خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۳:۴۱ شناسه خبر : ۷۲۹۱۹۴

خشم کرملین از تل آویو/ جزئیات جنگ لفظی و تهدید فرماندهان هوایی روسیه و رژیم صهیونیستی
نشست فرماندهان هوایی روسیه و رژیم صهیونیستی در مسکو با درگیری لفظی شدید و تبادل تهدیدات به پایان رسید و «پوتین»، «نتانیاهو» را تهدید کرد که هرگونه تعرض این رژیم به هواپیماهای روسیه بر فراز ساحل فلسطین اشغالی با پاسخ شدید همراه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از رای الیوم، منابع آگاه مسکو از جزئیات نشست بین فرمانده نیروی هوایی روسیه و افسران خلبان روس با فرمانده نیروی هوایی اسرائیل و خلبانانش در اتاق نیروی هوایی روسیه پرده برداشتند و اعلام کردند که این نشست خشن ترین نشست بین دو طرف بوده است که با درگیری لفظی شدید همراه بوده است.

 

این منابع فاش کردند: در این نشست اختلافات گسترده وجود داشت و به طور مستقیم همدیگر را تهدید کردند.

 

روسیه، اشغالگران قدس را تهدید کرد که پاسخ کشته شدن 14 افسر و سرباز روسیه را می دهد چرا که خلبانان و فرمانده یگان این عملیات را که دستور بمباران لاذقیه را بدون درنظر گرفتن هواپیمای روسیه داده است، مجازات نکردند.

 

پس از سقوط هواپیمای «ایلیوشین 20» روسیه، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیرصهیونیستی در تماسی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه نسبت به بروز این حادثه عذرخواهی کرد، اما مسکو خواستار کمیته تحقیقات روسی – اسرائیلی از خلبانان نیروهای هوایی دو طرف شد تا براساس نتیجه مسئول این حادثه مجازات شوند.

 

برهمین اساس، چهار خلبان اسرائیلی و فرمانده این عملیات به مسکو رفتند و نشست فوری را در اتاق عملیات هوایی وزارت دفاع روسیه با فرماندهی نیروی هوایی روس برگزار کردند و این تعرض را که به سقوط هواپیمای روسیه و کشته شدن 14 نیروی هوایی روس شد، بررسی کردند؛ در این میان فرمانده هوایی اسرائیل از روسیه عذرخواهی و تشریح کرد که هواپیماهای این رژیم دو دقیقه قبل از هواپیمای روسیه به لاذقیه رسیدند اما پدافند هوایی سوریه به طور کورکورانه اهداف هوایی را هدف قرار داده بود که این امر به سقوط هواپیمای روسیه شد.

 

این سخنان خشم فرمانده روسیه را برانگیخت و گفت: چگونه بر روی رادارها بین پنج هدف که چهار مورد اسرائیلی و یک مورد روسی است، تفاوت قایل شوند. چرا هواپیماهای شما وارد فضای فرود هواپیماهای روسیه در پایگاه حمیمم شدند؟ چرا 15 دقیقه قبل از آن اطلاع ندادید، چرا که هواپیمای روسیه برفراز قبرس بود.

 

طرف اسرائیلی پاسخ داد که ماهواره ها، به ما تصاویر فوری مبنی برای فرود کالاها و مهمات نظامی در مرکز نظامی در لاذقیه مخابره کردند و به همین دلیل به هواپیماهایمان فوری دستور دادیم که این هدف در لاذقیه را بمباران کنند و امکان نداشت که به کسی درباره عملیات بمباران هوایی لاذقیه اطلاع دهیم، زیرا اگر این مسئله فاش می شد، چهارخلبان ما با خطر مواجه می شدند.

 

فرمانده روسی با خشم پاسخ داد که کدام اخلاق نظامی و حرفه ای و انضباط نظامی و کدام ارزش و اصول نظامی به شما می گوید که برای حفظ چهار خلبان نظامی اف 16 که می توانند به سرعت پرواز کنند و عقب نشینی کنند و مانور دهند، تلاش کنند، اما یک هواپیما ترابری را که در تیررس موشک قرار دارد، رها کنند و خلبانان ترسوی شما از آن به عنوان سپر برای مهار آتش پدافندهای هوایی استفاده می کنند، شما مسئول کشته شدن 14 روس هستید و باید به خانواده هایشان غرامت دهید، به همین دلیل نه عذرخواهی شما را می پذیریم نه تسلیتتان را.

 

وی ادامه داد: از امروز هر چنگنده اسرائیلی که نزدیک ساحل سوریه شود، به سرعت سرنگون خواهیم کرد و این مسئله در اینجا پایان نمی یابد و ما می خواهیم در این باره تحقیق شود، هنگامی که هواپیمای شما نزدیک شد، هواپیمای روسیه بر روی رادار مشخص شد، چرا راه خود را برای بمباران ادامه دادید تا موشک پدافند سوریه به هواپیمای روسیه اصابت کند، شما هدفی را بمباران کردید که شش کیلومتر دورتر از پایگاه هوایی روسیه بود. با این حال، هواپیماهای شما از هواپیمای روسیه به عنوان سپر استفاده کرده است و خلبان هایتان با مسئولیت رفتار نکردند و رفتارشان بزدلانه بوده است و به دلیل ترس و ادای وظیفه شان سربازان مارا به کشتن دادند و ما فرمانده این عملیات را مسئول قتل آنها می دانیم و باید دراین بار تحقیق شود و خلبان و فرمانده یگان این عملیات مجازات شوند.

