! " امام آه سردی کشید و فرمود:"سبحان الله چرا به خدا سوگند نوشتید ؟" آنگاه فرمود :« ای مردم ! اگر مرا نمی خواهید، بگذارید از پیش شما به سرزمین خویش بازگردم."

لشکر پاسخ هر سخن امام را با سنگدلی و عدم توجه به جایگاه وارسته او می داد....»

«نعمت عاشورا (شناخت آموزه ها و الگو های عاشورا ) اثر«حجت الاسلام ابوالفضل هادي منش»را انتشارات «بهاردلها» چاپ کرده  است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«توسعه درون‌زای منطقه‌ای: رهبری و نهادها»

نشرنی کتاب «توسعه درون‌زای منطقه‌ای: رهبری و نهادها» اثر«رابرت استیمسونراجر.آر.استاو» و «ماریا سالازار» رابا موضوع اقتصاد ومدیریت توسعه چاپ کرده است.

اخبار برگزیده شبستان