خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

السبت ٨ صفر ١٤٤٢

Saturday, September 26, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۲۴ شناسه خبر : ۷۳۴۵۹۹
فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان:
رشد ۵۷ درصدی پرونده های قاچاق در اصفهان/رویکرد نیروی انتظامی مردم پایه است
فرمانده نیروی انتظامی استان گفت: رویکرد نیروی انتظامی، روبکرد مردم پایه است و اعتقاد داریم همه امور انقلاب دست مردم و توسط مردم اداره می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گلپایگان، سردار «مهدی معصوم‌بیگی» در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان که در سالن ارشاد شهرستان برگزار شد، بیان کرد: نیروی انتظامی  در حوزه قاچاق که با تمرکز بر پرونده های عمده وارد شده است، پرونده هایی با ارزش 500میلیون تومانی در شش ماه  نخست امسال، 57 درصد رشد داشته است.


فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی نیروی انتظانی بیش از 19 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده که قابل قیاس با گذشته نیست که حاوی دو پیام است.


وی پیام اول را تحرک و پویایی نیروی انتظامی خواند و گفت: دشمن و معاندین از هر مسیری که می توانند می خواهند ضربه  به نظام اسلامی وارد کنند و این پیام دوم است.


سردار معصوم بیگی با بیان اینکه اگر می خواهیم بیکاری کم شود، بخشی از مسئولیت با خود مردم است، اظهار کرد: به میزانی که استقبال از تولیدات ایرانی بیشتر شود به همان میزان اشتغال  افزایش می یابد و لذا  نقش مردم مهم و حیاتی است.


وی ادامه داد: امنیتی که در استان اصفهان است ریشه در خوب بودن، نجابت، دین داری و درستی مردم است، هرچند دستگاه های امنیت‌زا تلاش و مجاهدت شبانه روزی کنتد اما مردم نجیب هستند.


فرمانده نیروی انتظامی استان تولید امنیت را توسط مردم  ذکر و عنوان کرد: امنیت خوبی در کشور وجود دارد، در کشورهای دیگر چنین نعمتی با این جامعیت وجود ندارد و باید آن را قدر بدانیم  و آن راحفظ کنیم.


سردار معصوم بیگی در توصیف نگاه به خدمت تصریح کرد: لباس سربازی، خدمت و شهادتی که بر تن داریم را لطف خدا می دانیم و شکر این خدمت در دو موضوع خدمت حداکثری و خدمتگذاری بی منت می گنجد.


وی ادامه داد: خدمت به مردم ارزشمند است و اگر خدمت در نظام اسلامی برای مردم ولایتمدار و متدین باشد اجر مضاعف در مضاعف دارد.


فرمانده نیروی انتظامی استان  تبیین کرد: رویکرد نیروی انتظامی، روبکرد مردم پایه است و اعتقاد داریم همه امور انقلاب دست مردم و توسط مردم اداره می شود.


سردار معصوم بیگی، نیروی انتظامی را نیروی مردمی دانست و گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی این است که همه خدمت گذار مردم  و مردمی باشند و مردم حاکم همه چیز باشند.


وی اضافه کرد: نیروی انتظامی اصلا با گذشته قابل مقایسه نیست، روز به روز در جهت خدمت گذاری بیشتر و بهتر تلاش می کند .


فرمانده نیروی انتظامی استان تصریح کرد: نیروی انتظامی  متن و درون مردم، فرزندان مردم و در کنار مردم و خدمت گذار مردم هستند.


سردار معصوم بیگی یاد آور شد: همه بشریت و آیندگان و آزادگان مدیون شهدا هستند و امنیت امروز به برکت جانفشانی ها، ایثارها و مجاهدت ها و از خود گذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران است.


 وی تاکید کرد: همه رشادت ها و مجاهدت ها به برکت قیام عاشورا و ریشه در کربلا دارد.گلپایگانی ها 14 هزار بار با 110 تماس گرفتند
در ادامه سرهنگ «حسین بساطی» بیان کرد: مردم در شش ماهه امسال، 14 هزار ارتباط با فوریت های 110 تماس داشتند.


