خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠

Wednesday, June 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فارس - زمان :   ۱۳۹۷/۳/۲۹ - ۱۸:۴۷ شناسه خبر : ۷۱۱۷۶۷

خیز دشمن برای ساقط کردن نظام اسلامی/ سقوط نظام اسلامی آرزویی است که دشمن به گور می برد
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب امسال به کمال می رسد و در ۴۰ سالگی به سن کمال خواهد رسید، دشمنان خیز برداشته اند که این ۴۰ سالگی محقق نشود و برای براندازی نظام اسلامی خیز برداشته اند که این آرزو را به گور خواهند برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران امروز (29 خرداد) در مراسم چهلم آیت الله اسدالله ایمانی، امام جمعه فقید شیراز که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد، گفت: آیت الله ایمانی مردی ولایی بود که تا آخرین لحظه نفس ولایی داشت.

 

وی با اشاره به احادیث و آیات الهی، تاکید کرد: همه فرشتگان، حتی جناب عزرائیل هم قبض روح می شود، هیچ گزینشی وجود ندارد، مرگ و بسته شدن پرونده ها، از سنت های الهی است و تنها پرونده ای که باقی می ماند و زنده خواهد بود، حضرت حق است.

 

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه سه نوع پرونده بسته شدن داریم به خصوص در مورد انسان ها که نخستین آن اینست که برخی افراد عادی زندگی و عادی فوت می کنند، یادآور شد: نوع دوم پرونده بسته شدن ها، پرونده ایست که فرد در زندگی خود سراسر شرارت و خباثت بوده که زندگی ظالمان، ستمگران و غارتگران از همین نوع است.

 

وی با اشاره به اینکه نوع سوم زندگی ها آن زندگی هایی است که وقتی این پرونده بسته می شود، مملو از خدمات فراوان است، اظهار داشت: همواره گفته شده به این شکل زندگی کنید، زندگی صالحان زندگی اینچنینی است شهدا و علمای خدوم زیر مجموعه صالحان هستند، فارس شهدای فراوان و علمای بزرگی دارد اما سه عالم بزرگ همچون شهید محراب آیت الله دستغیب، آیت الله حائری شیرازی و آیت الله ایمانی همواره در تاریخ این استان درخشیده اند.

 

وی با اشاره به اینکه هنوز هم نفس و نجوای ملکوتی آیت الله دستغیب در جامعه قابل شنیدن است، افزود: آیت الله دستغیب همواره درد و سوز دین داشت و یک زندگی ارزشمند داشت.

 

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه آیت الله حائری شیرازی، حکیم، فکور، دلداده نظام اسلامی و یادگاری از بیت رفیع آیت الله حائری شیرازی بود، تاکید کرد: کلماتی که امام و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد اشخاص می گویند دقیق و حساب شده است، باید مطالبی که ولی فقیه در این خصوص می گویند مورد تامل قرار داد.

 

وی با اشاره به اینکه اصالت خانوادگی آیت الله ایمانی، قابل توجه است، افزود: 20 سال در حوزه علمیه قم از عالمان برجسته حوزه استفاده کرد و علم و فضل آیت الله ایمانی مثال زدنی بود، عالم آنگاه می تواند نقش بایسته خود را ایفا کند که بار علمی مناسبی داشته باشد.

 

امام جمعه موقت تهران با یادآوری این مطلب که آیت الله ایمانی، کانون خدمات فرهنگی در عرصه حوزه و دانشگاه بود، اضافه کرد: هویت طلبه ها گره خوردن به این کارهای فرهنگی است، مرحوم ایمانی، هر جا که رفت کانون کارهای فرهنگی بود.

 

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در عرصه خدمات اجتماعی، تاسیس بیمارستان و احیای جاده هم این عالم ربانی فعالیت داشت، گفت: کاری که ایشان کرده، نقش عالمان بزرگ در همه نقاط بوده است و علمای ما در هرجا و هر عرصه بودند که احساس نیاز پیدا شده، حاضر شدند.

 

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه ویژگی مردمی بودن آیت الله ایمانی، از دیگر ویژگی های این عالم ربانی بود، افزود: وی پنج دوره، منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بود و استقبال مردم شیراز از وی در زمان حضور و پس از آن تشییع باشکوه در قم و شیراز نشان از مردمی بودن وی دارد.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه بصیرت وی مهمترین نکته و ویژگی زندگانی آیت الله ایمانی بود، اظهار داشت: در 2 دهه آخر عمر ایشان در جلسات مختلف خبرگان که در کنار ایشان بود، وی را عالمی به معنای دقیق کلمه دشمن شناس، اهل تحقیق و بصیر شناختم، این بصیرت ضرورت امروز ماست، کسی نمی تواند علمدار دین باشد، مگر آنکه اهل بصیرت باشد، بداند چطور باید با دشمن مقابله کرد.

