خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۰۹:۳۹ شناسه خبر : ۷۲۸۴۴۵

«ذهن ارتجاعی»محافظه کاری از ادموند برک تا سارا پیلن
«ذهن ارتجاعی»محافظه کاری از ادموند برک تا سارا پیلن نوشته «کوری رابین» با ترجمه «اکبر معصوم بیگی» را انتشارات موسسه «نگاه» چاپ کرده است.

 

 به گزارش خبرگزاری شبستان، ذهن ارتجاعی کاوشی دقیق، نوآورانه و جذاب است در مفهومی که گاه به گاه هنگام در گرفتن وخیم ترین بحران ها با قوّت هر چه بیشتر سربرمی آورد: مفهوم محافظه کاری. کوری رابین، نویسنده ی ذهن ارتجاعی، نشان می دهد که محافظه کاری در هسته ی اصلی خود واکنشی تند و کوبنده است در برابر چالش های دموکراتیک و ترقی خواهانه، در برابر به خطرافتادن سلسله مراتب های ثروت و قدرت و منزلت اجتماعی؛ محافظه کاری، در اصل، واکنش جهان کهنِ امتیازها و مالکیت ها و برتری های طبقاتی، جنسی، قومی و نژادی است در برابر جهانِ نوینِ برابری خواهی و گسترش بی حد  و مرز سازوکارها و نهادهای دموکراتیک، حتی به بهای بر هم خوردن بنیادی وضع موجود امور. دامنه ی پژوهش کوری رابین از مفهوم محافظه­کاری گستره­ای فراخ دامن از شخصیت ها و جنبش ها را دربرمی گیرد: از ادموند برک و تامس هابز تا اِیَن رند و سارا پیلین و بسیاری از مشاهیر و نظریه­ پردازان نومحافظه­ کار دوسه دهه­ی اخیر، و این همه به زبانی روشن، ساده و همه فهم.

«ذهن ارتجاعی»محافظه کاری از ادموند برک تا سارا پیلن نوشته «کوری رابین» با ترجمه «اکبر معصوم بیگی» را انتشارات موسسه نگاه چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی»

«قانون، آزادی و اخلاق؛ درآمدی به فلسفه حقوق کیفری وعمومی» اثر«هربرت هارت»با ترجمه «محمد راسخ»با موضوع حقوق و علوم سیاسی را نشر نی روانه بازار کتاب کرده است.

اخبار برگزیده شبستان