خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٤ جمادى الأولى ١٤٤٠

Monday, January 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۵/۱۲ - ۱۴:۰۲ شناسه خبر : ۷۱۹۶۷۶
صدیقی در خطبه های نماز جمعه تهران:
خواست مردم برخورد قاطع قوه‌قضائیه با متخلفین است / مذاکره با آمریکا تکرار اشتباه برجام است
خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت:هر مفسد اقتصادی در هرسمت و‌ هرنوع ارتباطی باید با آن برخورد شود، در این خصوص ریاست قوه قضائیه و سخنگو این قوه خبرهای خوشی دادند و اعلام کردند که فساد در برخی از بخش های دولت و نزدیکان آنها رخ داده است را شناسایی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت الله صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز جمعه (۱۲مردادماه) در خطبه دوم (سیاسی) نماز جمعه با اشاره به اینکه اگر ما در مدیریت کشور مدیریت دینی داشته باشیم و به خداوند گوش کنیم موفق خواهیم بود، اظهار داشت: مدیر باید کاردان و کارشناس باشد و تحفظ نفس پیشه کند و به سمت سیاسی بازی نرود.

وی ادامه داد: مدیر باید فضای عمومی جامعه را به آرامش‌ برساند، همچنین ارزش پول کشور را حفظ کرده و از بیت المال حفاظت کند، یک مدیر باید از دل مردم انتخاب شود، پیامبر اکرم(ص) درد یتیم را کشیده بود و می دانشت در دل جامعه چه می‌گذرد، امام علی(ع) شب ها که می خوابید این تفکر را داشت که مبادا در اقلیم حکومت من کسی گشنه بخوابد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: مسئولین باید به دل مردم بیایند و مشکلات مردم جنوب شهر، ایثارگران، تولید کننده ها و سرگردان ها جامعه را از نزدیک لمس کنند، آنچه پیش آمده است دیگر گذشته و باید امروز به این فکر کنیم در برخورد با حوادث مهم چه باید بکنیم، ملتی که هشت سال جنگ با دست خالی پیش برد و با لبیک حضرت حجت و توکل‌به خدا از جنگ سر برند بیرون آمد در جنگ اقتصادی هم موفق خواهد بود.

آیت الله صدیقی یادآور شد: مسئولین ما برای حل مشکلات اقتصادی باید دو موضوع را در نظر بگیریم، ابتدا ما باید مشکلات را فرصت بدانیم، اگر ما چشم خود را به خارجی ها بدانیم به سرعت از گردانه خارج می شویم، ما باید از حالت های گذشته خارج شویم و بمب ها و موشک های دشمن از هر طرف به سمت ما است و در این میدان یک سرباز کارکشته می تواند موفق باشد.

وی افزود: اطاق جنگ آمریکا امروز خزانه داری است و نیروهای کمی و کیفی خود در حال جنگ با ما هستند و لذا برای خودکفایی باید از این فرصت بهره ببریم و بی مهری با این نیروها ما را به سمت موفقیت می برد، امروز در خودروسازی هنوز ما وابسته هستیم و همین امر باعث شده است تا در بازار خارج اتفاقی می افتد خودرو ما دچار تزلزل شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: امروز وقتی است که باید کمر طمع را کنده و به سمت خودکفایی برویم، امروز ما در موشک یک تاز هستیم و این اتفاق چگونه رخ داد، ما منابع فراوان انرژی داریم و نیروی جوان و‌ متخصص هم داریم که می توانند ما را به خودکفایی ببرند، ما هنوز به بن بست نرسیدیم و می توانیم به سمت خودکفایی برویم.

آیت الله صدیقی ابراز داشت: امروز خودکفایی ما در میعانات، تولید بنزین و کاهش آلاینده محیط زیستی با دست جوانان ما انجام می شود بنابراین باید از همین جوانان استفاده کنیم، این جوانان کم هزینه و پرفایده هستند.

