خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - محیط زیست و گردشگری زمان :   ۱۳۹۷/۷/۱۱ - ۱۱:۴۱ شناسه خبر : ۷۳۱۴۵۸

فرصت های گردشگری در تهران ناشناخته مانده است
رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بسیاری از شهروندان تهرانی، فرصت های گردشگری پایتخت را نمی شناسند، گفت: برای اینکه مدیریت شهری بتواند حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را توسعه دهد نیازمند شکل گیری یک سازمان است.

«حسن خلیل آبادی» در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره پیشنهاد تشکیل سازمان میراث فرهنگی شهرداری تهران، گفت: براساس مصوبات برنامه های پنجم و ششم و همین طور برنامه دوم شهرداری یکسری وظایفی در حوزه میراث فرهنگی بر عهده شهرداری ها گذاشته شده است. این وظایف نیازمند ساختاری متناسب با حجم کار است.

 

وی افزود: در حال حاضر در شهرداری تهران ستادی داریم که بیشتر به مسائل نوروز می پردازد و در طول سال نیز مراسم هایی برگزار می کند اما آن پتانسیل واقعی گردشگری و میراث فرهنگی را بالفعل نمی کند بنابراین باید ساختاری داشته باشد که ما بتوانیم تهران با این همه امکانات تاریخی، فرهنگی و طبیعی به گردشگران خارجی معرفی کنیم.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: زمینه و پتانسیل انواع گردشگری ها در تهران و جود دارد و می تواند به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری جهان باشد و مدیریت شهری می تواند این موضوع را توسعه دهد و در این بخش کمک کند.

 

خلیل آبادی تصریح کرد: پیشنهاد داده ایم و اگر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرداری نیز شکل بگیرد، مکمل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران خواهد شد و می تواند کارهای بزرگی انجام دهد و به فرهنگ و اقتصاد شهر، شهروندان و خانواده ها کمک می کند.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از گردشگران به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها، در تهران نمی مانند و از تهران به عنوان معبر استفاده می کنند و به شیراز و اصفهان و سایر شهرها مسافرت می کنند.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر در تهران این جاذبه ها را احیا کنیم و یا سازمانی باشد که بتواند جاذبه های میراث فرهنگی و گردشگری را به اطلاع افرادی که وارد تهران می شوند، برساند، می تواند در رونق گردشگری تهران موثر باشد.

 

خلیل آبادی با بیان اینکه بسیاری از شهروندان تهرانی، فرصت های گردشگری پایتخت را نمی شناسند، خاطرنشان کرد: برای اینکه مدیریت شهری بتواند حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را توسعه دهد نیازمند شکل گیری یک سازمان است.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: طرح ایجاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرداری تهران توسط شهردار تهران به صورت لایحه در صحن شورا مطرح خواهد کرد.

 

وی با اشاره به تعاملات بین شهرداری تهران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: با اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در تعامل هستیم و نگاه اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نسبت به این موضوع مثبت است.

 

خلیل آبادی، فلسفه ایجاد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرداری تهران را کمک به حوزه میراثی استان تهران عنوان کرد و افزود: در تهران کار بسیار وسیع است و از عهده یک سازمان برنمی آید.

 

وی گفت: موازی کاری در این حوزه نداریم بلکه منطبق بر سیاست های کلان نظام، منطبق با راهبردهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کنار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می خواهیم تهران را به مقصد گردشگری تبدیل کنیم.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: نیروی جدیدی در این سازمان استخدام نخواهد شد و از نیروها و پتانسیل موجود در شهرداری استفاده خواهد شد.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس آموزشی:

جامعه خشن با مدارس پذیرا / نظام تعلیم وتربیت درتاثیر گذاری ضعف دارد

بای با بیان اینکه مدارس در کشور ما تاثیر پذیر هستند تا تاثیر گذار گفت:مدارس از ابهت بالایی برخوردار نیست و با مسایل منفعلانه برخوردمی کنند. به جای اینکه هنجار فرست باشند هنجار پذیر هستند.

اخبار برگزیده شبستان