خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٤ جمادى الأولى ١٤٤٠

Monday, January 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - محیط زیست و گردشگری زمان :   ۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۴:۰۵ شناسه خبر : ۷۱۹۲۱۴

همکاری‌های فرهنگی میان کتابخانه و موزه ملی ملک و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گسترش می‌یابد
معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هم‌زمان با دیدار مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را برای همکاری‌های بیش‌تر با بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران با محوریت کتاب و پژوهش اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، هم‌زمان با دیدار مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک و بازدید از ظرفیت‌های گنجینه آثار تاریخی و کتاب‌های خطی، چاپی و چاپ سنگی این مجموعه، آمادگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را برای همکاری‌های بیش‌تر با بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران با محوریت کتاب و پژوهش اعلام کرد.

 

دکتر غلامرضا خواجه‌سروی، مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، پیش از این، با انتصاب مهدی رمضانی در جایگاه معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اردیبهشت 1397 خورشیدی، در نامه‌ای با تبریک انتصاب وی، خواستار برپایی پیوندی نزدیک‌تر میان موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برپا شده بود. خواجه‌سروی در این نامه با اشاره به جایگاه کتابخانه و موزه ملی ملک در منظومه فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی و مراجعه و بهره‌گیری گردشگران، پژوهشگران بزرگ و دوستداران فرهیخته کتاب و پژوهش از این گنجینه بزرگ وقفیِ متعلق به آستان قدس رضوی یادآور شده بود پژوهشگرانی گوناگون مشتاقانه در پی آشنایی با ظرایف و آثار و مآثر فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و بهره‌گیری از این سرمایه ارزشمند فرهنگی به این موقوفه روی می‌آورند، از این‌رو پیوند نزدیک‌تر میان این گنجینه وقفی با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دستاوردهای نیک فرهنگی به ویژه در گستره کتاب و کتاب‌خوانی برای کشور به همراه خواهد آورد.

 

کتابخانه و موزه ملی ملک، یادگار هفت دهه کوشش فرهنگی حاج حسین آقا ملک، زمین‌دار بزرگ ایرانی در تاریخ معاصر به شمار می‌آید. این فرهنگ‌دوست بزرگ، گنجینه آثار گوناگون تاریخی و کتاب‌های خطی را به سال 1316 خورشیدی بر آستان قدس رضوی وقف کرد تا همگان بتوانند از آن بهره بگیرند. این گنجینه بزرگ که تا سال 1375 خورشیدی در خانه تاریخی ملک در بازار بین‌الحرمین تهران جای داشت، پس از بنای ساختمان تازه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» به آنجا جابه‌جا شد.

 

 موقوفه آستان قدس رضوی، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پس از دیدار و جلسه با مدیرعامل موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، برای همکاری بیش‌تر میان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و این گنجینه بزرگ کشور اعلام آمادگی کرد.

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

برنامه سوم توسعه شهر تهران فاصله مناطق را کم می کند

در روند تدوین و بررسی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران موضوعاتی نظیر تبعیض مثبت، عدالت اجتماعی، کاهش اختلاف طبقاتی بین مناطق و نشاط اجتماعی مورد تاکید و توجه برنامه ریزان در حوزه مدیریت شهری قرار گرفته است.

اخبار برگزیده شبستان