خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٢ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کردستان - زمان :   ۱۳۹۷/۵/۲۱ - ۱۶:۵۷ شناسه خبر : ۷۲۱۴۱۳
سرپرست اداره بحران و پدافند غیرعامل شهرداری سنندج خبر داد:
قرارداد اجرای طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل شهر سنندج منعقد شد
سرپرست اداره بحران و پدافند غیرعامل شهرداری سنندج از انعقاد قرارداد طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل با محوریت شهر سنندج خبر داد و گفت: این مطالعات به مرحله اجرایی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج، سرپرست اداره بحران و پدافند غیرعامل شهرداری سنندج گفت: در حوزه پدافند غیرعامل سه اصل اساسی سرمایه و دارایی، تهدیدات و حراست و پاسداری از منابع در مقابل تهدیدات و بحران های احتمالی؛ از اصول بسیار مهم و کلیدی است.

 

رامین اسد نژاد اظهار داشت: شرح جزییات طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل، توسط سازمان پدافند غیرعامل کشور ارائه و 8 شرکت در سراسر کشور مجوز عقد قرارداد؛ جهت انجام این طرح مطالعاتی را دارند که خوشبختانه یکی از این شرکتها در شهر سنندج واقع  شده است.

 

وی از عقد قرارداد انجام طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل شهر سنندج خبر داد و گفت: این  مطالعات در راستای شناسایی و پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازتوانی و کاهش پیامدها و آسیب پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس اجرایی شد.

 

وی اضافه کرد: افزایش ظرفیت شهرها در مقابله با تهدیدات و حوادث احتمالی و ارتقای توانمندی و آستانه تحمل شهری در برخورد با موقعیت های اضطراری، صرفه جویی کلان اقتصادی، حفظ شهروندان و سرمایه های نیروی انسانی و مراکز حساس و حیاتی شهر از قبیل زیرساخت های شهری از دیگر اهداف عملیاتی شدن طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل است.

 

اسد نژاد اذعان کرد: طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل شهر سنندج در شش سرفصل جمع آوری تجزیه و تحلیل اسناد و اطلاعات پایه، سطح بندی و ارزیابی دارایی ها، ارزیابی تهدیدات، ارزیابی آسیب پذیری ها و اندرکنش مراکز ثقل، تحلیل خطرپذیری و خروجی مطالعات تدوین و طراحی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی زمانی برای اجرای برنامه تفصیلی طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل؛ طی یک دوره یکساله صورت می پذیرد.

 

اسد نژاد تصریح کرد: این طرح با 46 بند تخصصی و 39 بند عمومی مختص به شهرداری سنندج با همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور با مشاور ذیصلاح منعقد شد.

 

سرپرست اداره بحران و پدافند غیرعامل شهرداری سنندج با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی پدافند غیرعامل شهر سنندج موجب ارائه خدمات بهتر و کاهش آسیب پذیری شهروندان و زیرساخت های شهر سنندج می شود گفت: در حال حاضر اطلاعات مورد نیاز جهت اجرای طرح از طریق معاونت شهرسازی و معماری در اختیار شرکت طرف قرارداد گذاشته می شود.

 

وی در نهایت تصریح کرد: مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص تفهیم مفاهیم و کاربری‌های شهری و تعیین سرانه آنها توجه به مسئله پدافند غیرعامل در طرح‌ها ضروری است که باید مشاور تهیه کننده، طرح کاربری‌هایی را که می‌توان در زمان بحران مورد استفاده قرارداد از جمله پارکها، زمین‌های ورزشی، فضای سبز و... را درنقشه جداگانه مشخص و ارائه کند.

 

پایان پیام/79

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه سنندج:

کمک به نیازمندان و فقرا ذخیره دنیا و آخرت برای انسان است

ماموستا خدایی، با بیان اینکه دستگیری و کمک به افراد نیازمند باعث رشد معنوی انسان می شود، گفت: کمک به نیازمندان و فقیران ذخیره دنیا و آخرت برای انسان است .

اخبار برگزیده شبستان