خبرگزاری شبستان

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۱:۴۴ شناسه خبر : ۷۱۵۳۶۵

لزوم توجه به پیوست اجتماعی در حل مشکلات استان/ما نمی‌توانیم مردم را به استان‌ها برگردانیم
استاندار تهران بر لزوم توجه به پیوست اجتماعی برای حل مشکلات اجتماعی استان تهران تاکید کرد و گفت: ما نمی توانیم مردم را به استان‌های خود برگردانیم لذا باید مشکلات موجود استان تهران را شناسایی و اقدامات لازم را در راستای رفع آن انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبستان، محمدحسین مقیمی، استاندار تهران امروز در جلسه مشترک ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گفت: بخشی از مطالعات اجتماعی مربوط به مطالعات انسانی است لذا نمی تواند همه وضع موجود را بررسی و مطرح کند. گزارش های موجود آینه ای از وضعیت کشور را نشان می دهند ولی به این معنا نیست که همه کارها بدون نواقص انجام می شود.

 

وی بیان کرد: ما برخی کارها را انجام می دهیم که نمی بایستی انجام شود. بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا برنامه های خود را بر اساس امکانات موجود برنامه ریزی می کنند که اگر به 85 درصد آنها دست یابند موفق هستند.

 

استاندار با اشاره به وضعیت آلمان در جنگ جهانی تصریح کرد: آلمان در جنگ جهانی شکست خورد و بسیاری از زیرساخت هایش از بین رفت و تعداد زیادی از مردمش نیز کشته شدند و افراد تاثیرگذار گرفتار زندان و تبعید شدند ولی از فردای جنگ مردم باقیمانده تصمیم به ساخت کشورشان گرفتند. شرایط اقلیمی و جغرافیایی این کشور با کشور ما فرق می کند، آنها آب زیادی دارند ولی زمین کم ولی از همان امکانات محدود درست استفاده کردند و آلایندگی هایی که اکنون در شهرهای صنعتی ما دیده می شود در هیچ کدام از شهرهای صنعتی آلمان دیده نمی شود چون آنها به موازات توسعه و محیط زیست به مسایل اجتماعی کشورشان نیز توجه کردند.

 

استاندار تهران با اشاره به پالایشگاه آبادان خاطرنشان کرد: در گذشته همه این مطالعات در پالایشگاه آبادان مورد توجه قرار گرفته شده بود و همچنین اشاره شده بود که صنعت این مشکلات را ایجاد می کند ولی ما به مشکلات کنار صنعت توجه نکرده ایم، اینها از جمله کارهایی بود که ما نباید انجام می دادیم.

 

وی با بیان اینکه کلاس های مدرسه ما با 25 نفر تشکیل می شود، افزود: این بالاترین آمار در سطح دنیا است، هیچ جای دنیا کلاسی با این ظرفیت تشکیل نمی شود.

 

مقیمی با اشاره به پیوست اجتماعی تصریح کرد: وقتی ما صنعت در جامعه ایجاد کردیم، گردشگری را متحول کردیم به زماعم اجتماعی آنها توجه نکردیم به دلیل اینکه به پیوست اجتماعی بی توجه بودیم گرفتار این مشکلات شدیم، توسعه را به شدت جلو بردیم ولی به مسایل اجتماعی بی توجه شدیم.

 

استاندار تهران اظهار کرد: ما برای حل مشکلات باید وضعیت موجود را بررسی و برای رفع مشکلات آن اقدام کنیم، ما نمی توانیم جمعیت شهر تهران را به استان ها برگردانیم لذا مهمترین اقدام این است که ابتدا مشکلات را شناسایی سپس در راستای رفع آنها اقدام کنیم بنابراین جز با تفکر، تصمیم سازی، تصمیم گیری و اجرای تصمیمات جنبی مشکلی حل نمی شود.

 

مقیمی اظهار کرد: ما در استان تهران این آمادگی را داریم که یافته های تحقیقاتی و پژوهشی که استان دارد را شروع کنیم و یکی از اقداماتی که باید انجام دهیم این است که برگردیم کارهایی را که نکردیم، انجام بدهیم به عنوان مثال اگر به مسایل اجتماعی و مشکلات زیست محیطی توجه نکردیم آنها را بررسی و حل کنیم.

 

وی اظهار کرد: در یک جامعه ای که آسیب های اجتماعی از شش درصد افزایش می یابد آن جامعه متعادل نیست و باید بررسی شود.

 

مقیمی با اشاره به آمار و ارقام ارایه شده در آسیب های اجتماعی بیان کرد: نباید به آمار و ارقام توجه زیادی کنیم چه بسا که ارایه این آمار خود باعث مشکلات زیادی شود. نبایستی ما از این آمارها و ارقام ها استفاده تبلیغاتی و اقدامات کارشناسانه بکنیم، این آمارها باید تبدیل به دستورالعمل، طرح و پروژه شوند تا از این وضعیت نجات یابیم.

 

مقیمی با اشاره به جلسه شورای اجتماعی فرهنگی تصریح کرد: شورای اجتماعی فقط برای ارایه گزارش نیست، این گزارش ها بایستی در تهران تبدیل به دستورالعمل و پروژه شوند.

 

استاندار تهران گفت: ما هم می خواهیم به مسایل تهران رسیدگی کنیم و هم می خواهیم این رسیدگی ها همزمان به سایر استان های کشور هم انجام شود که مردم به استان های خود برگردند در حالی که این امکان پذیر نیست، ما نمی توانیم شرایطی فراهم کنیم که آنها برگردند. 

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون اول رییس جمهور:

نواقص جدی در بخش پژوهش وجود دارد

جهانگیری گفت: در پژوهش کشور دچار نواقص جدی هستیم باید تغییر در ساختار و مدیریت به وجود آید.

اخبار برگزیده شبستان