خبرگزاری شبستان

جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

الجمعة ٧ صفر ١٤٤٢

Friday, September 25, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۷/۵/۲۲ - ۰۷:۴۷ شناسه خبر : ۷۲۱۴۳۴
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:
چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بهانه ای برای عملیاتی کردن مطالبات به حق نظام همراه با توان رسانه ای
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای برای عملیاتی کردن مطالبات به حق جمهوری اسلامی همراه با توان رسانه ای است که در خبرنگاران شاهد هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، حجت الاسلام احمدرضا احمدی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان در مراسم تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار در چله انقلاب اسلامی گفت: امروز خبرنگاری به مثابه سنگرداری و صیانت از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با بیان اینکه خبرنگاران در عرصه مبارزه با دشمن به مثابه رصدگاهایی هستند، افزود: خبرنگاران یاران مقام معظم رهبری و نظام از لحظه پیروزی انقلاب تا فتوحات بزرگ علیه دشمن هستند.

 

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای برای عملیاتی کردن مطالبات به حق جمهوری اسلامی همراه با توان رسانه ای است که در خبرنگاران شاهد هستیم.

 

مطالبه گری یک ماموریت و رسالت برای خبرنگاری است

وی با اشاره به اینکه کلیدواژه مطالبه گری پیرامون خبرنگاران مطرح است، ادامه داد: اگر این کلید واژه نیاز به زمان داشته باشد، هیچ زمانی بهتر از زمان حاضر نیست.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه مطالبه گری یک ماموریت و رسالت برای خبرنگاری است و نقش نیست، اظهارداشت: خبرنگاری نقش است ولی مطالبه گری نقش نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: مطالبه گری یعنی نقادانه عمل کردن و آرمان گرایانه قدم و قلم برداشتن. خبرنگار مطالبه گر انقلابی در مسیر چالش های انقلاب اسلامی در صدد رفع چالش هاست نه به چالش کشیدن.

 

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه در کنار اندیشورزان علوم سیاسی و در آرامش رویدادهای سیاسی و خنثی سازی فتنه های دشمنان خبرنگاران هستند، گفت: خبرنگاران و رسانه ها و ژورنالیست ها همانند اندیشمندان علوم سیاسی توان خنثی سازی و یا قدرت آشوب گری دارند.

 

وی افزود: خبرنگار مطالبه گر انقلابی یعنی صاحبان بنیان و بنان مومنانه در مسیر دستاوردهای انقلاب اسلامی باید به رسالتی بپردازند که همواره مطمع نظر خیرخواهان جامعه و به ویژه مقام معظم رهبری و آن عبارت از دمیدن روح امید در جامعه باشد.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی باید برای نسل های نو و نوآمد بسترهای تعالی را فراهم کند، گفت: یکی از بسترهای مهم تعالی داشتن امید است لذا خبرنگاران در این مسیر می توانند نقش و رسالت خودشان را به خوبی ایفا کنند.

 

مخفی کاری سبب آشفتگی جامعه می شود

وی اضافه کرد: در حوزه سیاسی، اجتماعی و خدمت مخفی کاری و مصلحت اندیشی و در برخی موارد نامحرم انگاری جامعه سبب می شود که نظامات و جوامع دچار آشفتگی شوند.

 

حجت الاسلام احمدی افزود: اگر خبرنگاران همانند مصلحین خیرخواه نظام تلاش کنند بین مدیریت جامعه و مردم رابطه تعریف شده اعتقادی برقرار کنند قطعا مدیرانی که در تلاش مخفی کاری و یا سانسور حقایق از منظر مردم تلاش می کنند تا به منافع و رانت هایی دست یابند نقشه آنها برآب خواهد شد و این خبرنگاران را در مسیر اهداف تعالی اسلامی با وظیفه سنگین تری مواجه می کند.

 

وی، حق محوری را یکی دیگر از وظایف خبرنگاران خواند و گفت: اگر خبرنگار ما از مدار حق خارج شود طعمه کسانی قرار می گیرد که به دنبال مطامع و منافع نامشروع هستند. خبرنگاران در این راستا می توانند با حق مداری خود کسانی که قدرت را وسیله مطامع خود قرار دادند را برملا و نظام را از آسیب جدی ایمن سازند.

 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان اظهارداشت: خبرنگاران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با سلاح قلم و تعهد فردی می توانند به نظام خدمت کنند و با کسانی که انقلاب اسلامی را وسیله رسیدن به قله های ترقی شیطانی خود قرار می دهند، مقابله کنند.

 

وی، تعهد و تقوا، صداقت، داشتن شرح صدر، شجاعت و آزادگی و سواد رسانه ای را از دیگر خصوصیات یک خبرنگار انقلابی برشمرد و افزود: پرداختن به موضوع چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با شعار افتخار به گذشته و امید به آینده از طریق هنر رسانه می تواند اهداف دشمنان را به یاس و نا امیدی تبدیل کند.

 

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: خبرنگاران می توانند جامعه را به تعدیل رفتار و نگرش سیاسی تبدیل کنند و جامعه را به سوی معنویت و آخرت گرایی دعوت کنند.

 

پایان پیام/83

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه موقت گرگان:

​از پایداری و مقاومت هشت سال دفاع مقدس درس بگیریم

​حجت الاسلام لیوانی گفت: هشت سال دفاع مقدس نشان داد همیشه مقاومت در برابر زورگویی ها و زیادی خواهی دشمن جواب می دهد.

اخبار برگزیده شبستان