خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : البرز - زمان :   ۱۳۹۷/۴/۲۹ - ۱۶:۳۴ شناسه خبر : ۷۱۶۹۲۲

مردم با فساد اقتصادی موافق نیستند؛ بانک ها با روش اسلامی فعالیت کنند
نماینده ولی فقیه در استان البرز جریان نقدینگی مردم را در مسیر تولید مهم خواند و گفت: مردم با فساد اقتصادی موافق نیستند و امروز بانک ها با محوریت قانون اسلام و دوری از ربا می توانند در مسیر رشد اقتصادی گام های اساسی بردارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه های نماز عبادی سیاسی ظهر جمعه 29 تیر در مصلی نماز جمعه کرج گفت: امروز راهبرد استکبار بر مبنا و دستور تضعیف اقتصاد کشور است تا به این وسیله نارضایتی را میان مردم افزایش دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: آمریکا با وضع تحریم ها علیه ایران خواستار تضعیف اقتصاد است و نارضایتی عمومی مردم از وضعیت معیشتی و زندگی زمینه امیدواری آنان است.

 

عدم بیان حرف ها و خواسته های دشمنان در داخل کشور از محورهای سخنان امام جمعه کرج بود که در خصوص آن مطرح کرد: بعضی عوامل فریب خورده در مسیر دشمنان قدم برمی دارند و خواسته ها و مطالبات آنان را بیان می کنند.

 

آیت الله حسینی همدانی با در نظر گرفتن این مهم که در تاریخ مصداق هایی برای ترساندن و عقب کشاندن مردم وجود دارد، توضیح داد: مردم را در زمان قیام امام حسین(ع) از لشکر شام ترساندن و حربه دشمن در عصر کنونی برهمین اساس است.

 

وی ادامه داد: استکبار سعی در حمایت از ناآرامی ها در ایران دارد و برمبنای آن هدف گذاری و برنامه ریزی کرده است.

 

حفظ منابع حیاتی، دوری از اسراف و صرفه جویی از گزینه های لازم در مقابله با وضعیت موجود از طرف نماینده ولی فقیه در استان البرز مورد قرار گرفت و در این خصوص به هوشیاری مردم در این شرائط حساس تاکید شد.

 

لزوم به کارگیری نقدینگی مردم در روند تولدی داخلی از دیگر راهبردهای اقتصادی بود که در خطبه نماز جمعه از طرف امام جمعه کرج مطرح شد و در این خصوص خطاب به بانک ها، دستگاه های اداری و دولت گفت: نقدینگی مردم در جریان اقتصاد و تولید قرار گیرد.

 

وی به تقویت بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: امروز باید اختلاف ها را کنار بگذاریم و با درک شرائط حساس کنونی در جریان رفع مشکلات تلاش کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان البرز از حملات اخیر پایگاه های دشمن به سمت ولایت فقیه اشاره کرد و با تامل بر اهمیت آن بیان کرد: دشمن به خوبی می داند که حاکمیت ولایت فقیه در ایران سبب از بین رفتن نفوذ بیگانگان است و با آگاهی بر این مهم خواستار حمایت همگان از

استقرار نظام ولایی شد.

 

جایگاه ولایت فقیه به عنوان یکی از مهم ترین جایگاه های استقرار نظام ولایی در خطبه های نماز عبادی سیاسی نماز جمعه کرج نامیده شد و خطیب نماز جمعه خطاب به دشمنان تاکید کرد: ایران اسلامی کوفه نیست که در آن علی علیه السلام تنها بماند.

 

برپایی میز خدمت و ارائه خدمات به مردم و تکریم آنان از محورهای دیگر خطبه های نماز جمعه امروز بود که آیت الله حسینی همدانی با تامل بر آن بیان کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی با ارائه صادقانه آمار و عملکرد خود نسبت به ارائه گزارش برنامه ها به مردم اهتمام داشته باشند.

 

وی در بخش دیگر سخنان خود به مسئله ربا اشاره کرد و در این رابطه با تاکید بر این مهم که ربا ، عملی است حرام و جنگ با خدا توضیح داد: مردم با فساد اقتصادی موافق نیستند و در این راستا بانک ها باید قالب اسلامی به خود بگیرند.

 

 

پایان پیام/301

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

در خطبه های نماز جمعه مطرح شد:

تربیت مادران فردای جامعه رسالت بزرگ آموزش و پرورش است

نماینده ولی فقیه در استان البرز نقش مادری و همسری را یکی از رسالت های مهم دختران امروز جامعه خواند و گفت: تربیت مادران فردای جامعه رسالت بزرگ آموزش و پرورش است.

اخبار برگزیده شبستان