وی با اشاره به مشکل آب خوزستان تصریح کرد: دشمن آنجا را هدف گذاشته بود و دیدیم که سریعا جوانان سپاهی ما وارد کار شدند و مشکل این استان را حل کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در مورد مفسدان اقتصادی نیز گفت: امروز مفسدان اقتصادی موضوع مهمی است و در نماز جمعه هم همیشه خواست مردم برخورد با این متخلفین می‌باشد، هرکسی در هر سمت و‌ هرنوع ارتباطی باید با آن برخورد شود، در این خصوص ریاست قوه قضائیه و سخنگو این قوه خبرهای خوشی دادند و اعلام کردند که فساد در برخی از بخش های دولت و نزدیکان آنها رخ داده است را شناسایی کرده است.

آیت الله تصریح کرد: کسی که دشمن را به طمع می اندازد و مردم را به سمت فشار می کشاند باید مورد مجازات قرار گیرد و درخواست ما این است که شفاف سازی ها فقط شعار نباشد و همچنین رسیدگی سریع باشد و طولی نکشد.

وی در مورد پیشنهاد ترامپ به ایران نیز توضیح داد: ما یکبار از سوی این دولت ضربه خوردیم و در برجام دیدیم چگونه رفتار کردند، امروز هم با وجود این دولت نمی توان وارد مذاکره با این آمریکا شد زیرا آنها در عهد خود پایدار نیستند.

 

نماز انسان را از سقوط نجات می دهد / رمز موفقیت هر انسان بندگی خداوند است

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول (عبادی) نماز جمعه با اشاره موضوع تقوا خاطرنشان کرد: خداوند می فرمایند«اگر چیزی مهمتر از تقوا بود همه ادیان الهی مکلف به آن نبودند»، تقوا یعنی خود آگاهی و خودپایی؛ تقوا به نوعی یک خود مراقبتی است که باید آن را مورد توجه قرار داد.

آیت الله صدیقی بیان کرد: ما یک سرمایه داریم که عمر ماست، ما با این سرمایه زندگی که پایان ندارد می‌توانیم در آخرت زندگی کنیم پس زندگی را تنها به این دنیا خلاصه نبینید، آنچه در این دنیا تهیه کنید برای شما در آخرت باقی می ماند، ما به اعمال خود باید آگاه باشیم.

وی افزود: وقتی انسان می میرد همه سوال می کنند که این انسان چه از خود باقی گذاشته است اما فرشتگاه به هنگام مرگ از انسان سوال می کنند که با خود چه چیزی آورده ای؟، لحظه ای غفلت حسرت های زیادی را به بار می آورد، بنابراین در قرب به خدا هر نفس می تواند قرب به خداوند باشد، پس این سرمایه را در این دنیا ذخیره کنیم و در مسیر رضای خدا قدم ‌برداریم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ماه ذی القعهده تصریح کرد: ذی القعهده ماه توحید و امام‌رضا(ع) است و از این رو این فرصت را غنیمت بشماریم و به چله و شب زنده داری برویم، در این ماه ما میهمان امام زمان(عج) هستیم و باید به ایشان متوسل شویم.

آیت الله صدیقی ابراز داشت: در تقوا انسان ‌خود را حفظ کند و نباید به گونه ای رفتار کند که در مقابل خداوند شرمنده شود، انسان یک موجود آزاد است و خودش می‌تواند انتخاب کند در نماز جمعه باشد یا محفل گناه؛ ما تا زمانی که نخواهیم اتفاقی نمی افتد، با این اختیار خداوند را هم ‌عبادت می‌کنیم و ‌با اراده خود خداوند را می پرستیم.

وی با اشاره به اهمیت نماز گفت: نماز انسان را از سقوط نجات می دهد، نماز می توان  توفیقات انسان را روز افزون کند، ما هر کار خیری از خداوند می خواهیم باید از خداوند بخواهیم، بندگی رمز موفقیت انسان است.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان