خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸

الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠

Monday, March 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۷/۴/۳ - ۰۹:۱۹ شناسه خبر : ۷۱۲۳۴۳
مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در گفتگو با شبستان:
ورود زنان به ورزشگاه یک مطالبه عمومی است/شرایط حضور بی حاشیه خانواده ها فراهم شود
خبرگزاری شبستان:مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه ورود بانوان به ورزشگاه‌ به صورت یک مطالبه عمومی مطرح شده است گفت:لذا ما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم و به سادگی از آن عبور کنیم.

ثریا شارقی، مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شبستان با اشاره به ورود بانوان به ورزشگاه گفت: در حال حاضر ورود بانوان به ورزشگاه‌ به صورت یک مطالبه عمومی مطرح شده است لذا ما نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم و به سادگی از آن عبور کنیم. اگر قرار بر حذف و نادیده گرفتن آن باشد باید دلیل آن از سوی مسئولان مربوطه به صورت شفاف برای مردم بیان شود.

 

وی بیان کرد: در صورتی که حاکمیت و مسئولان نظام به این جمع بندی برسند که باید ورود بانوان به ورزشگاه اجرایی شود، قطعا باید شرایط حضور بی حاشیه خانواده ها فراهم شود.

 

شارقی تصریح کرد: استاندار گفتند:اجازه دهید آرام و تدریجی این کار را بررسی کنیم و پیش ببریم ،وقتی ایشان به عنوان عالی ترین مدیریت حاکمیتی استان تهران این موضوع را بیان می کنند ،قطعا برنامه هایی برای حل این موضوع خواهند داشت لذا ما باید کمی حوصله به خرج دهیم تا ببینیم موضوع به کجا ختم می شود.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در ادامه افزود: لذا اعتقاد بنده این است، چون این موضوع به صورت یک مطالبه عمومی درآمده ما باید سازوکار و زمینه های اجرایی آن را فراهم کنیم تا هم موضوع برای افرادی که با رفتن خانواده ها به ورزشگاه مشکل دارند، حل شود و هم به مطالبه ها و خواسته های جوانان را پاسخ دهیم.

 

وی با بیان اینکه ما باید نظر همه علما و کارشناسان مربوطه در این خصوص را جویا شویم تا یک راهکار برای برون رفت از این مسئله پیدا کنیم، افزود: اگر علما با ورود بانوان به ورزشگاه دغدغه دارند باید سعی کنیم دغدغه های انها را برطرف کنیم.

 

شارقی با بیان اینکه زیرساخت های لازم باید برای ورود بانوان به ورزشکار حل شود، اظهار کرد: سرویس های بهداشتی، اختصاص جایگاه ویژه برای بانوان و فرهنگسازی رفتاری از جمله زیرساخت هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین ممکن است در ورزشکار شعارها و حرف هایی زده شود که خارج از شأن خانواده ها باشد لذا می طلبد که این ملاحظات در ورزشگاه مورد توجه قرار گیرد.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران در ادامه افزود: ناگفته نماند اگر آقایان هم در مقابل خانم ها قرار بگیرند ،قطعا رعایت احترام آنها را کرده و در رفتارشان تغییر ایجاد خواهند کرد لذا بخشی از حل مشکل ورود بانوان به ورزشگاه ساختاری است که باید امکانات لازم فراهم شود و بخش دیگر هم فرهنگسازی رفتاری می باشد که باید با آموزش های لازم انجام پذیرد.

 

وی با بیان اینکه مردم هم باید بدانند که علما و روحانیون به جهت مصلحت جامعه و جوانان برخی ملاحظات را می کنند، گفت: آنها نمی خواهند خود را در مقابل جوانان قرار دهند و خواسته های آنها را نادیده بگیرند ،بلکه علما و روحانیون در قبال جامعه احساس مسئولیت می کنند، بنابراین ما باید ابتدا آرامش فکری برای آنها فراهم کنیم و مطمئن باشید که آنها هم با ما همراه خواهند شد.

 

شارقی در خصوص پوشش نامناسب برخی بانوان در ورزشگاه ها تصریح کرد: ما هر شرایط و ضوابطی را که برای ورود به ورزشگاه تعریف کنیم قطعا بانوان خواهند پذیرفت چون علاقه مند ورود به ورزشگاه هستند لذا در صورت اتخاذ تصمیمات نهایی در این زمینه قوانین و شرایط خاص ورود بانوان به استادیوم هم تعریف خواهد شد.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با بیان اینکه ورود به ورزشگاه آرزوی بسیاری از بانوان جامعه می باشد، خاطرنشان کرد: وقتی این موضوع به صورت یک آرزو برای برخی از بانوان جامعه ما مطرح می شود صددرصد ما هم نمی توانیم بی تفاوت از کنار این مسئله عبور کنیم لذا حتما باید این موضوع را دیده و حل کنیم  همچنین رفع مشکلات موجود را در دستور کار خود قرار دهیم و شرایط لازم را برای این امر مهم فراهم کنیم.

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اختلالات خواب در ۲۰ تا ۴۰ درصد حوادث ترافیکی نقش دارند

متخصص طب کارگفت: خواب آلودگی افراد آنها ر امستعد حوادث ترافیکی می کند و اختلالات خواب در افراد مسن باعث بروز ۲۰ تا ۴۰ درصد حوادث ترافیکی می شود.

اخبار برگزیده شبستان