خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

الأحد ٠ جمادى الأولى ١٤٤٣

Sunday, December 5, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۶/۳۰ - ۱۴:۰۸ شناسه خبر : ۷۲۸۷۳۹
ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
آقای ترامپ؛ خاورمیانه مدتهاست که از دست شما خارج شده است
خطیب موقت نماز جمعه تهران در پاسخ به اظهارات ترامپ گفت: امروز ترامپ اعلام کرده است که اگر اندکی کوتاه بیایم خاورمیانه از دست ما خواهد رفت و باید در پاسخ گفت «آقای ترامپ خاورمیانه مدت‌ها است که از دست شما خارج شده است».

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز جمعه(30شهریورماه) در خطبه‌های دوم(سیاسی) با اشاره به مسیر قیام امام حسین(ع) اظهار کرد: در مسیر حرکت امام حسین(ع) جمع کثیری به امام ملحق شدند، زیرا آنها تصور می‌کردند که امام بر اریکه قدرت می‌نشیند و یزید شکسته می‌خورد، اما بعد از شنیدن شهادت مسلم بن عقیل(ع) و اتفاقات کوفه امام خطبه‌ای را قرائت کردند و نقشه راه خود را شفاف تبیین نمودند.

وی ادامه داد: امام در این خطبه فرمودند شرایط تغییر کرده است و هرکسی می‌خواهد در این منزل از من جدا شود می‌تواند برود و من بیعت خود را از شما برمی‌دارم، در این هنگام امام شاهد بودند کسانی که تنها از مدینه با ایشان عازم شدند در ادامه مسیر با همراه ماندند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: برخی معتقدند که امام از بیان تحولات به صورت شفاف به دنبال این بودند که کسانی که در اعتقاد خود راسخ هستند پای به میدان بگذارند و سیاهی لشگرها بروند. هدف امام این بود که جامعه از حضور افراد مفسد خالی شود و این راه را با شهادت خودشان و اصحاب‌شان تببین کردند.

ابوترابی‌فرد یادآور شد: جامعه زمان امام حسین(ع) آنقدر گرفتار زر، زور و تزویر شده بود که حاضر نبودند در کنار شخصیتی چون امام حسین(ع) در مقابل شخصیت پلیدی چون یزید بایستند، کسانی که در سپاه یزید بودند به دنبال دنیا بودند، اهل دنیا مقابل حق ایستادند و امام حسین(ع) با شهادت خود برای همیشه راه را برای حاکمیت حق و فراهم آوردن بستر قیام امام زمان(عج) فراهم کرد.

وی افزود: قیام امام حسین(ع) راه را برای حکومت بنیعباس و بنی‌امیه بست، این قیام راه را برای حکومت‌های اسلامی نسل‌های بعد هم هموار کرد و نمونه آن در کشور ما در 40سال پیش رخ داد، پس پیام‌های عاشورا حیات‌بخش است و باید از آنها الگو گرفت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ابراز داشت: دفاع مقدس محصول مقاومت حضرت زینب(س) است و مادران شهدا از الگو خود یعنی مدرسه عاشورا بهره بردند، امروز جامعه ما از منظر اقتصادی تحت فشار است و نقش مادران و همسران در خانه‌ها بسیار همچون زمان جنگ بسیار تاثیرگذار است، این زنان ما هستند که با خرید کالاهای اساسی نه اضافی می‌توانند به کسبه متدین بفهمانند با پرهیز از اسراف و مدیریت مصرف راه برون رفت از این چالش کجا است.

ابوترابی‌فرد بیان کرد: دفاع مقدس ما درس مقاومت را به لبنان و جبهه قدرتمند عراق و مسلمانان جهان آموخت زیرا منطق عملی عاشورا در منطق دفاع مقدس ما تجلی شد و این منطق باید بار دیگر در جامعه منتقل شود، امروز ترامپ اعلام کرده است که اگر اندکی کوتاه بیایم خاورمیانه از دست ما خواهد رفت و باید در پاسخ گفت «آقای ترامپ خاورمیانه مدت‌ها است که از دست شما خارج شده است».

