خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حج و عتبات زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۶:۱۵ شناسه خبر : ۷۳۴۴۰۱
مدیر مدرسه علمیه مشکات در اجتماع بزرگ زائران و خادمان دانشجویی اربعین
جوانان انقلابی با ساختارهای مردمی همچون اربعین انقلاب را احیا کنند
مدیر مدرسه علمیه مشکات گفت: هیچ حاکمیتی نمی‌تواند یک روز محرم را برگزار کند، امید ما بر جوانان است که با ساختارهای بزرگ مردمی زمین بازی را به نفع اسلام و انقلاب عوض کنند.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا قاسمیان مدیر حوزه علمیه مشکات در اجتماع بزرگ زائران و خادمان دانشجویی اربعین تحت عنوان  «به رهبری امام حسین(ع)« که به همت هیات دانشجویی انصار المهدی(عج) در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: این غم‌انگیز است که بر امام مجتبی(ع) و تاریخ اسلام چه گذشته که بازی‎های برده به بازی‌های باخته تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به این آیه قرآن کریم «وَإِذْ قَالَ مُوسَىٰ لِقَوْمِهِ يَا قَوْمِ إِنَّكُمْ ظَلَمْتُمْ أَنْفُسَكُمْ بِاتِّخَاذِكُمُ الْعِجْلَ فَتُوبُوا إِلَىٰ بَارِئِكُمْ فَاقْتُلُوا أَنْفُسَكُمْ ذَٰلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ» عنوان کرد: در قوم بنی‌اسرائیل که با قواعد دیگری از نیل گذشته و فتوحات کرده بود برای نظام‌سازی خود از سیستم فرعون استفاده کردند، در انقلاب اسلامی پس از جنگ سال 69 گفتند ارتش نمی‌تواند یک تپه را بگیرد برای آن یک آیین نامه جدید بنویسیم، عبدالله نوری خائن و هاشمی با هم یکی شدند که ارتش آیین نامه خود را دارد و نیازی به تغییر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان افزود: آنها دنبال این بودند که با این قواعد خود سوار کار باشند در حالیکه این قواعد به درد لشکر اسلام نمی‎خورد.

مدیر مدرسه علمیه مشکات بیان داشت: وقتی دیدند مجبور هستند با قواعد دینی صحبت کنند آمدند از صحیفه امام راحل چیزهایی را استخراج کردند و امام دیگری را معرفی کردند که همچون گوساله سامری عمل کنند. در قرآن سامری از آثار پیامبر(ع) گوساله را درست کردند و به آن منطق مذاکره را پیش کشیده و گفتند همه به این منطق عقلایی آویزان هستیم.

وی افزود: منطق دافوس با نهج‌البلاغه درباره لشکر تفاوت زیادی دارد لشکر اسلام به تعداد نیست به کیفیت است، بنی‌اسرائیل پس از آن همه غیب از حضرت موسی(ع) خواستند که آنها را غذای آسمانی حواله ندهد و غذاهای زمینی‌ها را به آنها بدهد حتی اگر پست باشند؛ در این زمینه به جایی رسیدند که به خود مدال لیاقت دادند. این همان منطق جدیدی بود که می‌گفتند ما بر اساس آن در دنیا می‌توانیم کارهای زیادی انجام دهیم، آنقدر به این منطق راضی شده بودند که با عبور از خطوط قرمز دیگر از ولی زمان خود اطاعت که نمی‌کردند. مبنای منطق آنها بت را می‌پسندید.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان افزود: بنی اسرائیل می‌گفتند ما به بیانات ولی زمان خود گوش می‌دهیم اما نمی‌شود آن را انجام داد زیرا صحبت‌های حضرت موسی(ع) برای یک دنیای دیگر است، نتیجه بت پرستی ذلت در حیات دنیا است، امروز ما هم اگر برگردیم همچون زمان شاه یا کره جنوبی نمی‌شویم بلکه بدتر از آنها می‌شویم، وحدت جامعه به هم ریخته و جنگ داخلی می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه مشکلات ادامه داد: کسایی که در احد خیانت کردند به واسطه کارهایی بود که از قبل انجام داده بودند و در احد خود را نشان داد؛ حکمیت و صفین پیروزی 95 درصدی امیرمومنان امام علی(ع) بود که قرآن بر سر نیزه رفت دم از مذاکره زدند.

