خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فارس - زمان :   ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۶:۲۳ شناسه خبر : ۷۲۰۹۴۲

الگوی رسانه ای اسلامی، در رسانه ها ایجاد شود/ شباهت طلبه و خبرنگار از دید امام جمعه شیراز
امام جمعه شیراز با اشاره به شباهت طلبه و خبرنگار، گفت: الگوی رسانه ای کنونی الگوی خارجی است و باید الگوی رسانه ای اسلامی، در رسانه های کشور ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، دکتر آیت الله لطف الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس امروز (18 مرداد) در نشست صمیمانه خبرنگاران و اصحاب رسانه فارس عزیزان رسانه ای فارس کارت خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بگیرند، ببینم این کارت چه خواهد کرد، گفت: منبر یکی از رسانه های مسلم و سنتی ایران است و از این رو من و شما اصحاب رسانه با هم همکاریم.

 

وی با اشاره به اینکه از لحاظ معیشتی هم وضع طلبه ها و خبرنگاران هم شبیه هست و وضع خوبی ندارند، تاکید کرد: ویژه خواری وجود ندارد و اگر ویژه خواری هست تنها در اختیار برخی افراد است که ممکن است که از موقعیت خود سو استفاده کرده باشند.

 

امام جمعه شیراز با یادآوری این مطلب بحث خبرنگاری از یک حیث وظیفه است و کار طلبه ها هم از همان حیث یک وظیفه است، اظهارداشت: باید در رسانه ابعاد مختلف کار را در نظر بگیریم و ممکن است الگوی رسانه اروپایی و آمریکایی کفایت این منطقه را نکند و از این رو باید الگوی جدیدی ارائه شود.

 

دکتر دژکام با اشاره به اینکه باید ما از بحث گرفتاری های خودمان عبور کردیم و باید فکر رسالت خودمان باشیم و این مسئله را تغییر خواهد داد، یادآور شد: ما یک هویت به عنوان ایرانی اسلامی داریم که رسانه ها باید روی این مسئله مانور دهند.

 

وی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه برای حل و مشکل به بحث و گفتگو بپردازند و باید این گفتگوها بیشتر آنان را به هم پیوند دهد، اظهار داشت: من خطبه برای مردم خواندم و با حس خوبی از محل نماز جمعه خارج شدم اما در اخبار دیدم حس خوبی به مردم ارائه نشده است، چرا که الگوی رسانه ای کنونی الگوی خارجی است و باید الگوی رسانه ای اسلامی، در رسانه های کشور ایجاد شود.

 

آیت الله دژکام، یکی از مشکلات کنونی کشور را فاصله گرفتن با ادبیات کهن کشور دانست و افزود: تبیین نقش امر به معروف و نهی از منکر یکی از کارکردهای لازم رسانه است و مبارزه با فساد یکی از مهمترین بخش های نهی از منکر است.

 

وی اضافه کرد: تهمت زدن و غیبت کردن به معنای خبر رساندن نیست و باید از این رو اخلاق رسانه ای تقویت شود و من آماده هستم که جلسات اخلاق رسانه را راه اندازی کنم چرا که رسانه ها در قبال مخاطب خودش وظیفه دارد.

 

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه تلگرام که بستند چی شد، هنوز هم خیلی ها با تلگرام کار می کنند، آن نرم افزار اعتماد مخاطب خود را جلب کرده است، اظهارداشت: راستی و راستگویی مهمترین ابزار برای جلب اعتماد است.

 

وی با اشاره به اینکه رسانه های غربی پاره حقیقت گویی کرده و کار بزرگ را کوچک و کوچک را بزرگ نمایی می کنند، یادآور شد: جنگ رسانه ای را باید رسانه ها اداره کنند.

 

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه تقابل گروه های درون نظام باید به جایی برسد که به نظام ضربه وارد شود ولی رقابت باید باشد، افزود: برخی جریان ها خودشان را با نظام مساوی می دانند در حالی خودشان قسمتی از نظام هستند.

 

 

پایان پیام/130

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس یونیسف در ایران عنوان کرد:

حمایت یونیسف از طرح «شهر دوستدار کودک»

پارکس با اشاره به اینکه مشارکت کودکان در شهر و شهرسازی مهمترین هدف طرح «شهر دوستدار کودک» است، گفت: یونیسف از طرح «شهر دوستدار کودک» حمایت خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان