خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اندیشه - سبک زندگی زمان :   ۱۳۹۷/۷/۴ - ۱۲:۲۶ شناسه خبر : ۷۲۹۹۹۵
رییس عقیدتی سیاسی ارتش در بازدید از خبرگزاری شبستان
دفاع ما با ایستادگی بر آرمان ها «مقدس» شد
حجت الاسلام محمد حسنی گفت: در همه جای دنیا جان دادن برای حفظ دین و خاک و جلوگیری از هتک حریم زنان و دختران مقدس است، لذا آنچه رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی انجام دادند شایسته عنوان «دفاع مقدس» است.

حجت الاسلام «عباس محمد حسنی» در بازدید از خبرگزاری شبستان که امروز (چهارشنبه، 4 مهرماه) انجام شد، در پاسخ به سوال خبرنگار اندیشه درباره فلسفه مقدس بودن دفاع ما در جریان جنگ تحمیلی، اظهار کرد: امور بر دو قسم اند ارزش و ضدارزش؛ هر کاری که درباره ارزش ها انجام شود، مقدس است و هر آنچه در راه ضدارزش ها هزینه گردد، از هر کسی سر بزند، نامقدس است.

 

رییس عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: ازجمله باارزش ترین ها کارها، دفاع از دین و مذهب به عنوان مقدسات است چراکه در همه عالم پذیرفته شده که مکتب، ناموس، میهن و مردم یک میهن جزء مقدسات اند.

 

وی در توضیح چرایی مقدس بودن دفاع هشت ساله ما در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، بیان کرد: در پاسخ به این چرایی ابتدا باید بدانیم جنگ هشت ساله ما برای دفاع از دین، مظلومان، میهن و یا ناموس بوده است؟، بررسی تاریخ و ریشه های آن نشان می دهد که دفاع از همه این مقدسات در آن دوران مدنظر بود و همین نکته آن را شایسته عنوان «مقدس» کرد.

 

حجت الاسلام حسنی تاکید کرد: در همه جای دنیا جان دادن برای حفظ دین و خاک و جلوگیری از هتک حریم زنان و دختران مقدس است و هیچ کس نمی گوید کسی که برای دفاع از این مقدسات بجنگد، کار ناپسندی کرده است، لذا آنچه رزمندگان ما در دوران جنگ تحمیلی انجام دادند بحث «دفاع مقدس» بود.

 

رییس عقیدتی سیاسی ارتش ابراز کرد: اینکه می گویند صدها پسر شهید شود اما یک دختر گم نشود، یعنی ناموس برای همه عالم، خط قرمز است. همه دنیا می دانند در دفاع مقدس ما شروع کننده جنگ نبودیم بلکه در برابر تهاجم دشمن باید هم از دین هم از ناموس و هم از خاک و مردم دفاع می کردیم.

 

وی در ادامه بیان کرد: باید توجه داشت حتی حضور مستشاری نیروهای ما در سوریه نیز مقدس است چراکه در همه جای دنیا حمایت از مظلوم و ستیز با ظالم، ارزش محسوب می شود.

 

حسنی در پایان خاطرنشان کرد: ما در دفاع مقدس بر سر آرمان های مان ایستادیم اما برای توسعه آرمان های مان حتی به یک وجب از خاک دیگر کشورها طمع نداشتیم، نداریم و نخواهیم داشت اما اگر کسی به مساحت کنونی کشور چشم طمع داشته باشد، از سانت سانت آن دفاع می کنیم که این دفاع «مقدس» است.

 

مشروح این مصاحبه به زودی منتشر خواهد شد.

 

 

پایان پیام/9

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت الاسلام رفیعی تشریح کرد

عملی که در حکم جنگ با خدا است

یک استاد اخلاق با بیان اینکه حفظ آبروی مومن از مهمترین حقوق الناس است، گفت: پیامبر(ص) به کعبه نگاه می کرد و می فرمود: «تو عظیمی اما مومن حرمت اش از تو بالاتر است». بسیاری از ما امروز در فضای مجازی با آبروی افراد بازی می کنیم و این حرب با خدا است.

اخبار برگزیده شبستان