وی با بیان اینکه جریان نفوذ از آنچه ما فکر کنیم جدی‌تر است، گفت: مذاکرات بخشی از نفوذ است که در آن برخی همچون ابوموسی اشعری نقش شخص فریب خورده را بازی می‌کنند و برخی افراد نادان و گیج دیگر با عقل خود بدون اطاعت از ولی خود رفتار کرده و صلح را به امام حسن(ع) تحمیل می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان افزود: امام حسن(ع) چنان تنها مانده بودند که در سپاه ایشان بحث بین فرمانده‌ها بر سر این بود که زنده یا مرده امام چند می‌ارزد، امروز اگر انقلاب برگردد بسیاری از مسوولان ما در ایران نمی‌مانند، امید ما بر جوانان است دل به این نبندید که ریاست جمهوری و مجلس را بگیرید امروز باید زمین بازی را عوض کرد و با ساختارهای بزرگ مردمی انرژی‌های بزرگ جوانان روی هم جمع شود.

مدیر مدرسه علمیه مشکات با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ربطه فرماندهی با سربازان قطع شده همه آتش به اختیار عمل کنند، عنوان کرد: جوان‌ها باید انقلاب را به دست بگیرند وگرنه به زمین خواهد خورد، انقلاب ما منجر به صلح امام حسن(ع) نمی‌شود هرکس چنین سخن بگوید بسیار اشتباه کرده است.

وی افزود: نباید اجازه بدهیم انقلاب به سراشیبی افتد امروز انقلاب نیاز به احیاء مجدد دارد، به میزانی که از مسوولان ناامید هستیم نسبت به جوانان امیدواریم به شرط اینکه فکر نکنند باید پست ها را بگیرند بلکه باید همان کاری که بسیج‌ها در دوران دفاع مقدس انجام دادند انجام دهیم که نهادهای حاکمیتی را به دنبال خود بکشانیم.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان با بیان اینکه امروز در دنیا مدیریت از حالت هرمی خارج و به حالت ساختارهای مردمی می‌رسد، اظهار داشت: با ساختارهای مردمی می‌توان کارهای زیادی را انجام داد اشتغال زایی، تغییر قوانین از جمله این موارد است.

مدیر مدرسه علمیه مشکلات افزود: اگر مردم چیزی را مطالبه کنند کسی نمی‌تواند کاری انجام دهد، ما نیاز به بستر‌های واحدی داریم که با روش و مدل‌های جدید انقلاب را احیا کنیم، زمانی اصل جنگ جوانان را جمع می‌گرد امروز ما لوکیشن واحد را نداریم اما چیزهایی داریم که انقلاب را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ حاکمیتی نمی‌تواند یک روز محرم را برگزار کند، گفت: وقتی مردم با جان و دل به صحنه وارد می‌شوند هر 60 روز آن را برگزار می‌کنند، و ما باید این اشتباه خود را جبران کنیم. شیعه همواره پاتیزان و ان جی یو بوده است وقتی حاکمیت را گرفت و با مدل غربی ساختارهای نظام را ساخت دچار مشکلات شد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان افزود: امروز همه می دانند که بسیاری از مکاتبات اداری برای کار نکردن است، ساختارهای غربی فسیل شده را درست کردیم و نقش مردم را خراب کردیم و فقط هر جا انتخابات بود گفتیم مردم بیایند.

مدیر مدرسه علمیه مشکات ادامه داد: با چهارتا صندوق رای، مشارکت مردمی رخ نمی‌دهد. مردم اشتباه می کنند که اگر فکر کنند از انتخابات ریاست جمهوری و مجلس چیزی را خارج می‌شود این ساختارها دیگر کشش ندارد، مردم و جوان‌ها باید خود جمع شده انقلاب را نجات دهند، نسل چهارم انقلاب می‌توانند چنین کاری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید که این اربعین هم بیعت با امام زمان(عج) باشد شما با منطق حسینی بزرگ شدید و این منطق برای ما کار خواهد کرد.

پایان پیام/487

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت الاسلام و المسلمین باقریان

چشم ملکوتی حضرت زینب (س)، شکر در برابر مصایب را ممکن کرد

دکترای علوم قرآن و حدیث کفت: شخصیت هایی مثل حضرت زینب به چنان بینش نورانی در زندگی خود رسیدند که خداوند را بابت مصایبی که به آن ها رسید شکر گذار بودند چون توانستند از آن پوسته بیرونی رنج ها و مصایب بیرون بیایند.

اخبار برگزیده شبستان