 

وی با اشاره به اینکه انقلاب امسال به کمال می رسد و در 40 سالگی به سن کمال خواهد رسید، دشمنان خیز برداشته اند که این 40 سالگی محقق نشود و خیز برداشته اند برای براندازی نظام اسلامی، افزود: آنان می خواهند نظام انقلابی اسلامی را براندازی کنند که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

 

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه مسائل تحریم اقتصادی و فشار بی سابقه یکی از اهداف دشمن است، اظهار داشت: این تازه به دوران رسیده آمریکایی از تاریخ خبر ندارد و ملت بزرگ ایران را نمی شناسند که چنین اراجیفی را به هم می بافد، او می خواهد با فشار اقتصادی ایران پای میز مذاکره بکشاند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در این 40 سال تحریم ها گذاشته شده، اما امروز بیشتر شده است، از اول انقلاب تاکنون در تحریم بوده ایم و از گردنه ها عبور کردیم و بازهم از گردنه ها عبور خواهیم کرد، یادآور شد: به فضل الهی از این بحران هم خواهیم گذشت.

 

آیت الله خاتمی، جنگ روانی و پمپاژ یاس بر مردم را راه دوم دشمن برای غلبه به این مردم دانست، تاکید کرد: دشمن می خواهد مردم مشکلات را فوق العاده بزرگ نمایی کند و هر کس حتی دوست هم یاس را در مردم ایجاد کند، پا در راه دشمن نهاده است.

 

وی با اشاره به اینکه آینده اگر روشن تر از گذشته نباشد، کمتر از گذشته نیست، افزود: دشمن با پخش شایعات جامعه را ملتهب می کند و درصدد ایجاد اختلاف و تشدید اختلافات است.

 

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه فضای مجازی، فضای اهانت، تخریب و فضای کوبیدن یکدیگر شده که خروجی آن ایجاد بد بینی و اختلاف است، افزود: کسانی که در این تنور می دمند، خیرخواه مردم نیستند.

 

وی، عدول از اصول انقلاب را مهره چهارم دشمن برای تسلط به این مردم خواند و یادآور شد: استکبار ستیزی از اصول انقلاب بود که ریشه در قرآن دارد، عزت ما در شعار «مرگ بر آمریکا» است اما امروز عده ای که عقل سیاسی کاملی ندارند، بیانیه دادند و سفارش دادند بروید با ترامپ مذاکره کنید، آمریکا یک قرارداد بین المللی را با وقاحت کنار گذاشت شما چطور با فردی که ثبات ندارد، می خواهید مذاکره کنید، شما کجای کار هستید، کسانی که بیانیه را امضا کردند، بدعهدی های متعدد آمریکا نخواندند و ندیدند.

 

آیت الله خاتمی، آسیب رساندن به ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه انقلاب اسلامی را دیگر حربه دشمن خواند و افزود: کیست که نداند عزت این 40 سال مرهون هدایت های ولایت فقیه است در طول این 40 سال هر سال عمل به رهنمودهای ولایت داشتیم، در آن عرصه موفقیت و پیروزی بوده و هرچه که نشنیدند، شکست در پی داشته است، اطاعت از ولایت مسئله مبهمی نیست که برای برخی قابل فهم نباشد.

 

وی با اشاره به انتصاب آیت الله دژکام، هم گفت: پیروی از نماینده کنونی ولی فقیه در فارس، اطاعت از ولی فقیه خواهد بود، همچنان که در زمان نمایندگان گذشته ولی فقیه همچنین بوده است.

 

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری هم تاکید کرد: آیت الله ایمانی عاشق زیارت عاشورا بود و به مضامین بلند این زیارت معتقد بود.

 

 

 

پایان پیام/130

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر کل حج و زیارت فارس گفت:

اعزام ۲۳ کاروان حج تمتع فارس به سرزمین وحی

زینلی گفت: تعداد کاروان های فارس ۲۳ کاروان در قالب سه هزار و ۳۱۵ نفر است و به همراه کاروان های فارس، از ایستگاه فرودگاه شهید «آیت الله دستغیب» تحت عنوان «حرم تا حرم»، اعزام می شوند.

اخبار برگزیده شبستان