 

فرمانده هوایی اسرائیل پاسخ داد که ما در وضعیت جنگ با ایران و حزب الله و سوریه ایم و امکان ندارد که تحقیقات را بپذیریم، به همین دلیل ما معتقدیم که هر مرکزی که مشکوک به نظر برسد که مهمات نظامی از ایران به نفع سوریه منتقل می شود، بمباران می کنیم.

 

فرمانده روسیه پاسخ داد: ما مسئول امنیت سوریه و حریم هوایی آن هستیم و ما حریم هوایی از فرودگاه دمشق تا مرز جولان را بازگذاشتیم و به پرواز شما و بمباران شما تعرض نکردیم، باوجود اینکه می توانسیم هواپیماهای شما را با سامانه دفاع اس 400 و اس 300 هدف قرار دهیم، اما درصورت مخالفت با تحقیقات، از امروز سامانه دفاع اس 300 در همه سوریه مستقر می شود و هرگز به هیچ هواپیمایی اجازه پرواز در حریم هوایی سوریه نمی دهیم و هر هواپیمایی را که نقض حریم هوایی کند، سرنگون می کنیم و هواپیماهایمان را برفراز ساحل فلسطین اشغالی می فرستیم.

 

در نیتجه این سخنان درگیری لفظی بسیار شدید بین دو طرح رخ داد، فرمانده هوایی روسیه به هیئت اسرائیلی گفت: این جلسه با شما به پایان رسید و یک هفته برای انجام تحقیقات با کمیته هوایی نظامی روسیه فرصت داریم و اگر این امر حاصل نشود، پیامدهای وخیمی در انتظار نیروی هوایی و اسرائیل خواهد بود.  

 

در پی این درگیری لفظی فرمانده نیروی هوایی روسیه ایستاد و رو به هیئت اسرائیل گفت: جلسه ما با شما تمام شد. یک هفته فرصت دارید تحقیقات را انجام دهید و اگر انجام ندهید با عواقب وخیمی روبرو خواهید شد.

 

طرف اسرائیلی پاسخ داد که ما از نیروی هوایی برخورداریم که می تواند در همه منطقه هرکاری کند و سخن شما برای ما تهدید است.

 

طرف روسی به سرعت پاسخ داد: از امشب 12 هواپیما از نوع سوخوی اف S35  بر فراز ساحل فلسطین اشغالی اعزام می کنم و هرگز منتظر تحقیقات یا موافقت شما برای تحقیقات نمی مانم و اگر نیروی هوایی شما می تواند در منطقه هرکاری کند، پس مقابل 12 سوخوی روسی بایستد و ببینید چه خواهد شد و ما هرگز به اعزام این هواپیما اکتفا نمی کنیم و ما از بیش از 78 ناوچه در این دریا برخورداریم و مهمترین هواپیماهای استراتژیکی از نوع هواپیمای انتونوف و موشک زمین به زمین برخورداریم که می تواند از روسیه به اسرائیل پرتاب کند.

 

این جلسه با خشم و عصبانیت پایان یافت و هیئت روسیه بدون خداحافظی خارج شد و هیئت اسرائیل به همراه خودروی پلیس روسیه به فرودگاه مسکو رفتند.

 

فرمانده هوایی روسیه به پوتین، جزئیات این نشست 21 دقیقه را اعلام کرد و پوتین ابلاغ کرد که منتظر  دستور من باش و نیروی هوایی روس با همه توان آماده باشد و 20 هواپیمای سوخوی 57 و 8 هواپیما آنتونوف به پایگاه حمیمم در سوریه به سرعت اعزام کرد.

 

این درحالی است که اطلاعات نظامی آمریکا، دستورهای روسیه را از ماهواره ها شنود کردند و اسرائیل را درجریان گداشتند و وزیر دفاع آمریکا به وزیر دفاع روسیه گفت که هرگز اجازه حمله روسیه به اسرائیل را نمی دهیم.

 

وزیر دفاع روسیه پاسخ داد که من از تو دستور نمی گیرد یا منتظر نظر تو نیستم و روسیه قدرت بزرگ و اول در جهان است.

 

پس از آن، نتانیاهو با پوتین تماس گرفت و از پوتین خواست به خاطر یک امر ضروری با وی سخن بگوید اما پوتین درخواست وی را نپذیرفت. نخست صهیونیستی از پوتین خواست تا وضعیت را تشدید نکند و همه مسایل را کابینه این رژیم بررسی می کند و احتمال دارد با کمیته تحقیقات نظامی موافقت کند.

 

پوتین پاسخ داد که تنها با کمیته تحقیقات نظامی موافق است و این مسئله قابل بحث نیست.

 

نتانیاهو خواست تا دستور ارسال هواپیمای روسیه بر فراز ساحل فلسطین اشغالی متوقف شود، اما پوتین پاسخ داد که دستور داده شد و هرگز این دستور بازگشت ندارد. ما در موقعیت مذاکره هستیم و در مرحله آماده باش و درگیری مستقیم قرار داریم و هواپیماهای روسی بر فراز ساحل اسرائیل پرواز خواهند کرد و به شما نصحیت می کنم که به آنها متعرض نشوید، زیر هرتعرضی به هواپیمای روسیه با خشونت پاسخ داده می شود.

 

این تماس تلفنی با خشم و عصبانیت زیاد و اختلاف دو طرف به پایان رسید و نتانیاهو نشستی را با فرماندهان ارتش و وزیر دفاع این رژیم و رئیس موساد برگزار کرد./

پایان پیام/44

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

هشدار پوتین به ترامپ :

اگر موشکی در اروپا مستقر شود،واشنگتن را هدف قرار می دهیم

رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که اگر واشنگتن اقدام به استقرار موشک ها در اروپا کند،مسکو هم آمریکا را هدف قرار خواهد داد.

اخبار برگزیده شبستان