خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

الاثنين ١٢ شعبان ١٤٤١

Monday, April 6, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۷/۱۴ - ۱۲:۴۱ شناسه خبر : ۷۳۱۹۲۶
مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی:
ثبت نام بیش از ۱۲۰ هزارنفر در سامانه خادم یاران رضوی
مدیر مرکز امورخادمین آستان قدس با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر در سراسر کشور در سامانه خادمیاران رضوی ثبت نام کرده اند؛ گفت: افراد در ۱۰ سال اول خدمت به عنوان خادمیار شناخته و پس از آن به درجه خدمه یا خادمی ارتقاء پیدا می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، مدیر مرکز امور خادمین آستان قدس رضوی در جمع خادم ‌یاران رضوی استان کرمان با بیا اینکه توفیق خدمت به بارگاه ملکوتی حضرت رضا علیه السلام آرزوی بزرگ همه شیعیان است، اظهار کرد: پیش از این خادمی محدود به حرم بود که در دوره خدمت تولیت جدید آستان قدس رضوی، آیت الله رئیسی دایره خدمت و خادمی حضرت رضا علیه السلام باز شده و به خارج از محدوده حرم گسترش پیدا کرده است.

 

علی اکبر عصارنیا با بیان این مطلب که خادمین حضرت رضا علیه السلام از هر شهر و روستا در هر نقطه از کشور می‌توانند خدمتگزار این آستان ملکوتی باشند، تصریح کرد: خادمیاران پس از ثبت نام اولیه درسایت به تناسب توانمندی و تخصصی که دارا هستند در شهر خودشان به محرومین و نیازمندان خدمت می کنند و در طول سال نیز چند نوبت توفیق تشرف و خدمت در حرم را پیدا می کنند.

 

وی با اشاره به منشور هفت گانه خدمتی آستان قدس رضوی و لزوم توجه به محرومین و نیازمندان گفت: با توسعه خدمت در خارج از محدوده حرم مطهر، افراد بی‌شماری توانستند خدمات تخصصی در عرصه‌های مختلف به زائران این بارگاه و محرومان ارائه ‌دهند.

 

مدیر مرکز امورخادمین آستان قدس با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 120 هزار نفر در سراسر کشور در سامانه خادمیاران رضوی ثبت نام کرده اند، گفت: استان کرمان با ثبت نام 6 هزار نفربه لحاظ استقبال از این طرح در جایگاه خوبی قراردارد.

 

وی با اشاره به اینکه از طریق دفاتر نمایندگی در استان ها زمینه جذب و ساماندهی خادمیاران فراهم می شود، عنوان کرد: در موضوع خدمت به محرومان و مستضعفان، خادم‌یاران در شهرها و استان‌های خود با هماهنگی‌های دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی که در تمامی شهرها ایجاد شده است، در حوزه‌های مختلف از قبیل اردوهای جهادی، زیارت اولی‌ها و زائران محروم،  فرهنگی – آموزشی، کار آفرینی و اشتغال،  بهداشت و درمان،  اطعام و حمایت مالی از محرومان،  مشاوره و روانشناختی و خادم‌یاران ستادی می‌توانند مشغول به خدمت شوند.

 

 

مدیر مرکز امور خادمان آستان قدس رضوی ادامه داد: همه خادمیارانی که توفیق خدمت و تشرف به حرم مطهر را پیدا می کنند در ۱۰ سال اول خدمت به عنوان خادمیار شناخته و پس از آن به درجه خدمه یا خادمی ارتقاء پیدا می کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: در قالب طرح خادم، خدمت و مخدوم شرایطی فراهم شده که عموم علاقه‌مندان و آرزومندان واجد شرایط خدمت به بارگاه منور رضوی بتوانند توفیق خدمت به آن حضرت را از مسیر خدمت به محرومان و مستمندان شهر و دیار خود و یا ارائه خدمت و همکاری تخصصی با مجموعه‌ها و مؤسسات آستان قدس رضوی پیدا کنند.

 

گفتنی است، اولین نشست توجیهی مسئولین کانون های محله ای، تخصصی خادمیاری، رابطین شهرستان ها در استان کرمان با حضور علی اکبرعصارنیار مدیرمرکز امورخادمین آستان قدس رضوی برگزارشد.

پایان پیام/480

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان