خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٢ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۶:۱۶ شناسه خبر : ۷۳۴۶۰۶

بدهی ۴۷۲۰ میلیارد ریالی بیمه سلامت خراسان رضوی به مراکز درمانی
مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: اکنون بدهی بیمه سلامت خراسان رضوی به مراکز درمانی و موسسات طرف قرارداد چهار هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال می باشد و همه این مبلغ مربوط به پارسال است

علیرضا رمزی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در تربت حیدریه با بیان اینکه خراسان رضوی به لحاظ جمعیت تحت پوشش نخستین جمعیت بیمه شده در سازمان سلامت کشور را دارد، گفت:یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان خراسانی را روستاییان تشکیل می دهند، ۵۷ درصد جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند و بقیه زیر پوشش سایر بیمه ها هستند همچنین ۸۴ درصد بیمه شدگان خراسان رضوی بیمه شده رایگان بوده و فقط در چارچوب صندوقهای کارکنان دولت، سایر اقشار و بیمه ایرانیان سرانه بیمه پرداخت می شود و بیمه درمانی دیگر صندوقها رایگان است.

 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی ادامه داد: پارسال بیمه شدگان سلامت ۱۹۵ میلیون بار مراجعه به مراکز درمانی کشور داشته اند که بیش از ۲۰ میلیون نفر از این تعداد مربوط به خراسان رضوی است، در این مدت برای خدمات رسانی به این تعداد در استان ۱۴ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

وی گفت: خدمات بیمه ای در سطح خراسان رضوی از طریق ۶۱ دفتر پیشخوان ارائه می شود رمزی در ادامه به طرح حذف دفترچه های بیمه سلامت نیز اشاره و بیان کرد: هم اکنون این طرح در برخی از بیمارستانهای دولتی واقع در شهرهای مشهد، نیشابور و گناباد در حال اجرا است.

 

رمزی بیان کرد: خدمات بستری در بیمارستان ها صورت می گیرد که به تدریج بیمارستان ها به سمتی پیش می روند که بحث خذف دفترچه در هنگام دریافت خدمات که است که ا از نیمه دوم شهریور ماه جاری اجرا می شود وبیماران با ارائه کارت ملی از خدمات بهره مند می شوند.

 

مدیر کل بیمه سلامت استان خراسان رضوی تصرح کرد: راه اندازی اجرای نظام الکترونیک درکشور، استان خراسان رضوی وشهرستان ها شروع شده که باهمکاری دانشگاه ها ، مسئولین ومردم که یک طرح محوری است بتوانیم ارتقای کیفی خدمات را داشته باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه پل ارتباطی بین بیمه و بیمه شدگان سامانه ۱۶۶۶است، اظهارداشت:درحال حاضر در تربت حیدریه ۱۳۸ هزار بیمه شده تحت پوشش داریم که در سطح یک هستند وخدمات سطح یک را معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارائه می دهد و سطح دو وسه زیر مجوعه بیمارستان ها می باشند.

 

رمزی در خصوص هزینه بیمه سلامت در شهر تربت حیدریه افزود: ما در شهر تربت حیدریه در سال متوسط ۵۰ میلیارد تومان هزینه در سطح یک ، دو وسه داریم و هرماه چهار ونیم میلیارد تومان در تربت حیدریه در سطح های یک ، دو و سه داریم.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی هزنیه بیمه سلامت استان در ماه بالغ بر یکصد میلیارد تومان در بیمه سلامت متوسط ماهانه است و روزانه ۵۵ هزار بار مراجعه به مراکز خدمات را داریم وهر ۲۴ ساعت بالغ بر ۳ میلیارد تومان هزینه می شود.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت در این استان منظم و به روز شده است، افزود:اکنون بدهی بیمه سلامت خراسان رضوی به مراکز درمانی و موسسات طرف قرارداد چهار هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال می باشد که همه این مبلغ مربوط به پارسال است.

 

رمزی تعداد مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت را در این استان چهار هزار و ۹۹۴ موسسه اعم از پزشکان، بیمارستانها، داروخانه ها و سایر مراکز تشخیصی و درمانی ذکر و بیان کرد: ماهانه هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت در خراسان رضوی پرداخت می شود.

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

فرماندار تربت حیدریه:

۸ میلیون زائر در ایام نوروز از تربت حیدریه عبور می کنند

رستمی با اشاره به اینکه توان مدیریتی درشهرستان خوب است و مدیران ناتوان که نتوانند با توسعه اجرای شهرستان پیش بروند کنار گذاشته می شوند، گفت: در ایام نوروز بالغ بر ۸ میلیون زائر از این شهرستان عبور می کنند.

اخبار برگزیده شبستان