خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گیلان - زمان :   ۱۳۹۷/۷/۱ - ۱۲:۰۵ شناسه خبر : ۷۲۹۱۵۷
نوبخت:
زیاده خواهی ترامپ مخالف با سیاست‌های ملی است/ برای استقلال داشتن باید هزینه بپردازیم
معاون رئیس جمهور به سخنان ترامپ جهت مذاکره و تائید نظر خود جهت برداشتن‌تحریم‌ها اشاره و بیان کرد: سیاست‌های ملی ما مغایر با زیاده‌خواهی‌های ترامپ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رودسر، محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز (1 مهر) در زنگ بازگشایی مدارس که در هنرستان حجاب رودسر برگزار شد با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: در خصوص انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، سخن‌های بسیار از سوی مخالفان و موافقان وجود دارد اما نباید وارد عرصه‌های مناقشه نسبت به این انقلاب شویم.

 

وی با اشاره به گستردگی استفاده از شبکه‌های مجازی بویژه طی روزهای اخیر تصریح کرد: این روزها افراد در فضای مجازی بدون هیچگونه مسئولیت و هزینه‌ایی، فرصت ارائه مطالب بدون بررسی صحت و سقم آن را دارند و به عواقب سخن خود توجهی نمی‌کنند.

 

**یکی از بزرگترین ثمره‌های انقلاب، رسیدن به استقلال بود

نوبخت با بیان اینکه استقلال مهمترین عامل برای همه جوامع انسانی است و باید انقلاب اسلامی ایران را در یک هدف، استقلال، بیان کرد افزود: بدون شک، یکی از بزرگترین ثمره‌های این انقلاب، رسیدن به استقلال بود.

 

وی با اشاره به قیام مردم و عدم رضایت آنان از رژیم پهلوی تاکید کرد: ملت ایران حاکمیت پهلوی را نپذیرفته و برای استقلال کشور قیام کردند و هزینه‌های بسیاری را متحمل شدند.

 

معاون رئیس جمهور به قیام میرزا کوچک جنگلی در دوران پهلوی اشاره و اذعان کرد: میرزا خواهان استقلال کشور بود که همین خاندان پهلوی، سر وی را بریدند، اما میرزا و هدفش برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.

 

وی با اشاره به تهدیدها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: این تحریم‌ها و مشکلات پاسخ و پاداش استقلال ایران اسلامی و هزینه‌ایی است که کشور با حمایت ملت برای دست یابی به استقلال می‌دهد.

 

نوبخت به سخنان ترامپ جهت مذاکره و تائید نظر خود جهت برداشتن‌تحریم‌ها اشاره و بیان کرد: سیاست‌های ملی ما مغایر با زیاده‌خواهی‌های ترامپ است، اگر چنین بود میرزا نیز باید خود را تسلیم می‌کرد، اما مقاومت کرد.

 

وی با اشاره به قیام امام حسین(علیه السلام) که واقعیتی تاریخی است اظهار کرد: امام حسین (علیه السلام) سختی‌های بسیاری را تحمل کرد اما حاضر به تسلیم نشد، نهضت عاشورا هم که از عصری به عصری و از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود به ما میآموزد هنگام محاصره همان کنیم که ابا عبدالله (علیه السلام) کرد.

 

** برای استقلال کشور باید هزینه‌های بپردازیم 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برای استقلال کشور باید هزینه‌های بسیار بپردازیم اذعان کرد: در طول این 40 سال در برابر توطئه‌های دشمن مقاومت کرده و استقلال کشور را حفظ کردیم.

 

وی شهدای ترور را پاداش و هزینه استقلال کشور دانست و افزود: شهید انصاری در رودسر، شهید نورانی در لنگرود، شهید کریمی در لاهیجان پاداش استقلالی بود که ابتدا باید مجازاتش را بدین صورت پرداخت می‌کردیم.

 

نوبخت با بیان اینکه استقلال ایران اسلامی موجب واهمه استکبار جهانی است، تصریح کرد: ترس از استقلال ایران عامل حمله 38 سال پیش دشمن به کشور با محوریت رژیم بعثی عراق با 12 لشکر مکانیزه شد.

