خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠

Monday, March 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - بهداشت و درمان زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۴:۵۶ شناسه خبر : ۷۳۴۴۱۳

می توان بازار اپلیکیشن ها را از دست کشورهای چین، کره و هند درآورد
دبیر پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم گفت: هم اکنون با توجه به افزایش قیمت دلار و هزینه تولید پایین در داخل به راحتی می توان بازار اپلیکیشن ها را از دست کشورهای چینی، کره ای و هندی درآورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، «امیر سرکندی» در نخستین پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم با بیان اینکه این اولین پنل در این حوزه است و باید با برگزاری این برنامه ها به دنبال یافتن راهکار مناسب برای توسعه صادرات در حوزه اپلیکیشن ها باشیم، گفت: نوسانات قیمت دلار مشکلی است که در همه بخش ها وجود دارد و باید به این موضوع توجه داشت که هر موضوعی هم تهدید و هم فرصت محسوب می شود و چگونگی استفاده ما از آن است که توانمندی ما را مشخص می کند.

 

دبیر پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم گفت: ما اگر توانایی تولید محصولاتی بین المللی داشته باشیم که از لحاظ کیفیت قابل ارایه در بخش صادرات باشد می توان گفت موفق عمل کرده ایم ولی اگر شما محصول بی کیفیت و یا در مقیاس محلی را تولید کنید نمی توان گفت در حوزه صادرات موفق عمل کرده است.

 

وی با بیان اینکه تولید نرم افزارهای اپلیکیشن در دنیا امروز حجم زیادی از تجارت را شکل داده است، گفت: هم اکنون در دنیا تعداد تلفن های هوشمند ۲میلیارد و ۵۳۰ میلیون است در حالی که حجم بازار اپلیکیشن های موبایل 58 بیلیون دلار می باشد که شاهد این هستیم که هم اکنون درآمد اپلیکیشن های موبایل حتی از هالیوود نیز بیشتر شده است.

 

وی با بیان اینکه در بخش صادرات کلی یا اپلیکیشن به صورت کلی عرضه می شود و یا اینکه سفارش ساخت اپلیکیشن گرفته می شود، گفت: سفارش ساخت اپلیکیشن همیشه با شرط هایی نیز همراه بوده است.

 

سرکندی با بیان اینکه هم اکنون با توجه به افزایش قیمت دلار و هزینه تولید پایین در داخل به راحتی می توان بازار اپلیکیشن ها را از دست کشورهای چینی، کره ای و هندی درآورد، گفت: شرکت های ایرانی دارای مزیت رقابتی خوبی هستند و ما با کشورهای زیادی دارای تشابهات فرهنگی بوده که می توان با محتوای غنی در حوزه صادرات موفق عمل کرد.

 

وی افزود: در حوزه صادرات باید از دنیای 80 میلیون نفری ایران به جامعه مخاطب 8 میلیارد نفری فکر کرد که برای صادرات باید نیازهای این جامعه احصا گردد.

 

وی افزود: کارخانه های تولیدکننده نرم افزار موبایل مانند خط تولید می توانند محتوا را به محصول تبدیل کنند و در حوزه بازار دیجیتال ما نیازمند تبلیغات دیجیتال می باشیم تا بتوانیم نصب های صدتایی و 200 تایی را به چند هزار تایی ارتقا داد.

 

دبیر پنل تخصصی صادرات اپلیکیشن های موبایل در عصر تحریم خاطرنشان کرد: هم اکنون نرم افزارهای تولیدشده در ایران دارای مشکل گرافیک هستند و باید با تکیه بر مزیت های رقابتی که زودبازده هم هستند به تولید محتوای فاخر و علمی برسیم.

 

وی با بیان اینکه بیشترین کمک های سازمان های دولتی آگاهی بخشی و پیشنهاد بازارهای مناسب به شرکت های خصوصی فعال در این عرصه است، گفت: تحقیقات بازار باید توسط دولت انجام شود چرا که نیازمند سرمایه گذاری های زیادی در این حوزه هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: کشور ایران در میان کشورهای منطقه در توریسم سلامت نیز شناخته شده است که اپلیکیشن های سلامت می توانند در این حوزه نیز فعالیت های خوبی را داشته باشند.

 

 

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اختلالات خواب در ۲۰ تا ۴۰ درصد حوادث ترافیکی نقش دارند

متخصص طب کارگفت: خواب آلودگی افراد آنها ر امستعد حوادث ترافیکی می کند و اختلالات خواب در افراد مسن باعث بروز ۲۰ تا ۴۰ درصد حوادث ترافیکی می شود.

اخبار برگزیده شبستان