خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۷/۲ - ۱۸:۲۴ شناسه خبر : ۷۲۹۵۳۶

دسترسی به سامانه هوشمند زمینه نظارت قوی بر مدیریت شهری را فراهم می‌کند
سخنگوی شورای شهر تهران از عدم دسترسی اعضای شورا به سامانه نظارتی هوشمند شهرداری تهران انتقاد کرد و گفت: دسترسی به سامانه هوشمند باعث نظارت قوی و قدرتمند در مدیریت شهری می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «علی اعطا» در نشست خبری کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران گفت: در این مدت 30 جلسه در کمیته حقوقی امور بین الملل برگزار شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: بررسی چالش های حقوقی و قانونی شورایاری ها، لزوم برگزاری انتخابات شورایاری ها از منظر قانونی، بررسی ابعاد حقوقی لغو مصوبه برج باغات و اصلاح فرآیند تشخیص نوع بافت در شورا از محورهایی است که در کمیته حقوقی و امور بین الملل شورا بررسی شده است.

وی افزود: پاسخ به اعتراضات هیئت تطبیق، قانون منع بکارگیری بازنشستگان و میزان مشمولیت آن از دیگر مواردی است که در کمیته حقوقی در حال بررسی است.

اعطا به فرآیند رسیدگی به تخلفات ساختمانی در قالب کمیسیون ماده 100 نیز اشاره کرد و گفت: پادگان آموزشی 06 واقع در خیابان پاسداران از دیگر موضوعاتی است که در کمیته تخصصی در حال بررسی است.

وی با اشاره به سازوکار نظارتی شورای شهر تهران و نیاز به دسترسی اعضای شورا به سامانه نظارتی نیز گفت: اعضای شورای شهر تهران با ابزار سنتی نمی توانند بر امور نظارت کنند بنابراین باید از طریق سامانه هوشمند پیشرفته نظارت به صورت مستمر انجام شود.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه دسترسی به سامانه زمینه نظارت بیشتر اعضای شورا و فعالیت های شهرداری را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: شورای اداری شهرداری تهران اخیرا تصمیماتی گرفته و مصوباتی داشته که در حیطه اختیارات آنها نبوده و این در حالی است که تا امروز اعضای شورای شهر تهران از جزییات آن اطلاع ندارند.

وی افزود: در قالب این تصمیمات برخی ادارات حذف شده و برخی جابجایی ها نیز در معاونت ها انجام شده که مواردی از این دست به مصوبه شورا نیاز دارد و ما این موضوعات را رصد می کنیم.

اعطا تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به اینکه سامانه هوشمند در اختیار مدیران شهرداری قرار دارد این دسترسی را برای اعضای شورای شهر تهران نیز فراهم کنند.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس آموزشی:

جامعه خشن با مدارس پذیرا / نظام تعلیم وتربیت درتاثیر گذاری ضعف دارد

بای با بیان اینکه مدارس در کشور ما تاثیر پذیر هستند تا تاثیر گذار گفت:مدارس از ابهت بالایی برخوردار نیست و با مسایل منفعلانه برخوردمی کنند. به جای اینکه هنجار فرست باشند هنجار پذیر هستند.

اخبار برگزیده شبستان