خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۷/۵/۱۰ - ۰۹:۵۹ شناسه خبر : ۷۱۹۴۰۲

نمایشگاه قرآن کریم در مدینه منوره میزبان حجاج بیت الله الحرام
نمایشگاه قرآن کریم در مدینه منوره از حضور حجاج و زایران بیت الحرام برای معرفی تاریخ قرآن کریم و عظمت آن استقبال می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرگزاری عربستان، نمایشگاه قرآن کریم در مدینه منوره در مجاورت صحن غربی مسجد النبی از حجاج بیت الله الحرام استقبال می کند تا جنبه های عظمت کتاب الهی و شناخت تاریخ قرآن کریم را از طریق محتوای دقیق و سیستم گسترده ای از فنآوری ها براساس اسلوب نمایش موزه ای ارایه دهد.

 

«رجاء بن عایش الجهنی» مدیر این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به زبان های انگلیسی، اردویی، فرانسوی، اندونزیایی، ترکی و هوسایی مطالب ارایه شده در آن را ترجمه کرده است تا حجاج و زایران آثار ارایه شده در این نمایشگاه شامل نسخه های قدیمی قرآن کریم، تابلوهای زیبا، خط، عکس ومجموعه ویژه ای از قرآن های قدیمی و جدید  آشنا شوند.

 

الجهنی افزود: این نمایشگاه متشمل بر تعدادی سالن از جمله سالن نمایش فیلم است که در آن فیلم کوتاهی درباره  محتویات کامل این نمایشگاه و چگونگی استفاده از تکنولوژی موجود برای هدایت نسبت به برخورد با وسایل و محتویات این نمایشگاه برای زایران به نمایش گذاشته می شود.

 

وی ادامه داد: در این نمایشگاه به مراحل نزول قرآن کریم و جنبه های عظمت و فضایل تعدادی از آیات و سوره های قرآن کریم و جنبه های اعجاز آن پرداخته می شود، این نمایشگاه همچنین قصه جمع آوری قرآن کریم و ترتیب آن از دوره رسول اکرم(ص) تا عصر حاضر را روایت می کند.

 

مدیر این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به جنبه های نظارتی و پیگیری در کنترل متن قرآن کریم و محافظت از آن برای جلوگیری از اشتباه یا تحریف می پردازد و همچنین بازدیدکنندگان با روش خط کنونی قرآن کریم و همچنین با تلاش مسلمانان برای مراقبت و توجه به این کتاب الهی در طول قرن ها و تلاش عربستان در این زمینه از طریق مجتمع چاپ قرآن کریم در مدینه منوره آشنا می شوند.

 

الجهنی افزود: در این نمایشگاه بخشی با عنوان «فروشگاه هدایای یادگاری وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند از آن هدایایی به عنوان یادگاری خریداری کنند.

 

همچنین این نمایشگاه شامل تعدادی نسخه های نفیس قرآن کریم که زایران برای نخستین بار از آن مطلع می شوند، و همچنین پرده کعبه که 140 سال پیش بافته شده است، و سایر مجموعه های نادر و نسخه های خطی است.

پایان پیام/44
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان