خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۰:۱۰ شناسه خبر : ۷۱۰۵۳۲

تزریق نشاط به جامعه با رویکرد به تمرکز بر تعطیلات مذهبی
خبرگزاری شبستان:رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تجربه کشورهای اسلامی بر تمرکز در تعطیلات مذهبی گفت: با تمرکز بر تعطیلات مذهبی در روزهای شادمانی دینی می توانیم در تبلیغ دین و تزریق نشاط به جامعه عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار شهری شبستان، محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران در شصت و نهمین جلسه شورا گفت: روزهای پایانی ماه مبارک رمضان را در پیش رو داریم و روز جمعه روز عید سعید فطر است، عید روزه داران که خداوند به مناسبت آن به اندازه تمام بندگانی که در کل ماه رمضان و شب های قدر مورد بخشش قرار گرفته اند، می بخشد.

 

هاشمی با بیان اینکه عید فطر با سنت زیبای دادن فطریه و نماز وحدت بخش عید فطر از برجسته ترین نمادهای سنت اسلامی است، افزود: نماز عید فطر موعدی است که تمام کدورت ها، اختلافات و کینه ها باید جای خود را به برادری، محبت و مودت بدهد.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: به خاطر داریم در سال 88 و در اوج بحران داخلی و اختلافات سیاسی مقام معظم رهبری در خطبه نماز عید فطر کلیدواژه ماندگار جذب حداکثری و دفع حداقلی را مطرح کردند و بر حفظ حقوق شهروندان جامعه در برابر سخت ترین اتهامات تاکید کردند.

 

وی تصریح کرد: رسانه ملی به جای بازخوانی اختلافات سیاسی و دامن زدن به تنش ها باید اینگونه اظهارات تاریخی وحدت بخش امام خمینی و رهبر معظم انقلاب را بازخوانی و یادآوری کند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران تعطیلات عید فطر را فرصتی برای شادابی شهروندان عنوان کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی با اقدام مناسبی که انجام داد یک روز بر تعطیلی عید فطر افزوده شده و از طرفی تعطیلات تاثیر زیادی در شادابی شهروندان و تزریق نشاط به جامعه دارد.

 

هاشمی همچنین به تاثیر تعطیلات و ارتباط آن با بهره وری مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: تعطیلات رسمی در ایران به جز روزهای پایانی هفته 27 روز در سال است اما به دلیل چینش و کارکرد نامناسب این تعطیلات معادل آن نیز به عنوان بین التعطیلی یا الحاقی باعث ایجاد اختلال در فعالیت دستگاه های اجرایی می شود.

 

هاشمی ادامه داد: با این رویکرد سالانه 2 ماه از سال را از دست می دهیم و دست کم هزار میلیارد تومان در سال به دلیل عدم استفاده درست و ساماندهی تعطیلات از بین می رود.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران به طرح ساماندهی تعطیلات اشاره کرد و گفت: این طرح چند سالی است که در مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی است که هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تجربه کشورهای اسلامی در تمرکز تعطیلات مذهبی بر روزهای شادمانی دینی گفت: تمرکز تعطیلات در روزهای شادمانی دینی نظیر عید فطر می تواند در تبلیغ دین و تزریق نشاط به جامعه موثر باشد.

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران/ خدمات تردد از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری

خلیل آبادی با بیان اینکه تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران طبق برنامه سوم توسعه در دستور کار قرار دارد، گفت: حفظ و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف اصلی تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران است و به عنوان تسهیل کننده فعالیت خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان