خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۹ - ۱۵:۰۶ شناسه خبر : ۷۳۵۰۸۸

دستورالعمل شورای دانش آموزی اصلاح شد/تشکیل انجمن های جدید در مدارس
مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش از تدوین دستورالعمل جدید شوراهای دانش آموزی خبر داد و گفت: انجمن فضای مجازی، انجمن اردوها، انجمن سبک زندگی، انجمن حمایت از کالای و نوشت افزار ایرانی در مدارس تشکیل می شود.

به گزارش خبرنگار  اجتماعی خبرگزاری شبستان، «علی رمضانی» در نشست خبری که در وزارت آموزش و پرورش برگزار شدگفت: پس از بررسی هایی که در بیستمین دوره شورای دانش آموزی داشته ایم با توجه به رسالت جدید وزیر آموزش و پرورش از ما خواسته شد تا یک کارگروه با حضور تمام متخصصان استان ها تشکیل شود تا دستورالعمل شورا اصلاح گردد.

 

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش افزود: دستورالعمل جدید شوراهای دانش آموزی تدوین شد و به استان ها ابلاغ کردیم.

 

وی با اشاره به اهداف و سیاست هایی که در دستورالعمل جدید شورای دانش آموزی آمده است، بیان کرد: شورای دانش آموزی در سند تحول بنیادین دارای جایگاه بالایی است و در دستورالعمل جدید افزایش کارآمدی شوراهای درون مدرسه ای مدنظر است که با تفویض برخی از اختیارات و مشارکت در تصمیم گیری های تعلیم و تربیت پیگیری می شود.

 

وی با بیان اینکه شورای دانش آموزی جایگاه واقعی خود را از دست داده است، گفت: در بررسی جدیدی که داشتیم دغدغه های دانش آموزان را نیز در نظر گرفتیم به همین دلیل انجمن های جدیدی نیز اضافه شد.

 

رمضانی با اشاره به انجمن هایی که در دستورالعمل جدید شورای دانش آموزی اضافه شده است، گفت: انجمن فضای مجازی، انجمن اردوها، انجمن سبک زندگی، انجمن حمایت از کالای ایرانی و نوشت افزار ایرانی جدید هستند.

 

وی ادامه داد: بر اساس شاخص ها دانش آموزان در این انجمن ها انتخاب می شوند. سلامت روانی، فکری و روحی و مقاومت در برابر سختی ها از شاخص های ما است.

 

مدیر کل فرهنگی و هنری وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال برای اولین بار دانش آموزان سوم ابتدایی نیز می توانند در انتخابات شرکت کنند، گفت: دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی می توانند در تبلیغات مشارکت داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه دانش آموزانی که عضو شورای دانش آموزی می شوند سوگندنامه می خوانند، گفت: به دلیل شرایط خاص دانش آموزان با نیازهای ویژه و دانش آموزان عشایری  انتخابات شوراهای دانش آموزی برای این دسته از افراد تا بیستم آبان ماه ادامه دارد.

 

رمضانی با تاکید بر اینکه باید مدیران و معاونان پرورشی به دانش آموزان نقش دهند، تصریح کرد: امسال در دستورالعمل جدید برای دانش آموزان شرح وظایف دیده شده است.

 

وی یادآور شد: در پایه ابتدایی شش هزار شورای دانش آموزی، در پایه متوسطه اول 22 هزار و در متوسطه دوم 17 هزار شورا داریم که در کل 700 هزار دانش آموز عضو شورا هستند.

 

مدیر کل فرهنگی و هنری وزیر آموزش و پرورش به تعداد اعضای شورای دانش آموزی اشاره کرد و گفت: بر حسب تعداد دانش آموزان پایه های چهارم و پنجم ابتدایی، در مدارس تا ۱۰۰ نفر دانش آموز، ۵ نفر و ۲نفر عضو علی البدل، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ نفر دانش‌آموز، ۷ نفر و ۲ عضو علی‌البدل، از ۱۵۱ دانش آموز به بالا، ۹ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل انتخاب می‌شود.

 

رمضانی با بیان اینکه  تعداد اعضای شورای دانش آموزی در مدارس متوسطه اول و متوسطه دوم متناسب با تعداد دانش آموزان همان مدرسه است گفت: در مدارس تا جمعیت ۲۵۰ دانش‌آموز،  ۵ نفر و ۲ عضو علی البدل، از ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش آموز، ۷ نفر و ۲ عضو علی البدل، از ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش آموز، ۹ نفر با ۲ نفر عضو علی البدل و از ۵۵۰ دانش آموز به بالا، ۱۱ نفر به عنوان اعضای اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل انتخاب می شوند.

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران/ خدمات تردد از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری

خلیل آبادی با بیان اینکه تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران طبق برنامه سوم توسعه در دستور کار قرار دارد، گفت: حفظ و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف اصلی تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران است و به عنوان تسهیل کننده فعالیت خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان