خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ١٤ صفر ١٤٤١

Monday, October 14, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۰۳:۱۲ شناسه خبر : ۷۱۱۷۷۲

لزوم ارائه اظهارنامه های مالیاتی توسط موسسات فرهنگی و خیریه ها
خبرگزاری شبستان: مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با تاکید بر اینکه موسسات فرهنگی و خیریه ها ملزم به تسلیم اظهارنامه مالیاتی هستند، گفت: موسسات فرهنگی و هنری و خیریه ها مشروط بر تسلیم اظهارنامه مالیاتی از نرخ صفر مالیاتی بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، بهروز مهدلو مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در نشست خبری به فصل شفاف سازی درآمدها و ارائه اظهار نامه های مالیاتی اشاره کرد و افزود: پایان خردادماه آخرین فرصت است تا اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل وضعیت مالی سال 96 خود را مشخص کنند و اظهارنامه های مالیاتی را تسلیم نمایند.

 

وی مودیان مالیاتی را به سه گروه تقسیم کرد و اظهار داشت: گروه اول مبلغ فروش و دریافتی آنها حداقل 3 میلیارد تومان است که این گروه بایستی اسناد و مارک و دفاتر مالی و حسابداری ارائه کنند.

 

مهدلو به گروه دوم یعنی گروهی که مجموع دریافتی آنها در سال بین 1 تا 3 میلیارد تومان است اشاره کرد و گفت: این گروه بایستی اظهارنامه های مالیاتی خود را تا آخر خرداد تسلیم کنند.

 

وی در ادامه گروه سوم به دو دسته تقسیم کرد و تصریح کرد: دسته اول دریافتی سالیانه زیر 240 میلیون تومان هستند که می توانند با هماهنگی اتحادیه و صنف مربوطه از تبصره ماده 100 قانون مالیاتی استفاده کنند و بدون نیاز به تسلیم اظهارنامه و تنها با تکمیل فرم مربوط به این ماده، مالیات قطعی شده سال 95 با 5درصد افزایش را پرداخت نمایند.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان به دسته دوم این گروه یعنی مودیانی که بین 240 میلیون تا یک میلیارد تومان دریافتی سالیانه دارند اشاره کرد و تاکید کرد که این گروه بایستی نسبت تسلیم اظهارنامه تا پایان خرداد اقدام کنند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در سال 96 و برای عملکرد سال 95 تعداد 210 هزار فقره اظهارنامه اشخاص حقیقی تسلیم شده است، گفت: از این تعداد 62 هزار فقره در چارچوب تبصره ماده 100 قانون مالیاتی بوده و الباقی در سایر گروه ها بوده اند.

 

مهدلو به تسلیم اظهارنامه در سال جاری اشاره کرد و افزود: تا کنون تعداد 127 هزار فقره تسلیم شده است که طی روزهای باقی مانده تا پایان خرداد این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

 

وی با تکذیب خبر شایع شده در شبکه های مجازی مبنی بر کسر مالیات بر افرزش افزوده بر اساس تراکنش دستگاه های کارتخوان گفت: در سال گذشته 5 هزار و 500 میلیارد تومان جمع وصولی مالیاتی در استان اصفهان داشته ایم.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان در پایان فرهنگ سازی مالیاتی را مهم دانست و در خصوص سرمایه گریزی از اصفهان گفت: این موضوع بایستی با زبان آمار و ارقام بررسی شود، ممکن در برهه ای این مشکلات به وجود آمده باشد اما آمار کنونی فرار سرمایه گذران از اصفهان را نشان نمی دهد.

 

در ادامه این نشست احمدرضا مدبرنیا معاون حسابرسی مالیاتی شهرستان های اصفهان در پاسخ به خبرنگار شبستان مبنی بر معافیت مالیاتی مراکز و موسسات فرهنگی و هنری گفت: به هیچ عنوان معافیت مالیاتی نداریم اما موسسات فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خیریه هایی که از استانداری مجوز دارند و با ارائه اسناد و مدارک عام المنفعه بودن فعالیتشان را ثابت کنند از نرخ صفر مالیاتی بهره مند می شوند یعنی بایستی اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم کنند اما مالیاتی پرداختی آنها صفر است و اگر اقدام به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود نکنند مشمول جریمه خواهند شد.

پایان پیام/121

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد

نقش ناجا در افزایش ۲برابری زائران اربعین/پیشنهاد ختم قرآن در مسیر پیاده‌روی

آیت الله مهدوی با تشکر از نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها در حفظ امنیت زائران اربعین حسینی گفت: زائران در مسیر نجف تا کربلا یک ختم قرآن انجام دهند و آن را به ائمه معصومان(ع) هدیه کنند و کسانی که اهل علم هستند در زمان استراحت مباحث علمی انجام دهند.

اخبار برگزیده شبستان