خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷

الاثنين ١٤ جمادى الأولى ١٤٤٠

Monday, January 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - مساجد جهان زمان :   ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۳:۱۳ شناسه خبر : ۷۱۰۱۰۰

۸ مسجد جدید ماه رمضان در قطر افتتاح شد
خبرگزاری شبستان: وزارت اوقاف قطر از افتتاح ۸ مسجد جدید در مناطق مختلف این کشور در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «العرب» وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر در ماه رمضان، ۸ مسجد جدید را به همراه خانه ائمه جماعت و محل اسکان موذن در ۵ منطقه این کشور افتتاح کرد.

 

سه مسجد در منطقه «روضه الحمامه» یک مسجد در فرودگاه قدیمی، مسجدی در منطقه بوسدره و دو مسجد در منطقه «ام السنیم» و یک مسجد در منطقه «ازغوی» افتتاح شد.

 

این ۸ مسجد برای چهار هزار و ۲۳۹ نمازگزار مرد و زن ظرفیت دارند و در راستای تحقق طرح چشم انداز ملی قطر در سال ۲۰۳۰ میلادی مبنی بر افزایش و توسعه تعداد مساجد در تمامی مناطق این کشور بنا شدند.

 

مسجد روضه الحمامه، مسجدی جامع است و سالن اصلی نماز آن برای ۵۰۰ نمازگزار و مصلی بانوان آن برای ۷۰ نمازگزار ظرفیت دارد و در کنار دو مسجد خانه ائمه جماعات و موذن قرار دارند.

 

سالن نماز مسجد دوم در این منطقه نیز برای ۵۰۰ نمازگزار و مصلی بانوان آن برای ۱۰۰ نفر ظرفیت دارد، این مسجد نیز منزلی برای امام جماعت و موذن دارد، مسجد سوم در این منطقه نیز برای ۸۰۰ نمازگزار مرد و ۱۵۵ نمازگزار زن ظرفیت دارد.

 

مسجد واقع در فرودگاه قدیمی هم برای ۱۱۰ نمازگزار مرد و ۴۰ نمازگزار زن ظرفیت دارد و منزلی برای تولیت این مسجد دارد، مسجد منطقه «بوسدره» هم برای ۵۳۶ نمازگزار مرد و ۵۷ نمازگزار زن ظرفیت دارد و سه منزل برای امام جماعت دارد.

 

مسجد منطقه ام السنیم برای ۳۰۰ نمازگزار مرد و ۶۰ نمازگزار زن ظرفیت دارد و خانه‌ای هم برای امام جماعت دارد و مسجد دوم در این منطقه برای ۴۰۰ نمازگزار مرد و ۶۰ نمازگزار زن ظرفیت دارد و خانه‌ای هم برای امام جماعت و موذن دارد.

 

مسجد منطقه ازغوی برای ۱۳۴ نمازگزار مرد و ۴۰ نمازگزار زن ظرفیت دارد و دو خانه برای امام جماعت دارد که چسبیده به مسجد است.

 

این ۸ مسجد دارای امکاناتی همچون وضوخانه و پارکینگ عمومی است که به شکلی طراحی شده که برای رفت و آمد افراد معلول نیز قابل استفاده است.

 

 

 

پایان پیام/43
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جماعت مسجد انصارالحسین(ع):

در مراسم سوگواری فاطمی مساجد، مسایل اختلافی مطرح نشوند

آیت‌الله حمیدی گفت: رویکرد ما در مسجد انصارالحسین (ع) این است که در همه مناسبت‌های دینی به ویژه در ایام فاطمیه، موضوع وحدت میان مذاهب اسلامی و اجتناب از طرح مسایل و موضوعات اختلافی را لحاظ کنیم.

اخبار برگزیده شبستان