 

**حادثه تروریستی اهواز هجوم فریب خوردگان عرب گرا

وی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز در روز گذشته تاکید کرد: ایران اسلامی دیروز شاهد هجوم چند جوانک فریب خورده که عرب گرایی آنها گل کرده بود، در سالروز آغاز هفته دفاع مقدس به اهواز بود که مردم مظلوم و بی‌دفاع را به خاک و خون کشیده و به شهادت رساند.

 

نوبخت ادامه داد: حادثه دیروز تاوان این استقلال خواهی است که در دوران‌های مختلف با شهدای ترور و جنگ داده شده و همچنان ادامه دارد و اینها هزینه‌های بزرگی است که کشور متحمل می‌شود.

 

وی حفظ استقلال را عاملی مهم در توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: توسعه خواست و مطالبه همه جوامع است و امروزه کشورهای جهان بر اساس معیار توسعه به کشورهای عقب مانده، در حال توسعه، توسعه یافته و با توسعه بالا تقسیم بندی می‌شوند.

 

معاون رئیس جمهور توسعه کشور را از دستاوردهای انقلاب برشمرد و افزود: امروز در همه شاخص‌ها دارای رشد محسوسی بوده و کشوری دارای توسعه محسوب می‌شویم.

 

وی به رتبه علمی ایران اسلامی اشاره و بیان کرد: با وجود تمام تحریم‎ها و تهدیدها، ایران اسلامی از لحاظ رشد تولید علم در جایگاه شانزدهم و از لحاظ رشد علمی در جایگاه پنجم جهان قرار دارد.

 

نوبخت با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: درحالیکه در محاصره اقتصادی قرار داشته و گرانی، بیکاری و مشکلات در کشور وجود دارد اما بنا بر گزارش صندوق بین المللی پول که 9 فروردین منتشر شد، ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیاست.

 

وی با بیان اینکه اکثریت کشورهای جهان دچار مشکلات اقتصادی هستند تاکید کرد: مشکلات اقتصادی کشور برای مسئولان نیز قابل قبول نبوده و نیازمند تلاش بیشتری است اما نباید سطح توقعات را به گونه‌ای بالا ببریم که تمام دنیا در آسایش و رفاه بوده و فقط ما دچار مشکلاتی هستیم.

 

**ایران اسلامی دارای بیشترین رشد توسعه انسانی 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه با بیان اینکه توسعه با سه شاخص اقتصادی، امید به زندگی و آموزش که به شاخص توسعه انسانی معروف است، ارزیابی می‌شود گفت: ایران اسلامی در طول 40 سال از پیروزی انقلاب به گواه دفتر توسعه سازمان ملل متحد، بیشترین رشد توسعه انسانی را در جهان شاهد بوده وشاخص توسعه از 0.374 قبل از انقلاب به 0.744 ارتقا یافته است.

 

وی تاکید کرد: این آمارها نشان‌دهنده عدم وجود مشکلات در کشور نیست اما نسبت به گذشته و روندی که این کشور در شاخص‌های جهانی داشت، شاهد رشد هستیم.

 

نوبخت ادامه داد: در کنار تمام سختی‌ها، مشکلات و تلاش دشمن در تلقین روحیه یأس و ناامیدی در جامعه در زمینه‌های مختلف رشد داشته و کشوری پیشرفته محسوب می‌شویم.

 

**از خانواده ویژه‌ایی نبودم

وی با بیان اینکه برای رسیدن به قلل پیشرفت و توسعه راهی دشوار داریم افزود: با تمام کاستی‌ها به مرحله رشد رسیده و شما دانش آموزان باید ادامه دهنده مسیر باشید و تلاش کنید تا ایران اسلامی به جایگاه واقعی خود دست یابد.

 

نوبخت با بیان اینکه فامیلی نبودن حکومت از دستاوردهای انقلاب است افزود: من از خانواده ویژه‌ایی نبودم و با تلاش به این جایگاه رسیدم و شما هم باید تلاش کنید زیرا آینده سازان این کشور بوده و پیشرفت کشور به دستان شما سپرده می‌شود.

پایان پیام/84

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

بالغ بر ۱۳ هزار پروژه توسط سپاه در گیلان به بهره برداری رسید

سردار حزنی با بیان اینکه تمام دنیا با سپاه مخالف است، گفت: ۱۳ هزار و ۷۴۰ پروژه عمرانی و غیرعمرانی توسط سپاه در گیلان به بهره‌برداری رسید.

اخبار برگزیده شبستان