وی خاطرنشان کرد: نتانیاهو بدان که زمان خداحافظی شما فرا رسیده است و این را سرویس‌های اطلاعاتی شما کامل می‌دانند و خوب می‌دانید امروز جبهه مقاومت در اوج چه قدرتی است، پس اسرائیل نابودشدنی است و این را کتمان نکنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به دیگر درس عاشورا یعنی برداشتن قدم‌های ثابت و محکم گفت: امروز مدیران ما امروز باید اول درس سلوک و معرفت را از عاشورا درس بیاموزند و در راه مبتنی بر دانش و علم قدم برداریم و در این راه ثابت قدم و استوار باشیم و این یک درس از عاشورا است، ما در کنار مقتدی خود باید همچون زهیر باشیم.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: امروز ایران نماد وحدت و انسجام ملی است و باید دید چگونه این اتفاق افتاده است و باید از این رو به رهبری نظام اقتدا کرد زیرا او از امام خود یعنی امام حسین(ع) درس گرفته است و باید با او پیوند محکمی داشت.

وی ادامه داد: ما باید این سخن زهیر را الگو قرار دهیم که خطاب به امام حسین(ع) گفت« ای امام عزیزم اگر دنیا همیشگی و جاودان بود و همیشه در دنیا ماندگار بودیم یاری و پشتیبانی تو موجب جدایی از دنیا بود ما شهادت در راه شما را در دنیا ابدی انتخاب می‌کردیم»، این رابطه ملت ما با رهبری است که عدالت را برقرار می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان شهید مطهری در خصوص اهداف شکل‌گیری انقلاب اسلامی اظهار کرد: «آزادی»، اولین هدف انقلاب اسلامی بود، نظام اسلامی فراهم آوردن آزادی جامعه در اندیشه، تفکر، رشد، بالندگی و انتخاب است، در سایه این آزادی وحدت ملی رخ می‌دهد، در سایه این آزادی مردم سالاری دینی شکل می‌گیرد.

ابوترابی‌فرد بیان کر: «عدالت» دومین هدف انقلاب اسلامی بود، عاشورا برای جلوگیری از ظلم و برقراری عدالت شکل گرفت، یک جامعه باید با نقد منصفانه، وحدت و انسجام ملی در راه رسیدن به عدالت اجتماعی قدم بردارد، عدالت اجتماعی با قدم‌های نادرست هیچگاه بدست نمی‌آید.

وی در پایان خطبه دوم گفت: سومین اصل که انقلاب با آن شکل گرفت «معنویت» است، انقلاب اسلامی با ارتباط امت و امام و تمسک به عاشورا و پیام‌های وحیانی راه خود را آغاز کرد، پس با رعایت اصول اخلاقی باید راه خود را ادامه داد، اینها اهداف انقلاب اسلامی است و اگر ما در مقابل استکبار ایستاده‌ایم تنها با پیمودن این راه رخ داده است و آموزه‌های عاشورا در این عرصه بسیار است.

 

جامعه اسلامی جای حکومت یزیدیان نیست

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های اول(عبادی) با اشاره به قیام عاشورا امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: در واقعه عاشورا بسیاری از یاران امام متذکر شدند که قیام شما و کشته شدن شما نسل بنی هاشم را از بین می‌برد اما امام از لحظه خروج از مکه برای تمامی قدم‌های خودشان برنامه داشتند.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: در این راه و مسیر در پاسخ به نامه‌ی بزرگان کوفه که گفتند امام حسین(ع) بیاید و ما منتظر شما که نماد حق هستید می‌باشیم باید گفت آیا امام شخصیتی است که عالم به کتاب باشد و در راه خدا گام برمی‌دارد؟، یعنی حرکت اباعبدالله حسین(ع) به این منظور است که جامعه اسلامی باید براساس آموزه‌های دین باشد و جامعه جای یزیدها نیست.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون برای مقابله با سویه جدید جواب می دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به احتمال ورود سویه جدید ویروس کرونا به کشور گفت: برای مقابله با این سویه رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون جواب می دهد.

اخبار برگزیده شبستان