خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٣ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - مسجد طراز اسلامی زمان :   ۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۲:۰۶ شناسه خبر : ۷۱۱۱۷۵
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی:
برای استفاده از کالای ایرانی در مساجد پویش مردمی شکل گیرد
خبرگزاری شبستان: یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در فرهنگسازی استفاده از کالای ایرانی، گفت: لازم است در راستای تحقق «حمایت از کالای ایرانی» با محوریت ائمه جماعات یک پویش مردمی در مساجد شکل بگیرد.

مجتبی رحماندوست در گفتوگو با خبرنگار مسجد و کانونهای مساجد خبرگزاری شبستان در رابطه با نقش مساجد در فرهنگ سازی حمایت از کالای ایرانی، گفت: به نظرم، باید یک پویش محلی در راستای تحقق این شعار راهاندازی شود و ائمهجماعات مساجد هم در این زمینه محور فعالیت قرار گیرند.

 

وی اظهار کرد: لازم است، در مساجد بعد از فریضه نماز جماعت توسط امام مسجد، به مردم یادآوری شود که کالای غیر ایرانی خریداری نکنند و به کسبه اطراف مسجد هم توصیه شود که کالای غیر ایرانی برای فروش به مغازهشان نیاورند.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، افزود: مصرفکنندگان، تولیدکنندگان و ارایهکنندگان خدمات به مردم باید نسبت به کالاهای ایرانی تعصب داشته باشند، بدون شک رعایت این موارد میتواند کمک بزرگی به بهتر شدن تولید در داخل کشور کند.

 

رحماندوست با اشاره به نقش تاثیرگذار مساجد در ابعاد مختلف، خاطر نشان کرد: امروز هم همانند دوران صدر اسلام، باید این مراکز در زمینه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی به مردم خدمات ارایه دهند و درهای مساجد برای ساعت‌های طولانی به روی مردم باز باشند.

 

وی افزود: با توجه به پیشرفتهای انجام شده و فناوریهای بهروزی که هر روز وارد جامعه میشوند، دور شدن از معنویات و فرایض دینی خطری است که جامعه ما را تهدید میکند و این کار را برای متولیان فرهنگی کشور دشوار کرده است، بنابراین باید از قابلیتها و ظرفیتهای بیبدیل مساجد در ارایه خدمات متنوع برای مردم بهره برد.

 

 

 

پایان پیام/40

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مهم ترین اخبار مسجد و کانون های مساجد در سالی که گذشت

تصویب اساسنامه ستادعالی کانون های مساجد کشور، تغییر رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد،برپایی دوره تخصصی مدیریت مسجد و ساخت ۱۱۳۰ مسجد در کشور از مهم ترین اخبار و اتفاقات مسجد و کانون های مساجد در سال ۹۷ بود.

اخبار برگزیده شبستان