خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۰۹:۱۶ شناسه خبر : ۷۱۵۳۱۱

چاپ شصت و ششم «اصول و فلسفه تعلیم و تربیت»
خبرگزاری شبستان:چاپ شصت و ششم «اصول و فلسفه تعلیم و تربیت» نوشته «علی شریعتداری» که به همت انتشارات «امیرکبیر» چاپ شده است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب حاضر، همان طور که از عنوان بر می‌آید شامل اصول و فلسفه تعلیم و تربیت است. مراد از اصل در این کتاب مفاهیم، نظریه‌ها و قواعدی است که به صورت قضایای نسبتا کلی بیان شده‌اند. مفاهیم و نظریات ترتیبی را می‌توان از تعالیم دینی، زندگی پیشوایان معصوم و از تحقیقات روانشناسان، جامعه‌شناسان و نظریات مربیان معروف استخراج کرد.

فلسفه تعلیم و تربیتی نیز پایه و اساس، ارکان، ماهیت، هدف، روش و محتوای آنچه را که تربیت خوانده می‌شود، روش می‌سازد.

در فلسفه تعلیم و تربیت قهراً رابطه فلسفه با تعلیم و تربیت مورد بحث قرار می‌گیرد. برای روشن کردن ارتباط فلسفه با تعلیم و تربیت باید ابتدا مفهوم فلسفه و تعلیم و تربیت را بیان و آن گاه رابطه این دو را بررسی کرد.

در فلسفه تعلیم و تربیت، مکتب‌های فلسفی یا اجتماعی و آراء تربیتی آنها نیز مورد بحث قرار می‌گیرد. نویسنده نیز در این کتاب پاره‌ای از مکتب‌های فلسفی را به اختصار مورد بحث قرار داده و بعد به ذکر نظریات تربیتی آنها اقدام می‌کند. در بخشی از این کتاب فلسفه تربیتی اسلام نیز به اختصار مورد توجه قرار گرفته است.

کتاب حاضر در 13 فصل سامان یافته و در آن مطالبی چون واقعیت جهان، رئالیسم تعلیم و تربیت، مفهوم فلسفه و ... بررسی شده است.

کتاب «اصول و فلسفه تعلیم و تربیت» نوشته علی شریعتمداری با شمارگان دو هزار نسخه در 271 صفحه به بهای 20 هزار تومان از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

دوره دو جلدی «میدل مارچ» اثر «جورج الیوت» را بخوانید

دوره دو جلدی«میدل مارچ، داستان یک شهر» اثر«جورج الیوت» با ترجمه «رضا رضایی»را انتشارات «نی»چاپ کرده است.

اخبار برگزیده شبستان