خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۷/۴ - ۰۹:۵۵ شناسه خبر : ۷۲۹۸۹۷

اختصاص۶۰ درصد پایگاه های مدیریت بحران به ورزش بانوان
رییس کمیسیون محیط زیست، خدمات شهری و سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: حدود ۵۰-۶۰ درصد پایگاه هایی که در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد که بنا به ادعای سازمان ورزش شهرداری تهران، این سالن ها مورد توجه بانوان است.

«زهرا صدراعظم نوری» درباره تعیین تکلیف سوله های بحران در اختیار سازمان ورزش در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: براساس برنامه دوم بیش از یکصد پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران در تهران ساخته و تجهیز شد که تعدادی از پایگاه ها به عنوان پایگاه های مدیریت بحران مورد استفاده قرار گرفت، تعدادی به عنوان پشتیبان و معین این پایگاه ها استفاده شد و تعدادی نیز تغییر کاربری یافت که به فعالیت های فرهنگی و هنری اختصاص یافت و به بخش خصوصی اجاره داده شد.

 

رییس کمیسیون محیط زیست، خدمات شهری و سلامت شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: سازمان ورزش و شهرداری تهران در مقطعی به دنبال فعالیت در حوزه زنان بود بنابراین تعدادی از این پایگاه ها به سالن های الزهرا تغییر نام داد و از آن ها بهره برداری کرد.

 

وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در شورای پنجم برای بازپس گیری سوله های مدیریت بحران گفت: باتوجه به هزینه قابل توجهی که برای پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران انجام شده و هدف تعریف شده برای آنها، منطقی نیست که برای کاربردهای دیگر از آن ها استفاده شود به خصوص که سازه بسیار قوی دارند و در هنگام بروز بحران به عنوان پایگاهی که بتواند امور را مدیریت و پشتیبانی کند از مقاومت خوبی برخوردار است.

 

صدراعظم نوری توضیح داد: در پیگیری های انجام شده، سوله های بحران با تغییر کاربری فرهنگی و هنری به حالت اولیه بازگشت و از بخش خصوصی و فرهنگی و … بازپس گیری شد و در اختیار سازمان مدیریت بحران قرار گرفت و یا تحویل مناطق شد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 50-60 درصد پایگاه هایی که در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد که بنا به ادعای سازمان ورزش شهرداری تهران، این سالن ها مورد توجه بانوان است و با ظرفیت قابل توجهی در حال بهره برداری از آن ها می باشد.

 

وی با بیان اینکه بانوان به دلیل مسایل اعتقادی و ارزشی در هر مکانی نمی توانند برای ورزش مراجعه کنند از طرفی بیماری های جسمی و حرکتی و مفصلی در بین بانوان شایع است، تصریح کرد: بازپس گیری این سوله ها می توانست نارضایتی هایی برای بانوان به وجود آورد و مشکلاتی ایجاد کند.

 

صدراعظم نوری تاکید کرد: از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران خواستیم که این تعداد سالن در اختیار سازمان ورزش را از لیست خود خارج کند و براساس سوله های در اختیار گزارش ارائه کند و طبق آن نسبت به اعلام نیاز سوله های مدیریت بحران اقدام کند و برای آینده برنامه ریزی داشته باشد.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: باید نیاز پایگاه های مدیریت بحران بازنگری شود و براساس آن نسبت به احداث سوله های مدیریت بحران اقدام شود و حتی می توان به جای ساخت سوله های با سازه سنگین از روش های جایگزین استفاده کرد.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش :

رشته های جذاب برای دختران و پسران/ رشته هایی که بیکاری ندارند

آذرکیش، رشته های هنری و صنعتی را برای دختران و پسران دارای جذابیت دانست و برخی از رشته هایی که بیکاری ندارند را اعلام کرد.

اخبار برگزیده شبستان