خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۷/۴/۵ - ۲۰:۲۱ شناسه خبر : ۷۱۲۹۸۹

ریشه مشکلات بزرگ سهل انگاری برخی از مدیران دستگاه های اجرایی است
رئیس دادگستری تربت حیدریه گفت: ریشه برخی از مشکلات بزرگ سهل انگاری و کم توجهی برخی مدیران دستگاه های اجرایی باز می گردد که اگر از ابتدا با قاطعیت با آن موضوع برخورد می کردند، چه بسا امروز با این حجم پرونده ها مواجه نبودیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تربت حیدریه، محمد ابراهیم زاده رییس دادگستری تربت حیدریه در جلسه جلسه هم اندیشی نقش مردم و سازمان های مردم نهاد در تحقق عدالت و پیشگیری از وقوع جرم و معرفی سامانه سجام گفت: ریشه برخی از مشکلات بزرگ، به مباحث بسیار کوچک، سهل انگاری و کم توجهی برخی مدیران دستگاه های اجرایی باز می گردد که اگر از ابتدا با قاطعیت با آن موضوع برخورد می کردند، چه بسا امروز با این حجم پرونده ها مواجه نبودیم.

وی افزود: بخش اعظمی از مشکلات به کلیات مربوط می شوند و اگر مدیران دستگاه های اجرایی این کلیات را در نظر بگیرند، مشکلات کوچکتر قابل برطرف شدن هستند. رئیس دادگستری تربت حیدریه گفت: بخش دیگری از مشکلات ما ناشی از ۱۳ سال خشکسالی منطقه و به خصوص وضعیت آب بخش کشاورزی مربوط می شود.

ابراهیم زاده افزود: متاسفانه مدیریت مصرف آب و مدیریت کشاورزی در روستاها درست صورت نگرفته و لذا امروز با روستاییانی مواجه هستیم که از برنامه های طرح و برنامه جهاد کشاورزی استقبال نمی کنند.

وی اظهار کرد: اکنون ۵۱۱ رشته قنات، ۱۴۵ دهانه چشمه، و ۸۳۸ حلقه چاه عمیق در منطقه داریم که متاسفانه در وضعیت خوبی بسر نمی برند.

ابراهیم زاده گفت: ما همچنین در حوزه صنعت نیز وضعیت خوبی نداریم زیرا بیشتر صنایع ما تعطیل و آن هایی هم که فعال هستند، در وضعیت کج دارمریز دارند به فعالیت ادامه می دهندو لذا باید در بحث صنایع تبدیلی و به خصوص مرتبط با زعفران اقداماتی صورت گیرد.

رییس دادگستری تربت حیدریه با بیان اینکه در حوزه فرهنگ نیز دچار مشکل هستیم، افزود: سیل مهاجرت از روستا به شهر موجب اختلاط فرهنگی و همین موجب شده جرم دوم ما در تربت حیدریه نزاع های فردی و جمعی باشد به همین خاطر با وجود رشد آپارتمان نشینی در تربت حیدریه، اما فرهنگش هنوز جا نیافتاده است.

ابراهیم زاده در ادامه گفت: هر چند تربت حیدریه امروز از حیث وسعت و جمعیت در حال رشد است، اما از حیث امکانات نتوانسته ایم برای فرزندان خود شرایط رشد و امکانات جدید را فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه هنوز این شهرستان آمار دقیقی از معتادان در دسترس نیست، اظهار داشت: از شوراهای اسلامی شهر روستا و دهیاران می خواهیم مشخصات معتادان منطقه و روستای خود را بدهند تا از این افراد دعوت کنیم بیایند و برایشان دوره های آموزشی دایر کنیم زیرا با این شیوه بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی کم می شود.

رئیس دادگستری تربت حیدریه د به معرفی سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) در قوه قضاییه پرداخت و گفت: پس از اینکه اعضای سازمانهای مردم نهاد مجوزدار در این سامانه ثبت نام کرده و پذیرفته شدند می توانند هر آسیب، جرم و بزهی را که مشاهده کردند به اشخاص حقوقی و حقیقی که در رابطه با همان آسیب، بزه یا جرم تکلیف قانونی دارند گزارش کنند.

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

استاندار خراسان رضوی:

۵۰۰ هزار زائر پیاده در دهه پایانی ماه صفر به مشهد مشرف می شوند

رزم حسینی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی به هم بستگی جهانی تبدیل شده و مردم بسیاری از کشورها داوطلبانه در طی این مسیر طولانی همراه می شوند، گفت: ۵۰۰ هزار زائر پیاده در دهه پایانی ماه صفر به مشهد می آیند.

اخبار برگزیده شبستان