فرمانده سابق نیروی انتظامی گلپایگان کاهش 29 درصدی سرقت ها را در سه سال اخیر عنوان و بیان کرد: و بیشترین کاهش با 55 درصد کیف قاپی بوده وسرقت موتورسیکلت، 51 درصد، سرقت خودرو 48 درصد و سرقت خرد40 درصد،سرقت لوازم داخلی خودرو 28 درصد، سرقت منزل  22 درصد، احشام 14 درصد و از اماکن خصوصی هفت درصد و مغازه شش درصد و قتل 89 درصد و تصادفات فوتی درون شهری پنج درصد و بیرون شهری 11 درصد کاهش یافته است.


وی خدمت 37 ماهه به مردم فهیم و ولایتمدار، فقیه پرور  و شهید پرور و با فرهنگ را افتخاردانست و گفت: احساس امنیت در شهرستان به دلیل حادثه دی ماه 93 خدشه دار شد و لازم بود این احساس تقویت بشود و با کمک شورای تامین شهرستان به این مهم دست یافتیم.


سرهنگ بساطی اظهار کرد: مولفه های پیشگیری جرم استفاده و به نقش اساسی مردم توجه شد و امنیت رامردم محور  کردیم، آموزش همگانی را گسترش داده و در مساجد و محافل و معابر در خدمت مردم بودیم.


وی با تاکید بر اینکه  جرایم سریالی را کنترل کرده ادامه داد: نیرو انتظامی  از ظرفیت ادارات و دستگاه ها بهره برد و از خرد جمعی در میان همکاران و اعضای شورای تامین استفاده شد و سعی کردیم غافلگیری و وقایع مهم نداشته  باشیم  و تدابیرو راهبردهای استان را استفاده کنیم.

 

در ادامه این آیین «حسین یارمحمدیان» فرماندار گلپایگان گفت: امنیت پایدار نتیجه توسعه سیاسی است و هرچه مردم را در تصمیم گیری ها شرکت داشته باشند و انتخابات بیشترشود، سبب امنیت می شود و جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه بهترین وضعیت را به لحاظ مردم سالاری دارد.


یارمحمدیان تصریح کرد: درگذشته هر گونه توسعه ای مانند توسعه اجتماعی و فرهنگی نیازمند امنیت بود اما امروز پبچیدگی های پیدا کرده به طوری که بعضا توسعه سیاسی مقدم بر امنیت شده است.


وی ادامه داد: امروز امنیت الزاما فیزیکی نیست و تامین جان ابتدایی ترین موضوع امنیت است و امنیت اقتصادی و انسانی بالاتر از آن قرارردارد و در واقع کرامت انسانی ورعایت حقوق شهروندان و آزادی آنها  در کشور تامین بشود.


فرماندار گلپایگان بیان کرد: اگر امنیت پایدار می خواهیم باید به توسعه سیاسی شهرستان گلپایگان یک همدلی بسیار خوبی میان مردم و شورای تامین وجود دارد به عنوان مثال  مشکلات کامیون داران در شهرستان  پیگیری و حل شد .


یار محمدیان دلیل امنیت را  خود مردم ذکر و خاطر نشان کرد: مردم گلپایگان بسیار فهیم ،آرام، همسو با نظام هستند و مسئولان نیز در کنار مردم فعال و پر انرژی خدمت می کنند.


وی نگاه نیروی انتظامی میان کسانی که اخلال ایجاد می کند با کسانی که ناراحتی های صنفی دارند متفاوت بیان کرد و گفت: گروه دوم باید جذب نظام شوند زیرا اینها معاند نیستند و در حد توان باید مشکلشان را برطرف کرد.


فرماندار گلپایگان خاطر نشان کرد: الان در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید شرایط را درک کرد و نگاه جناحی را دامن نزد وامروز، مرز دولت ،مرز نظام و ایران یکی است و هر کدام آسیب ببینند دیگری آسیب دیده است.


به گزارش خبرگزاری شبستان، در آیین تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان، سرهنگ حسین بساطی تودیع و سرهنگ دوم علی سبحانی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی گلپایگان معرفی شد./

 

پایان پیام/121

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر ستاد (فهما) در استان اصفهان مطرح کرد:

اهتمام ویژه مردم در تکریم خانواده شهدا با محوریت «بچه های مسجد»

حجت الاسلام نیستانی با بیان اینکه تکریم خانواده معظم شهیدان باید به صورت جدی توسط مردم و با محوریت بچه های مسجد صورت پذیرد، گفت: در طرح ملی «سه شنبه های تکریم» در تلاش هستیم که نسل جوان با فرهنگ غنی شهادت و ایثار آشنایی بیشتری پیدا کند.

اخبار برگزیده شبستان