خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - اخلاق و معارف اسلامی زمان :   ۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۰:۱۸ شناسه خبر : ۷۲۸۴۵۰
آیت‌الله جاودان:
خداوند بهشت را از نور امام حسین(ع) خلق کرد
استاد حوزه گفت: کسی که به امام حسین(ع) دل داده حتی بهشت هم نمی‌تواند از او دلبری کند همچون اصحاب ایشان در روز عاشورا شمشیر و تیر خوردن برای آنها آسان می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، آیت‌الله علی جاودان استاد حوزه علمیه در مراسم سوگواری شهادت حضرت سیدالشهداء(ع) که در حسینیه شیخ زاهد برگزار شد، گفت: هیچ کس جز خداوند در عالم وجود کاره‌ای نیست.

وی افزود: اگر انسان خدا را همه کاره بداند همه چیزهای دیگر را وسیله او خواهد دانست، به عنوان مثال دکتر و دارو وسیله و ابزار الهی برای درمان درد انسان است اگر کسی تصور کند که دارو بدون اذن الهی او را درمان می‌کند مشرک است.

استاد حوزه علمیه بیان کرد: خداوند می‌خواهد که انسان‌ها همه چیز را برای او بدانند و اینگونه خالص شوند و تنها او را بپرستند.

آیت‌الله جاودان با بیان اینکه انسان نسبت به موجودی که در سرنوشت او اثر دارد کرنش و احترام می‌کند، اظهار کرد: خداوند دوست دارد که بندگانش فقط در برابرش احترام و کرنش داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید نذر برای خدا و با نیت قرب الی الله انجام شده و ثواب آن به ائمه معصومین(ع) هدیه شود، گفت: اگر نیتی غیر از این داشته باشید آن عمل باطل شده و از بین رفته است.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه بندگان خوب خدا تا ابد در نعمت هستند، اما گناهکاران در روز قیامت وارد جهنم شده و همه وجودشان گرفتار آتش می شود زیرا عذاب آخرت بر گناهکاران محیط است، گفت: روز قیامت بسیار عظیم است و بسیاری از ما آن را باور نداریم.

آیت‌الله جاودان با بیان اینکه اگر انسان به یقین برسد دیگر شیطان نمی تواند او را به گناه وادار کند، خاطر نشان کرد: روز قیامت هیچ کس برای دیگری نمی‌تواند کاری انجام دهد؛ آدم حاضر است همه دنیا را فدا کند که خود نجات پیدا کند و آنجاست که انسان به یقین می‌رسد همه کارها به دست خداست.

وی افزود: امروز برخی گمان می‌کنند کار به دست خدا نیست به دست آمریکا است اما کسی که خدا را باور کرد از آمریکا نمی‌ترسد زیرا می‌داند که جز خداوند هیچ کس کاره‌ای نیست.

استاد حوزه علمیه همه قدرت را در دست خداوند دانست، ابراز کرد: نمرود امپراطوری بزرگی داشت و به آن مغرور شده بود اما خداوند در جنگی او را توسط یک پشه نابود کرد.

آیت الله جاودان با بیان اینکه همه چیز از جمله عزت دست خداوند است، گفت: همه چیز درعالم لشکر خداست که قابل شمارش نیست. خداوند می خواهد که شما مومنان از هیچ چیز نترسید و به چیزی از مادیات دنیا امیدوار نباشید.

وی با بیان اینکه خداوند بنده خود را تربیت می کند اگر از آن فرار نکند، اظهار داشت: تربیت خداوند مقداری درد دارد، اگر انسان فرار نکند بزرگ خواهد شد.

استاد حوزه علمیه با استناد با روایتی از امیرمومنان امام علی(ع) در نهج البلاغه بیان کرد: خداوند بندگانی دارد که دائم با او سخن می‌گویند و می‌شنوند، اگر کسی چنین چیزی داشته باشد حاضر است او را تکه‌تکه کنند اما درب توجه الهی به روی او بسته نشود، همت کنید این در به روی شما هم باز شود. اگر همت کنید و بیهوده عصبانی نشوید شهوت طلبی نکنید درباز می‌شود.

آیت‌الله جاودان بابیان اینکه اصحاب امام حسین(ع) روز قیامت کنار هم جمع شده و وارد بهشت نمی‌شوند تا امام حسین(ع) در کنار آنها قرار گیرند، اظهار داشت: از بهشت برای آنها پیام می‌آید که بیایید ما منتظر شما هستیم؛ اما آنها فقط امام حسین(ع) را می‌خواهند و منتظر هستند که او را ببیند.

 وی بابیان اینکه خداوند متعال از نور امام حسین(ع) بهشت را خلق کرده است، گفت: کسی که به امام حسین(ع) دل داده حتی بهشت هم نمی‌تواند از او دلبری کند همچون اصحاب ایشان در روز عاشورا شمشیر و تیر خوردن برای آنها آسان می‌شود و حس نمی‌کند. اگر آنها علم حدید را حس نمی‌کردند به این دلیل بود که حواس آنها مشغول جای دیگر یعنی امام حسین(ع) بود.

پایان پیام/487

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آیت‌الله رشاد:

گاهی ظاهر سمت‌های مادی سود است اما عین خسارت است

آیت الله رشاد گفت: اگر شخصی یک میلیارد پول به دست آورد به بهای اینکه حق دیگران را تضیع کند او سود نکرده است، گاهی ظاهر سمت‌های مادی سود است در حالی که عین خسارت است.

اخبار برگزیده شبستان